Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 24.10.2015, 13:14:59
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Voi chiar nu aveti ce face...
Reply With Quote
  #62  
Vechi 24.10.2015, 14:53:06
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Mai Florine, ai mai pus undeva un text tradus cu google.
Nu se intelege nimic. Este o porcarie.
Mai bine pune-le in original, in limba engleza.
Din traduceri din astea aiurea se poate ajunge la neintelegeri si erori riscante pentru sanatate.
Cartea e scrisă în rusește.

Citat:
Si uite am citit zilele trecute ceva car cred ca ti-ar fi de folos:

http://www.formula-as.ro/2015/1185/t...e-astmul-19775

Nu mai lucra dupa capul tau si du-te la medici, la nutritionisti si sfatuieste-te cu ei.
Cînd am avut ultima criză eram în Peru. Cînd nu poți dormi noaptea asfixiindu-te, nutriționiștii nu au cu ce să te ajute. Patru zile jumate de post cu apă au făcut crizele să înceteze.

Citat:
Ba fara apa, ba fara mancare, ba fara oxigen...Dar ce-ti inchipui tu ca este corpul omenesc?
Fără oxigen, unde ai citit asta? Limitarea oxigenului e altă treabă. Fără oxigen mori în cîteva minute sau ajungi o legumă.

Citat:
Unele animale stau luni intregi fara hrana si apa, in stare de hibernare. Deci nu se misca, stau ascunse undeva. Si au alt fel de metabolism.
Noi vrei sa si muncim, sa si gandim, sa fim activi tot timpul, sa facem copii si asta fara nimic. Da-o incolo de treaba.
Știu și oameni care au făcut asta. Dar nu are rost să dicutăm despre hibernare, nu ajută la nimic.

Citat:
Si repet si eu : e nevoie de explicatii clare, studii. Sa scrie acolo formule chimice, sa explice procese, sa analizeze oamenii si ce se intampla cu ei si in ei si efecte pozitive si adverse.
Ți-am mai dat referințe din cartea lui Lestrade. Ți-o trimit eu prin libris.ro dacă-mi dai adresa pe privat.

Acolo e menționat un cercetător rus care a studiat problema astmului. Omul a luat mostre de mucus din plămînii unui astmatic și după ce au trecut 10-12 zile i-a prelevat iar o mostră. În cel de-al doilea test, histamina nu a mai fost prezentă, sînt și poze cu imaginile la microscop.

Dacă nici asta nu te convinge, uită-te cîți foști astmatici s-au salvat prin postul cu apă. Oameni care-și dădeau cu șpreiul în gură o dată la căteva ore. Internetul e plin de exemple.

Citat:
Si este periculos ceea ce faci, pentru ca s-ar putea chiar sa incerce cineva sa faca dupa sfatul tau si sa pateasca ceva.
Cineva acela trebuie să se documenteze temeinic și abia apoi să postească. Altel, da, e foarte periculos. Eu o tot spun și-o repet.


Citat:
Trebuie mult discernamant si eventual facut tratamente in paralel.

Fiecare organism este altfel. Asta trebuie inteles.
Corect.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare