Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #751  
Vechi 24.05.2012, 18:05:00
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Așa... Si ce mai face fetele?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #752  
Vechi 24.05.2012, 18:25:59
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi socoteala lor de 'acasă' pentru legea electorală a votului uninominal pur fără prag e simplă:

Dacă sunt uniți și respectă protocolul USL, practic uslașii care au acuma în sondaje peste 50% înseamnă că au cam peste tot în țară peste 30% măcar iar cu 30% câștigi practic oricecolegiu, mai ales când ai dat liber la pragul electoral, adică l-ai redus la 0 înseamnă că niciun alegător nu mai e interesat să formeze vre-o armată unită contra ci vor alege după bunul plac așa că restul de 70% se vor distribui uniform în pierzători sau în neparticipanți la vot.

Deci gogoașa roșie și-a făcut socotelile și încrezându-se unii în alții speră ca să ajungă în parlament numai căpușa USLașe, căpușa roșie.

Deci pentru a contracara această tactică perfidă e musai ca să ne aliem în jurul lui Radu Duda, să-l înscăunăm ca lider de dreapta și să strângem în jur toate partidele, toate afară de USL pentru ca în alegeri să iasă musai numai ai noștrii!

Altfel gogoașa roșie se va gonfla și adio democrație, adio dreptate, adio prosperitate!

Deci PPDD, PNG, ROMÂNIA MARE, PDL, PNȚCD, NR, URR, PER, UDMR, CDR, Alianța Civică și toate ONG-urile și toți ceilalți independenți uniți-vă sub steagul princepelui Radu Vodă și formați Mișcarea Populară Monarhistă! MPM.. căci altfel n-avem nicio șansă în alegeri!

Domnul este cu noi și le va face ca socoteala de acasă să nu se mai potrivească cu cea din târg, dar pentru asta trebuie să fim uniți și să avem reprezentanți peste tot în alegeri ca să nu poată ei fura cât putem noi vota, în fiecare colegiu trebuie să fim cu ochii pe sac și pe numărătoare! Dar asta doar după ce ne vom unii sub Radu Vodă, căci fără cap oile se împrăștie și se rătăcesc și se pierd!

Trăiască România Românilor sub Radu Vodă și regina Margarina, pardon, Margareta!
"Traiasca " Romania sub Raducu "Voda" securistul! Amice ar fi bine sa mai parasesti lumea asta a ta mica in care traiesti (mai bine zis pamantul asta PLAT al tau) si sa mai iesi in lumea reala. Din cate vad NU cunosti nici maca istoria tarii din perioada in care Romania era monarhie. Mihai (la presiunile facute de sotia lui si a Margaretei) a incalcat legea salica si Constitutia din 1923 declarand ca succesorul lui la tron e Margareta cu toate ca urmasul sau la tron ar fi trebuit sa fie un descendent de sex masculin

Last edited by stefan florin; 24.05.2012 at 18:28:12.
  #753  
Vechi 24.05.2012, 20:53:09
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

vsovivi se aude ce vorbeste? Pardon, ce scrie? Cum poti sustine pe unul ca Radu de dudau sa ajunga Rege, trebuie sa fi inconstient! Cu ce s-a smerit omul asta ca eu una n-am vazut! Eu,una, il tin minte de pe vremea lui Ceasca ca se difuza la TV piese de teatru si doar acolo l-am vazut in roluri secundare, in filme nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut!
Asta de cand s-a insurat cu Principesa a obtinut grade militare cat altii intr-o viata de cariera de militar....in patru ani, patru grade. Mai, sa fie! Te pomenesti ca experienta a dobandit-o jucand rolul de ofiter in vreo piesa de teatru.
In ce priveste cele 5 miliarde de euroi mai usor cu ele! M-am lamurit si cu marii economisti scoliti pe la Harvard cat sunt de ocosi si cat de bine se precep! Teoria ca teoria dar practica ii mananca! Trebuie sa fim foarte constienti de situatia noastra economica care este sublima dar lipseste cu desavarsire. Am trait din imprumuturi, acum nu ne mai da nimeni nimic si tocmai de aceea s-a dat drumul la tiparnita de bani, de aceea si cursul a luat-o la vale. In curand vom da 5 lei pe-o paine care acum e 3 lei! Banii astia care se vor da inapoi bugetarilor si pensionarilor sunt fix H2O....de ploaie! Cand esti sarac trebuie sa inveti sa traiesti ca un om sarac! Criza asta care e acum e individuala! Unii au saracit de pe urma ei altii s-au imbogatit! Nu mai stiu cine a zis ca numarul banilor este acelasi doar ca ei se misca dintr-un loc in altul (dintr-un buzunar in altul).
  #754  
Vechi 25.05.2012, 09:40:14
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
vsovivi se aude ce vorbeste? Pardon, ce scrie? Cum poti sustine pe unul ca Radu de dudau sa ajunga Rege, trebuie sa fi inconstient! Cu ce s-a smerit omul asta ca eu una n-am vazut! Eu,una, il tin minte de pe vremea lui Ceasca ca se difuza la TV piese de teatru si doar acolo l-am vazut in roluri secundare, in filme nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut!
Asta de cand s-a insurat cu Principesa a obtinut grade militare cat altii intr-o viata de cariera de militar....in patru ani, patru grade. Mai, sa fie! Te pomenesti ca experienta a dobandit-o jucand rolul de ofiter in vreo piesa de teatru.
In ce priveste cele 5 miliarde de euroi mai usor cu ele! M-am lamurit si cu marii economisti scoliti pe la Harvard cat sunt de ocosi si cat de bine se precep! Teoria ca teoria dar practica ii mananca! Trebuie sa fim foarte constienti de situatia noastra economica care este sublima dar lipseste cu desavarsire. Am trait din imprumuturi, acum nu ne mai da nimeni nimic si tocmai de aceea s-a dat drumul la tiparnita de bani, de aceea si cursul a luat-o la vale. In curand vom da 5 lei pe-o paine care acum e 3 lei! Banii astia care se vor da inapoi bugetarilor si pensionarilor sunt fix H2O....de ploaie! Cand esti sarac trebuie sa inveti sa traiesti ca un om sarac! Criza asta care e acum e individuala! Unii au saracit de pe urma ei altii s-au imbogatit! Nu mai stiu cine a zis ca numarul banilor este acelasi doar ca ei se misca dintr-un loc in altul (dintr-un buzunar in altul).


ca sa nu mai vorbim ca Raducu, IN MARE LUI SMERENIE, primea de la statul Roman intre septembrie 2002-septembrie 2008, 600 milioane lei vechi-bugetarul cu cel mai mare salariu din Romania. Pe langa acesta "smerita"" suma mai primea si salariul de consilier al lui Tariceanu si salariul de colonel al armatei. Tote aceste sume proveneau din bani publici, cu toate ca MULTI "supusi" ai lui Raducu Voda se speteau muncind doar pentru 5 milioane lei vechi pe luna. Halal smerenie!

Last edited by stefan florin; 25.05.2012 at 09:42:17.
  #755  
Vechi 25.05.2012, 10:05:38
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Măi copiilor, voi chiar ați avea ceva de spus, ceva important și de luat în seamă și în serios, însă cu greșeli gramaticale venite nu din greșală ci din lene și nepăsare și nesimțire și cu cacofonii ce strică pofta de Cuvânt, nu am cum sta de vorbă cu voi, și mai sunteți și răutăcioși cu Radu Vodă și cu principesa Margarina, pardon Margareta cu rețeta.

Cu ce v-au greșit principii României? Păi Radu este fiu de medici iar Margareta este fiica regelui nostru atât de umilit de peste 66 de ani, și doar v-am explicat cum abea după anul '90 a fost luat asistent la clasa lui Dem Rădulescu și era un nimeni pe atunci, un actortaș fără valoare, și voi chiar credeți că Dem și-ar fi luat un informator, un fost securist sau turnător?

