Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #26  
Vechi 29.07.2020, 23:35:48
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
O să mergi.... Vei sluji până la urmă...
Acuma ca să fac o glumă nu suntem la penticostali să ne proorocim unii altora, și lui Mihail Neamțu de la PMP i-au proorocit unii de la penticostali că ajunge președintele României, mira-m-aș să ajung și s-o trăiesc și pe asta și dacă ar ajunge în turul 2 tot ar fi ceva inedit.

Eu voi uzita o tactică de negare în fața ”chemării”, e cea mai bună și evreii ”se luptă” în sensul de tatonări cu Dumnezeu.

O mini preoție are fiecare bărbat parcă era o preoție universală sau așa ceva.
Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Eu unul nu prea m-aș vedea decât preot celib,deci nu risc să implic o soție sau copii în toată această lucrare, care mi se pare ca necesită dedicare totală...

Însă fie voia Ta și nu a mea! În mâinile Tale mă încredințez, arată - mi Calea, și eu o voi urma cu ajutorul Tău, în veci, Amin!
Da uite vezi la greco-catolici e posibil, la ortodocși nu poți la preot de mir să fii celib.

Uite ce prostie am făcut acum am influențat spre celib, avantajul dacă ești căsătorit ai 50% șanse să ai copii înzestrați de Dumnezeu, mai deștepți la minte chiar decât media pt că nu te-ai uzat genetic în păcate și le-ai transmis gene bune și neamul tău trăiește pe mai departe să-ți ducă pomenirea, la bătrânețe nu mori singur și izolat.

Ca să fac o pluralitate de opinii, îți binecuvântezi copiii zilnic la lucru când slujești, și-i păzește Dumnezeu, te aduci pe tine ca pe o jertfă de rugăciune pentru ei și te schimbi în bine de dragul lor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote