Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 01.12.2010, 18:11:12
paraschiva83 paraschiva83 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2010
Mesaje: 13
Implicit Iar

Nu se poate niste hartii mai clare pentru ca nu se intelege nimic? Dar ma rog mereu au fost niste hartii neclare pentru a cere .Oricum din ce se vede e o hartie pe Iulian si nu Emilian..
Reply With Quote
  #42  
Vechi 02.12.2010, 19:03:32
ellyterra ellyterra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit

dar poate are 2 nume...iulian emilian...
Reply With Quote
  #43  
Vechi 02.12.2010, 19:14:10
ellyterra ellyterra is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit

si...draga emiliulia...fa si tu poze mai clare cu documentele alea ...sa nu mai trezesti suspiciuni...si cu toata familia ta si cu cei trei copilasi...
Reply With Quote
  #44  
Vechi 14.12.2010, 18:08:01
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sarbatori fericite

Sarut mana dragii nostri vreau sa va dorim din suflet sarbatori fericite alaturi de toti cei dragi dumneavoastra si bunul Dumnezeu sa va aduca un an nou mai bun si linistit ,va rog sa ma iertati ca nu am mai intrat ,va purtam mereu in sufletul nostru si ne rugam pentru toti cei care neau fost mereu alaturi bunul Dumnezeu sa va aduca sanatate si spor in casele dumneavoastra asa sa ne ajute Dumnezeu pe toti sa ne ajute si pe noi sa avem un an mai bun in casa sa fim si noi sanatosi sa ne fie mai bine ca acum si sa ne aduca si noua o masa cu putin din fiecare pentru copiii nostri bunul Dumnezeu sa ne ajute Sarbatori fericite si toate cele bune va dorim tuturor, sarut mana.Doamne ajuta am facut intre timp un video cu noi ,copii ,actele si noi am sa rog administratorul sa m ajut sa pot sal pun ser sa reusesc pana la sarbatori pentruca copii nostri vau colindat si vau urat in filmulet va doresc sanatate si toate cele bune rugativa pentru noi si noi ne rugam pentru fiecare va multumim ,Craciun fericit .
Reply With Quote
  #45  
Vechi 09.01.2011, 21:04:56
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit mesaj din partea iuliei

sarut mana tuturor si va spun din suflet la multi ani sa va dea bunul Dumnezeu si tot ce vati pus in gand sa vi se implineasca in acest an si pe viitor noi suntem in mare necaz si avem mari datorii care nu le putem plati din cauza ca Emil nu lucreaza perioada asa de iarna si nu are de lucru nu ia nici bani nici macar de chirie avem la lumina 150 de lei la intretinere iar avem 200 de lei si chiria nu mai zic ca nici mancare nu avem in casa astazi am facut niste fasole ciorba si am avut un kg de faina care lam facut turte mai mult coapte nu mai stim ce sa facem maine sa punem pe masa celor mici sa manance vin la dumneavoatra din nou sa va rog din suflet macar chiria sau lumina sa ma ajutati sa le platesc am incercat sa ma loghez dar nu pot nu stiu de ce si nu pot sa intru mereu ca nu am cum
dar va implor din toata inima ajutatima va rog din tot sufletul nu ma lasati va multumesc din suflet si bunul Dumnezeu sa va rasplateasca pentru tot multumesc doamna Gabriela ca ma ajutat punand acest mesaj aici la dumneavoastra pe forum inca o data va doresc la multi ani si multe reusite si sanatate sarut mana si Dumnezeu sa ne ajute .
Reply With Quote
  #46  
Vechi 13.01.2011, 12:48:56
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit familia iulianei solicita ajutor

Iuliana m-a rugat sa atasez facturile ce le au de plata si are mare rugaminte pentru un ajutor din partea dumneavoastra. Nu au posibilitati sa le plateasca si mai este si chiria...
Attached Images
File Type: jpg 03012011571.jpg (27,1 KB, 26 views)
File Type: jpg 10012011583.jpg (32,7 KB, 28 views)
Reply With Quote
  #47  
Vechi 24.01.2011, 17:20:07
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Nu stiu cum sa incep si ce sa spun mai intai dar vreau sa multumesc doamnei care vreau sa nui mai dau nume care a fost alaturi de noi bunul Dumnezeu Maica Domnului si bunul nostru Iisus Hristos sa va auda toate rugaciunile si nevoile si necazurile si sa va ajute asa cum si noi am fost ajutati in necaz ,Bunul Dumnezeu sa va ocroteasca toata viata.Mie greu mie tare greu simt ca nu mai ies din greutati si nu am curajul sa merg mai departe ma simt infranta si fara putere parca as dormi incontinuu dar macar in vis sa vad ca este bine la copii mei si in casa si nu mai avem greutati si lipsuri luptand cu cei de langa noi pentru o bucata de paine sa o castigam prin munca este ca si cum ai lupta degeaba si singur ,peste toate necajurile astea care le avem zi de zi si toata lumea le are mai putin sau mai mult mai greu iti este sa vezi ca copii tai nu au o paine pe masa astazi numai cel care a suferit stie ce inseamna sa nu ai ce sa le dai copiilor tai pe masa si sai vezi cum cer si nu stii ce sa faci si de unde sa iei ,am intrat in anul 2011 cu greutati si boala ,cristinel a intrat in acest an bolnavior sa dea Dumnezeu sa fie bine tuturor si copiilor mei sanatate sa le dea Dumnezeu ,vreau sa va implor din toata inima sa va rugati pentru noi si sa ajutati acum cand mare necaj sa abatut asupra mea de miam pierdut buletinl mie mai mult frica ca nu am mutatie si sa nu imi dea amenda nu am curaj sa il dau puierdut dupa sarbatori am fost cu cristian sai iau reteta de la farmacie dupa un consult medical si am mers cu autobuzul iar in farmacie cand am ajuns nu lam mai avut am ajuns acasa sal caut dar eram constienta ca lam luat cu mine,lam pierdut si mie frica a nu ma duc acum la politie sa il dau pierdut ca nu am nici mutatie pe tulcea si am si copii cu mine unul la scoala fata si ma va intreba si isi va da seama ca stam de mult in oras si mie tare frica sa nu imi dea amenda ,si nu am putere sa merg din nou la dorohoi din nou sal fac ca nu am putere financiara ma rog bunul Dumnezeu si Maicii Domnului ca sa ne ajute duminica neam impartasit ca nu mai puteam de greutati si necazuri ma simt maii bine sufleteste insa trupeste nu mai pot ma dor toate oasele si spatele nu ot noaptea sa dorm caci ma gandesc de ce oare suferim si de ce suntem pusi in fata acestor necazuri ce sa facem sa scapam de ele sa vad si eu ca este in sfarsit lumina si o mica speranta spre bine si in casa noatra si la copii nostri ,vreau sa va spun ca pe langa toate sunt mandra de fetita mea care va termina semestrul cu FB cu bravo in ciuda faptului ca nu am nici pachet in ghiozdan sai pun o bucatica de paine noroc de ce ii da de la scoala un corn cu lapte dar ea il aduce acasa si il mananca cu Cristinel si Emilian avem niste copii minunati merg la sfanta biserica si se roaga cu noi asa cum si noi ne rugam asa se roaga si ei insa ma doare ca traiul nostru este atat de greu si chinuit niciodata nu imi pierd speranta in bunul Dumnezeu ca va fi si la noi mai bine si copii vor avea si ei un dulce o data la doua zile si o mancarica mai buna bunul Dumnezeu sa ne ajute si Maica Domnului cu fiul ei Iisus Hristis care a patimit pentru noi si pacatele noatre atuturor va rog din suflet ajutatima si rugativa si pentru noi sa trec cu bine si peste acest necaz sa am mintea mai limpede sa fie alaturi de mine ingerii cei buni ca sa imi dea ganduri bune si nu ganduri rele bunul Dumnezeu sa ne ajute va multumesc si bunul Dumnezeu sa va dea sanatate si numai bine multumesc doamna Gabriela pentru ca ati pus mesajul nostru la rugmaintea noatra sarut mana ,numai bine va doresc si bunul Dumnezeu sa va ajute si sa va dea bucurioe si sanatate va multumim din suflet cand voi putea voi mai pune niste poze Doamne ajuta .