Dem Rădulescu a văzut în el un geniu, un om smerit și demn de toată stima, iar Dem Rădulescu știa bine și cunoștea caracterul omului, deci ce recomandare mai bună ar putea da cineva vre-unui român?

Iată Radu Duda a terminat la clasa dramatică a lui Olga Tudorache și după '90 a fost asistent la catedra lui Dem Rădulescu.

Deci înainte de a fi principe și a se întâlni cu Margareta la pataul bolnavilor, mai înainte avea o statură impecabilă de actor curat...

Iar voi îl scoateți securist când el mărturisește că i-a refuzat amabil și politicos și oricum era un biet student pe vremea aia... și mai și credeți în lista aia unde îi apărea numele, păi toți cei ce plecau în străinătate trebuia să fie aprobați de cineva și de aceea apărea pe lista aia, toți actorii ce aveau spectacole afară trebuia ca să fie aprobați, iar ca să fie aprobați ei trebuia să apară pe o anumită listă.

Deci ce v-a făcut vouă Radu Duda?.. ca să-l persiflați? Voi însă strecurați țânțarul și înghițiți camila, voi căutați fire de praf pe haina sfinților și apostolilor ca să nu credeți lui Dumnezeu în timp ce aveți toată primirea și indulgența cu toți tartorii căpușei roșii.

Știu că nu v-a făcut nici un rău, dar vouă nu vă place de el pentru că cineva a băgat hula asta bârfitoare în gLume și voi ați avut impresia că e pe drept... apoi i-au hulit numele să pară ceva prostesc și voi v-ați distrat și a-ți crezut ca credulii din pricina că bârfele se cred, având voi iluzia că dacă e bârfă atunci e sigur adevărată după zicala ''nu iese fum fără foc''.

Fumul respectiv este însă făcut de căpușile roșii și proz dinadins căci au minteres viclean... deci nu este bârfă veritabilă ci este bârfă vicleană, bârfă născocită cu minteres de a rămâne pe funcție puii căpușei roșii, și buine întreținută la nesfârșit.

N-am cum să demonstrez că albul e alb dacă voi nu vreți să căutați și pe la Adevărul...

Nu-mi rămâne decât să vă cer mereu:

Uniți-vă sub Radu Vodă Vitezul și principesa Margareta cu rețeta ca să formați frăția inelului ca o mare putere ce se opune tuturor căpușelor roșii și proz, paraziți nesățioși ai fărădelegii care distrug neîncetat toate binecuvântările României.

Degrabă deci formați Uniunea Populară a Regatului României Mari, UP sau UPrRM sau UPRM formată din toate partidele afară de USL și toți independenții neafiliați la USL și luptați la locale și parlamentare uniți în Domnul! Numiți-vă străjeri ai Țării indiferent din ce partid sunteți și biruiți fiara roșie și proz a USLașilor vicleni.

Altfel nu veți lua niciun mandat nici la locale și nici la parlamentare oricât s-ar încrede unii ce visează frumos, căci cu 25% USL ia mandatul dacă voi nu sunteți uniți ca să sprijiniți un singur candidat, voi veți alege cu inima și veți pierde cu succes totul.

Și dacă nu veți asculta de Dumnezeu vor reveni cei 3 ani și jumătate când antichrist v-a domni fără jenă peste România timp de 42 de luni.

Deci PPDD, PRM, PNG, PNȚCD, PDL, Noua Republică, URR, UNPR, PEcologist, și toate minoritățile UDMR, Forumul German, PRomilor, Tătarii, Turcii, Ucrainenii, Rușii, Grecii, Aromânii, și toți independenții și toți oamenii uniți-vă sub Radu Vodă și Principesa Margareta!

Strângeți-vă la masa comună și sprijiniți în alegeri cu toții un singur candidat, care este mai curat și mai cinstit și mai fidelo Casei Regale a României! Nihil sine Deo și veți birui gLumea.

Last edited by vsovivi; 25.05.2012 at 10:18:04.
  #756  
Vechi 25.05.2012, 14:47:26
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
ca sa nu mai vorbim ca Raducu, IN MARE LUI SMERENIE, primea de la statul Roman intre septembrie 2002-septembrie 2008, 600 milioane lei vechi-bugetarul cu cel mai mare salariu din Romania. Pe langa acesta "smerita"" suma mai primea si salariul de consilier al lui Tariceanu si salariul de colonel al armatei. Tote aceste sume proveneau din bani publici, cu toate ca MULTI "supusi" ai lui Raducu Voda se speteau muncind doar pentru 5 milioane lei vechi pe luna. Halal smerenie!

Și dacă mai adaugi că principesa este mai în vârstă cu 11 ani ca principele, ea s-a născut în 49 iar el în 60, te apuci și bănui cu mintea odihnită tot felul de bazaconii și de nebunii... doar pentru că a luat bani pe munca sa. Adică tu chiar crezi că a avut cineva mai mare salar ca Mugur Isărescu & co. de mafihoți bancheri și economiști și băiți deștepți?

Păi nu cu insinuările și denigrările pe nedrept și bănuielile pe nedrept și alte prostii, nu cu bazaconiile pătimașe veți birui ci doar uniți în Domnul și sub regele României și principii Radu și Margareta veți avea o șansă ca să biruiți toți puii căpușei roșii și proz în alegerile locale și parlamentare, altfel, dacă tot veți face mofturi și veți avea pretenții și nemulțumiri și revolte vă veți duce fain frumos înapoi sub sclavia roșie și proz.

Sunteți liberi să vă alegeți viitorul copiilor voștri!
Căpușele însă nu dorm ci au lucrat deja de 22 de ani planul lor secret de distrugere a voastră și a lor... nu-și dau ei seama că singuri și-au tăiat craca de sub picioare și singuri și-au săpat groapa ca să cadă în ea crezând ei că va fi a altuia.
  #757  
Vechi 25.05.2012, 15:33:12
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Guvernul Munhausen

Guvernul ilegitim și anticonstituțional condus de marioneta Pontaju-isPitochio discipol al marelui vânător și pescar Năstase-Munhausen are pretenția ca să fie crezut atunci când afirmă atât de nevinovat că e chiar nevinovat, cerând să dea explicații guvernul anterior pentru măsura lui demonstrată de curtea constituțională că este o hoție terorist-tiranică anticonstituțională...

... și chiar ar vrea să-l credem pe cuvând de spioner că de teamă respectivul Grăjdar la gloabele PSDiste a înebunit delirând despre Cuza, dorind să-i facă pe plac șefului, adică premierul care tocmai l-a făcut subaltern trecând direcția respectivă în subordonarea guvernului, chiar vrea să ne facă să credem că un subaltern fricos are inițiative proprii de a retrage acuzațiile taman de la cel mai mediatizat caz de corupție și a o da nonșalant la întors sacrificându-și onoarea și scaunul singur ca nebunul? Păi dacă era deja sub Ponta e clar că a fost un ordin informal, un șantaj, o amenințare, căci altfel cine e nebun să se scoată pe sine că defapt a înscenat pe nedrept un proces îndelungat de renume mondial care era defapt o acuzare absurdă fără prejudiciu... și tocmai stimatului domn Năstase.

Minciuna are picioare foarte scurte... sau lungi, nu mai știu, ea nu ține, însă mi-e clar că guvernul ilegitim și mafiot autoimpus de peștii teroriști și dictatori din parlament are un scop clar: confiscarea tuturor factorilor democratici de decizie și de putere, și toate instituțiile statului spre a le pune și a le aservi clientelei de partid și tartorilor din umbră, deci pentru acest scop 'nobil' marionetele din guvern și parlament sunt în stare de orice: minciună și acuzație inversă și bârfă diversionistă vicleană cu scop parșiv și altele, e deja ceva foarte obijnuit la USLași, de 66 ani ne-am toooot lămurit, și numeni nu se mai miră.

Și dacă mințim și greșim iată că o ținem tot așa până în pânzele albe în speranța credibilizării minciunii și prostiei, adică cică în 2008 a fost o decizie inversă a lui Boc pe o cauză similară. Păi Boc abea pe 22 decembrie 2008 a ajuns primministru... în anul 2008 a fost Tăriceanu șeful guvernului, deci dacă nu e greșală de ziar înseamnă că maimuțica utomobilista plină de cartele și tichete a făcut insolație...

Și poate că nu-i suficientă gaura din sănătate... să redeschidem toate spitalele și să reangajăm la loc toți bugetarii că acuma este loc suficient... că doar Băsescu precis ne-a mințit când vorbea de deficite și de imprumuturi pentru a plăti pensii și salarii.
Așa băieți tot înainte ca nebunii!

Doar 3-4 săptămâni și debandada și dezastrul e incalculabil... haosul plutește în aer, leul o ia pe ulei și apoi se umflă cu droguri și cu alcool tare și voi chiar încă mai susțineți că USLașii sunt băieții buni în care aveți voi încredere?

Last edited by vsovivi; 25.05.2012 at 15:55:14.
  #758  
Vechi 26.05.2012, 09:18:06
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Măi copiilor, voi chiar ați avea ceva de spus, ceva important și de luat în seamă și în serios, însă cu greșeli gramaticale venite nu din greșală ci din lene și nepăsare și nesimțire și cu cacofonii ce strică pofta de Cuvânt, nu am cum sta de vorbă cu voi, și mai sunteți și răutăcioși cu Radu Vodă și cu principesa Margarina, pardon Margareta cu rețeta.

Cu ce v-au greșit principii României? Păi Radu este fiu de medici iar Margareta este fiica regelui nostru atât de umilit de peste 66 de ani, și doar v-am explicat cum abea după anul '90 a fost luat asistent la clasa lui Dem Rădulescu și era un nimeni pe atunci, un actortaș fără valoare, și voi chiar credeți că Dem și-ar fi luat un informator, un fost securist sau turnător?

Dem Rădulescu a văzut în el un geniu, un om smerit și demn de toată stima, iar Dem Rădulescu știa bine și cunoștea caracterul omului, deci ce recomandare mai bună ar putea da cineva vre-unui român?

Iată Radu Duda a terminat la clasa dramatică a lui Olga Tudorache și după '90 a fost asistent la catedra lui Dem Rădulescu.

Deci înainte de a fi principe și a se întâlni cu Margareta la pataul bolnavilor, mai înainte avea o statură impecabilă de actor curat...

Iar voi îl scoateți securist când el mărturisește că i-a refuzat amabil și politicos și oricum era un biet student pe vremea aia... și mai și credeți în lista aia unde îi apărea numele, păi toți cei ce plecau în străinătate trebuia să fie aprobați de cineva și de aceea apărea pe lista aia, toți actorii ce aveau spectacole afară trebuia ca să fie aprobați, iar ca să fie aprobați ei trebuia să apară pe o anumită listă.

Deci ce v-a făcut vouă Radu Duda?.. ca să-l persiflați? Voi însă strecurați țânțarul și înghițiți camila, voi căutați fire de praf pe haina sfinților și apostolilor ca să nu credeți lui Dumnezeu în timp ce aveți toată primirea și indulgența cu toți tartorii căpușei roșii.

Știu că nu v-a făcut nici un rău, dar vouă nu vă place de el pentru că cineva a băgat hula asta bârfitoare în gLume și voi ați avut impresia că e pe drept... apoi i-au hulit numele să pară ceva prostesc și voi v-ați distrat și a-ți crezut ca credulii din pricina că bârfele se cred, având voi iluzia că dacă e bârfă atunci e sigur adevărată după zicala ''nu iese fum fără foc''.

Fumul respectiv este însă făcut de căpușile roșii și proz dinadins căci au minteres viclean... deci nu este bârfă veritabilă ci este bârfă vicleană, bârfă născocită cu minteres de a rămâne pe funcție puii căpușei roșii, și buine întreținută la nesfârșit.

N-am cum să demonstrez că albul e alb dacă voi nu vreți să căutați și pe la Adevărul...

Nu-mi rămâne decât să vă cer mereu:

Uniți-vă sub Radu Vodă Vitezul și principesa Margareta cu rețeta ca să formați frăția inelului ca o mare putere ce se opune tuturor căpușelor roșii și proz, paraziți nesățioși ai fărădelegii care distrug neîncetat toate binecuvântările României.

Degrabă deci formați Uniunea Populară a Regatului României Mari, UP sau UPrRM sau UPRM formată din toate partidele afară de USL și toți independenții neafiliați la USL și luptați la locale și parlamentare uniți în Domnul! Numiți-vă străjeri ai Țării indiferent din ce partid sunteți și biruiți fiara roșie și proz a USLașilor vicleni.

Altfel nu veți lua niciun mandat nici la locale și nici la parlamentare oricât s-ar încrede unii ce visează frumos, căci cu 25% USL ia mandatul dacă voi nu sunteți uniți ca să sprijiniți un singur candidat, voi veți alege cu inima și veți pierde cu succes totul.

Și dacă nu veți asculta de Dumnezeu vor reveni cei 3 ani și jumătate când antichrist v-a domni fără jenă peste România timp de 42 de luni.

Deci PPDD, PRM, PNG, PNȚCD, PDL, Noua Republică, URR, UNPR, PEcologist, și toate minoritățile UDMR, Forumul German, PRomilor, Tătarii, Turcii, Ucrainenii, Rușii, Grecii, Aromânii, și toți independenții și toți oamenii uniți-vă sub Radu Vodă și Principesa Margareta!

Strângeți-vă la masa comună și sprijiniți în alegeri cu toții un singur candidat, care este mai curat și mai cinstit și mai fidelo Casei Regale a României! Nihil sine Deo și veți birui gLumea.
hai, hai, spune tot amice! Raducu fiu de medic...PCR-ist. Mai bine spus fiu de secretar PCR . Cum se face ca acest lucru in ocolesti si nu spui nimic de el? Si mai este un proverb care spune asa: " tot ceea ce se naste din pisica (secretar PCR) soareci manaca (securist ramane-a fost dovedit acest lucru, sunt acte care atesta acest lucru).Dem Radulescu nu era James Bond ca sa stie ca asistentul lui era un turnator la securitate. Asa ca ca nu are rost sa negi ca Raducu nu a fost turnator si ca e "curat". Faptul ca Margareta s-a casatorit cu Raducu care e mai tanar cu 11 ani decat ea NU MA INTERESEAZA.

Last edited by stefan florin; 26.05.2012 at 09:23:22.
  #759  
Vechi 28.05.2012, 12:33:52
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
hai, hai, spune tot amice! Raducu fiu de medic...PCR-ist. Mai bine spus fiu de secretar PCR . Cum se face ca acest lucru in ocolesti si nu spui nimic de el? Si mai este un proverb care spune asa: " tot ceea ce se naste din pisica (secretar PCR) soareci manaca (securist ramane-a fost dovedit acest lucru, sunt acte care atesta acest lucru).Dem Radulescu nu era James Bond ca sa stie ca asistentul lui era un turnator la securitate. Asa ca ca nu are rost sa negi ca Raducu nu a fost turnator si ca e "curat". Faptul ca Margareta s-a casatorit cu Raducu care e mai tanar cu 11 ani decat ea NU MA INTERESEAZA.
Cine ți-a spus ție că e dovedit ca securist când CNSAS a dat clar decizie de necolaborare cu securitatea, deci se recunoaște public de către o instituție abilitată că nu a fost turnător sau securist, iar ziarul de scandal britanic a retractat și a recunoscut în justiție că a publicat minciuni din interese de reating, de scandal.

