Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 02.10.2009, 13:27:20
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit mii de multumiri!

Pentru ca familia dumitrescu nu mai poate scrie pe acest forum, lucru deja stiut, va aduc multumire in numele lor, tuturor celor care sunt dornici sa le intinda o mana de ajutor. In acest fel, cu voia si mila Lui Dumnezeu, poate vor reusi sa intre in iarna cu masina de spalat.
Contul si datele lor sunt trecute pe forum.
Doamne ajuta!
  #112  
Vechi 02.10.2009, 20:39:59
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabrielacoada Vezi mesajul
Pentru ca familia dumitrescu nu mai poate scrie pe acest forum, lucru deja stiut, va aduc multumire in numele lor, tuturor celor care sunt dornici sa le intinda o mana de ajutor. In acest fel, cu voia si mila Lui Dumnezeu, poate vor reusi sa intre in iarna cu masina de spalat.
Contul si datele lor sunt trecute pe forum.
Doamne ajuta!
Daca e doar din cauza banarii, isi pot face alt cont.
  #113  
Vechi 03.10.2009, 17:58:56
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit multumiri de la fam. Dumitrescu

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Daca e doar din cauza banarii, isi pot face alt cont.
Aceasta familie a ales sa respecte decizia admin-ului (chiar daca nu a inteles-o) si nu si-a facut alt cont pe forum.

Astazi am primit prin email de la dansii acest mesaj, pe care m-au rugat sa-l transmit tuturor din partea lor:

VA MULTUMIM DIN SUFLET TUTUROR CARE NE-ATI AJUTAT SI CELOR CARE AU FOST ALATURI DE NOI SI CITIND ACSTE RANDURI ATI FOST CU GANDUL LA NOI SI V-ATI RUGAT PENTRU NOI.

SUNTETI A DOUA NOASTRA FAMILIE SI VA MULTUMIM DIN SUFLET PENTRU TOT, DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VEGHEZE ASUPRA VOASTRA ORIUNDE SUNTETI SI SA VA APERE DE TOATE ISPITELE SI RAUL DIN JURUL NOSTRU, SA VA ADUCA SANATATE SI PUTERE DE MUNCA, BUCURII SI FERICIRE CAT SI FAMILIILOR SI PRIETENILOR DUMNEAVOASTRA ,TUTUROR CELOR DRAGI VOUA.

NE VOM RUGA PENTRU TOTI SI VA VOM TRECE MEREU IN ACATISTELE NOASTRE PE CARE LE PUNEM DIN TOATA INIMA PENTRU VOI, DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA RASPLATEASCA PENTRU TOT BINELE CARE IL FACETI SI PE CEALALTA LUME. DUMNEZEU SA VA AJUTE SA NE AJUTE SI PE NOI, MAICA DOMNULUI SA VEGHEZE ASUPRA TUTUROR.

CU MULT RESPECT SI STIMA,
FAMILIA DUMITRESCU DUMITRU EMIL
  #114  
Vechi 03.10.2009, 18:30:51
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
O masina cu storcator separat ,marca Daewoo ,neautomata ,foarte buna ,costa 500 lei.
Multumesc Anita, mi se pare o idee buna.
  #115  
Vechi 05.10.2009, 03:17:30
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dumi_emil Vezi mesajul
daca nu se poate cu un carut ajutatine cu orice un ajutor cat de mic near fi de mare folos suntem 5 suflete si traim dintrun salariu de mizerie , avem o fetitasi doi baietei traim greu sta in chirie abia ne ramane sa ne intreetinem cartofi,faina ,ulei de jucarii sau haine copii mei nu stiu fetita la toamnna o dam la scoala nici rechizite nu am indurativa de noi va rugam un ajutor cat de mic conteaza si este bine venit va multumim din suflet, Dumnezeu sa va ajute
acestea sunt datele unde pot fi trimise ajutoare acestei familii, dupa cum crede fiecare:

Dumitrescu Dumitru Emil

Str.Alunisului,nr.9,bl.E1,sc.A,ap.19
Oras Tulcea, cod 820204
Jud.Tulcea

NR CONT: RO09BTRL03701201T06955XX in lei
Banca Transilvania
SUCURSALA TULCEA STRADA BABADAG NR 15 BL7 PARTER
Cod SWIFT: BTRLRO22

adresa de email unde pot fi contactati: dumi_emil@yahoo.com

iar acesta este mezinul familiei Dumitrescu, care acum cred ca are 8 luni
Attached Images
File Type: jpg praslea.jpg (34,0 KB, 10 views)
  #116  
Vechi 08.10.2009, 10:50:27
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit mesaj din partea familiei Dumitrescu

Familia Dumitrescu m-a rugat sa va transmit urmatoarele randuri:

"Cu mare drag va scriu aceste randuri... din inima avem incredere in Dumnezeu si-I multumim pentru ca ne-a ajutat si ne ajuta prin dumneavoastra.
Multumim din inima doamnei Mirela si multumim tuturor celor care sunt alaturi de noi cu sufletul si va rugati pentru toti si pentru noi .
Nu am vrut sa ne inregistram din nou, deoarece respectam decizia administratorului, desi nu cunoastem motivul pentru care ne-a banat.
Dumnezeu a stiut si a trimis la noi oameni cu suflet mare.
Multumim, de asemenea, d-lui sau d-nei anonim si ne rugam pentru el/ea in acatiste.
Nestiindu-i numele scriu sa-i ajute Dumnezeu si Maicuta Domnului.
Dumnezeu sa vegheze asupra tuturor celor care ne-au ajutat si ne ajuta , neavand cum sa va intoarcem darul decat prin rugaciuni si multumiri la Dumnezeu. Bunul Dumnezeu sa ne intareasca in credinta pe noi toti.Amin.
Doamne ajuta!"
  #117  
Vechi 08.10.2009, 22:55:15
aurel1211 aurel1211 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2006
Mesaje: 176
Implicit Ce chestie

Ma gandesc bine . Uite Dumnezeu mi-a dat de toate parinti buni , casa masa , am facut o scoala , sunt sanatos tun si eu nu ii multumesc cu fac altii , eu tot in impietrirea inimii raman , tot in gresealele mele raman .
Omul se vede mai bine pe sine cand descopera pe cel de langa el care are probleme . Atunci vede ca problemele pe care le-a avut el de fapt nu sunt probleme , necazurile pe care le-a avut el pana atuncea nu sunt necazuri .
Ti se rupe inima cand auzi cazuri de acest fel si totusi eu care le am pe toate zac in mocirla cum zac porcii in tina .
La biserica merg . Cuvantul Domnului l-am auzit dar roade vrednice de pocainta nu am facut . Oare nu voi lua eu osanda de mii de ori mai mare fata de cel care a trait in pacate dar nu a auzit Cuvantul ?
  #118  
Vechi 09.10.2009, 07:44:43
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabrielacoada Vezi mesajul
Dumnezeu sa vegheze asupra tuturor celor care ne-au ajutat si ne ajuta , neavand cum sa va intoarcem darul decat prin rugaciuni si multumiri la Dumnezeu. Bunul Dumnezeu sa ne intareasca in credinta pe noi toti.Amin.
Doamne ajuta!"
Doamne ajuta! Este mare lucru ca puneti o rugaciune si pentru cei care au dat o mana de ajutor si au raspuns apelulului dvs. Eu una cred ca n-am mai pus un acatist de anul trecut pe vremea asta, cand am fost in Romania.
  #119  
Vechi 09.10.2009, 10:50:22
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
Doamne ajuta! Este mare lucru ca puneti o rugaciune si pentru cei care au dat o mana de ajutor si au raspuns apelulului dvs. Eu una cred ca n-am mai pus un acatist de anul trecut pe vremea asta, cand am fost in Romania.
Are grijă Dumnezeu de noi toți acei care încercâm să facem voia Lui.Ești în rugăciunile și pe pomelnicile cu prietenii mei de pe forum la toate liturghiiile și maslurile unde merg.
  #120  
Vechi 10.10.2009, 05:26:29
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc, Dorina. Pomelnice la Sf. Liturghie dau si eu aici, dar acatiste ca in Romania nu se practica.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fericiti cei saraci cu duhul! patinina34 Generalitati 31 27.04.2012 01:00:27
Este imposibil sa facem bine celorlalti daca suntem saraci? Florin-Ionut Umanitare 60 09.02.2011 19:58:11
Saraci si cu datorii! rusumadena Umanitare 0 16.12.2010 18:59:04
Salarului preotilor saraci Indraznetul Generalitati 13 04.02.2008 20:55:48