Reply With Quote
  #48  
Vechi 28.01.2011, 13:20:05
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Dragi nostri astazi fetita noastra ma facut fericita desi suntem in momente grele din cauza lipsurilor si greutatilor abia ne descurcam den ce in ce mai greu sunt fericita ca a terminat semestrul cu FBpe linie ii multumesc bunul Dumnezeu pentru ca a luminat mintea si sufletelul ei si a reusit sa mearga bine in acest semestru ,ne este foarte greu nu am cuvinte sa va spun dar sunt tare bucuroasa ca mia facut aceasta bucurie atat de mare va multumesc ca vati rugat pentru noi si va doresc tot cei mai bun in viata si sanatate ,va imratisam cu toata dragostea pe toti care sunteti alaturi de noi si mereu ati fost langa noi bunul Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va dea tot cei mai bun tuturor cu toti cei dragi ai dumneavoastra sarut mana.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 08.02.2011, 16:53:22
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Buna ziua dragi nostri vreau sa va rog din suflet daca ma puteti ajuta si este cineva aici doctor sa poata sami dea un raspuns in problema mea de santate ,dupa cum, stiti eu am dureri puternice de spate si nu mai pot sa suport durerea ,doctorita copiilor am intrebato si am rugato sami dea un raspuns dar nu este specializata in domeniu pentru emi da un raspuns doar mi sa spus ca nu stie despre ce ar putea fi vorba si sa consult neaparat un medig sami faca urgent o radiografie sa vada ce as putea sa am ,eu nu mai pot de durere si noptile abia dorm si stau in pat de durere vreau sa va rog din suflet sa ma ajutati daca se afla un doctor aici si imi poate da un raspuns eu as merge sami fac un consult la doctor tare mult mias dori asa stiu si eu ce as putea sa am si daca este foarte grav dar din cauza situatiei noastre nu am putere si nu mai rezist de durere ,va rog din toata inima ajutatima sami fac acest control sa vad ce am mie frica pentru sanatataea mea si simt ca nu mai pot de durere daca ma puteti ajuta va rog din suflet ajutatima si daca un doctor ar putea sa imi raspunda rugamintii si ar putea macar sami spuna daca este grav sau nu va rog sami scrieti pe adresa de email dumi_emil@yahoo.com ,voi atasa si o poza ca sa puteti vedea va multumesc si va doresc multa sanatate si Dumnezeu sa va ajute cu respect iuliana .
Attached Images
File Type: jpg 07022011598.jpg (20,6 KB, 31 views)
Reply With Quote
  #50  
Vechi 14.02.2011, 11:54:45
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Nu ma simt bine dragii nostri si vreau sa va rog din tot sufletul sa ma puneti in rugaciunile dumneavoastra eu cred in puterea lui Dumnezeu si stiu ca ma va ajuta sa merg mai departe si sa fac aceste investigatii ,ma rog zi de zi sa ma ajute si mulktumesc dn tot sufletul pentru ca este alaturi de mine va rog sa ma puneti in rugaciunile dumneavoastra ma simt rau si nu am reusit sa merg la un consult dar sper in puterea lui Dumnezeu ca am sa reusesc si cineva o sami fie de ajutor rugativa pentru mine ,iuliana va multumesc si bunul Dumnezeu sa va rasplateasca .Doamne ajuta si sanatate sa va dea Dumnezeu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39