Deci de unde anume te informezi dumneata că a fost securist și taică-său secretar de partid când nu există probe ci din contră justiția și CNSAS afirmă că nu a colaborat cu securitatea?

Dem Rădulescu însă chiar dacă nu era agentul 007, avea cunoștiințe și putea să cunoască foarte bine caracterul oamenilor și subalternilor de la aceiași catedră, deci dacă el a avut încredere în Radu Duda mă întreb tu de ce nu ai? Pentru că te încăpățânezi să crezi în bârfele lansate de vicleni întru viclenia celor ce pariază mulți bani pe băștile roșii?

Nu mai avea pătimășie de parior și atunci vei pricepe cine sunt adevărații securiști și secretari de partid minteresați ca să rămână ei pe funcții și la ciolan!.. mituind și ispitind populația din 4 în 4 ani.

Păi dacă era secretar de PCR taică-său oare nu-i putea favoriza să joace pe undeva la un teatru cât mai bun prin București sau să aibă roluri la teatrele de provincie?

El abea după 92 ajunge prin București și e angajat fără pile ca asistent la catedra lui Dem.

Deci nu mai fi dumneata atât de bănuitor și foarte precaut cu cine nu e cazul, în timp ce pe băștile roșii le primești și le înghiți cu securiști și turnători cu tot și cu ideologii lor mari profesori universitari gen Marga.

Încearcă să fii serios când ai o părere și mai ales când susți că cineva nu merită încrederea oamenilor!.. adică nu dezinforma și te comporta diversionist ci rezumă-te la fapte și nu la bârfele viclene pe care te încăpățânezi să le crezi până la sfârșit.

Dacă ție-ți plac mai mult bîrfele viclene decât Adevărul, atunci rămâi cu ele însă nu te mai plânge când ai să constați cum sufletul ți se rătăcește încât nu mai deosebește grâul din neghină și începe să-și lepede din atașamentele curate înlocuindu-le cu cele întoxicate.

Duda este fructul Dudului deci ar fi putut să-l cheme:

Radu Dudă, Măr, Pară, Prună, Smochină, Caisă, Piersică, Cireașă, Nucă, Alună, Vișină sau ce fructe mai există...

Nu este nimic ridicol sau urât într-un astfel de nume de poamă, nu e nimic rău în asta. Iar Duda mai este și un fel de mini trâmbiță, un instrument de suflat, o coadă de păpădie... un tub din ceva...

Deci fiindcă sunt neîntemeiate mofturile și pretențiile tale nu ne rămâne decât să ne unim sub Radu Vodă viteazul și Principesa Margareta! Altfel nu vom avea nicioșansă, niciun viitor fericit, nici în alegeri și nici ca țară căci băștile roșii, impostorii, vor fura tot ce a mai rămas de furat și se vor erija la funcții și la merite ținând de scaun la nesfârșit pentru bogonflarea bogogoașei înfuriate, burta cea mare a căpușei roșii și proz.

Ca măsură democratică de prevenire a acestei mari nenorociri ce s-a abătut peste România de 66 de ani propun și cer reducerea ciclului electoral de la 4 ani la 2 ani!

Last edited by vsovivi; 28.05.2012 at 12:55:31.
  #760  
Vechi 28.05.2012, 15:23:22
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

CNSAS-ul e anticonstituțional, așa că facem una-alta cu ce zice el.
Că dacă ne convine că Mona Bâz e turnătoare, atunci ne convine și de ăsta că nu e, nu?
Sau viceversa?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27