Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.12.2012, 20:24:11
angegabi angegabi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.09.2010
Mesaje: 17
Implicit eretic

Citat:
În prealabil postat de voxdei55 Vezi mesajul
Nici macar nu stiu de ce ma infierbant asa cand vorbesc despre parintele Cleopa,poate ca daca l-as fi cunoscut cand traia..l-as fi indragit.Viata mea a devenit un chin datorita miilor de intrebari ce-mi framanta mintea,..iar raspunsurile ce mi se ofera nu ma satisfac.Nu ma pot limita doar la dogma ortodoxa atat timp cat traim pe aceasta planeta miliarde de fiinte,si majoritatea cred inceva desi il numesc in feluri diferite.Nu locuiesc in Romania..dar am prieteni din toate reliigiile,..cei mai multi persoane admirabile si sufletiste.Uneori sant mai de treaba decat conationalii nostri,..iar eu nu vreau sa-i vad in iad doar ca s-au nascut in alta religiie si o respecta cu sfintenie Parintele Cleopa saracul..dupa cat am inteles..spunea ca doar in ortodoxie este salvarea sufletului.Eu ma regasesc in ortodoxie asa cum altul se regaseste in religia materna.Multi detesta egumenismul,..dar eu vreau sa cred ca Dumnezeu ii ascculta pe toti,indiferent cum o fac,daca sant sinceri.Domnia ta mi-ai raspuns intr-un mod care ma face sa-mi fie rusine daca am zis ceva nepotrivit.Mi-ar place sa vorbim mai mult,..si ne vom descoperi reciproc gandurile.Va doresc sa fiti fericit intru Hristos...
Parintele spunea despre cei ca tine, ca sunt eretici. Se pare ca nu te putem privi decat ca pe un sectar. Nu ai sa gasesti in viata ta nici un raspuns problemelor tale, daca ataci asa pe un duhovnic de aceasta talie. Ma rog pentru tine. Incearca sa-ti vezi lipsurile.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Spicuiri din predicile parintelui ieromonah Cleopa Jurj RalucaMC Mari Duhovnici si predicile lor 2 27.12.2012 19:08:34
Acatistul Parintelui Ilie Lacatusu George.m Rugaciuni 5 04.11.2011 01:10:45
Un an de la moartea Parintelui Teofil Paraian apostol viorica Intrebari utilizatori 2 29.10.2010 14:26:29
Parastas la Sihastria : 10 ani de la mutarea la Domnul a Pr. Cleopa Ilie BogdanF2 Generalitati 2 29.11.2008 10:06:38