Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 21.08.2011, 07:48:36
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Eu l-am rugat pe parintele Teofil sa se roage pentru mine sa ma mantuiesc si peste cateva zile, pe drum m-am intalnit cu IIsus in carne si oase.Apoi mi s-au rezolvat problemele.

Multi oameni zic ca atunci cand il cheama pe Iisus in ajutor, IIsus vine.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 21.08.2011, 08:42:38
lorena29 lorena29 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.06.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

de ce ? de obicei castigi sume mari?
Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Mie mi s-a intamplat odata sa castig o suma modica la loz in plic. Mare minune.
__________________
Lorena Savin
Reply With Quote
  #43  
Vechi 21.08.2011, 09:09:20
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Cea mai mare minune care mi-a fost daruita pana acum,a fost faptul ca nu am murit la 19 ani in urma unei tentative de sinucidere;daca muream atunci,nu se mai putea face nimic,acum cel putin pot sa lupt cu viata mea cea pacatoasa inca mai am speranta sa ma indrept...
Printre alte minuni personale si rezolvari miraculoase,aceasta imi pare sansa cea mai mare pe care am avut-o vreodata!!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 23.08.2011, 11:39:56
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Eu l-am rugat pe parintele Teofil sa se roage pentru mine sa ma mantuiesc si peste cateva zile, pe drum m-am intalnit cu IIsus in carne si oase.Apoi mi s-au rezolvat problemele.

Multi oameni zic ca atunci cand il cheama pe Iisus in ajutor, IIsus vine.

de unde stii ca era Iisus, nu o inselare diavoleasca? ti-a dat vreun semn ceva sa fii 100% sigur?
Reply With Quote
  #45  
Vechi 23.08.2011, 17:08:36
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreea9 Vezi mesajul
Ma gandeam ca in viata fiecaruia dintre noi au fost anumite momente pe care le-am considerat deosebite. O sa incep eu prin a va spune ca unul dintre cele mai frumoase momente ale vietii mele a fost la nastere. M-am nascut inainte de termen si nu mi s-au dat multe sanse , drept care bunicul meu care era preot a spus sa fiu botezata ca daca se intampla ceva macar sa nu ajung in iad. Am fost botezata cateva saptamani mai tarziu si m-am insanatosit pe loc, si de atunci nu am mai avut nici o problema de sanatate.
Sunt sigura ca si altii au trait momente care trebuiesc amintite si sa multumim pentru ele
Incepand cu data de 08.08.2011 am fost eliberata din functia publica pe care o detineam , o vechime de 21 ani, divortata cu un copil situatie ce pare fara iesire...Dar Bunul Dumnezeu stie f bine ce face si de ce ne fereste, asa ca m-am rugat f mult mai ales Sfintei Xenia de Sankt-Petersburg, si Acatistul Bunei Vestiri si Bucurie Neasteptata...nu pot sa iti spun ca de pe 1 sept ma duc la noul meu loc de munca, ...minunea lui Dumnezeu, dar rugaciunea este esentiala si curatia sufletului nostru.Imi spunea parintele meu duhovnic ca Dumnezeu ne da atunci cand noi ne rugam cum trebuie atunci cand il avem pe IISUS in noi cu adevarat.
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote
  #46  
Vechi 23.08.2011, 19:32:33
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Eu l-am rugat pe parintele Teofil sa se roage pentru mine sa ma mantuiesc si peste cateva zile, pe drum m-am intalnit cu IIsus in carne si oase.Apoi mi s-au rezolvat problemele.

Multi oameni zic ca atunci cand il cheama pe Iisus in ajutor, IIsus vine.
Si cum arata?De unde stii ca era Iisus?
Reply With Quote
  #47  
Vechi 23.08.2011, 19:36:35
zzzzzz zzzzzz is offline
Banned
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Matusa mamei a avut o singura fata,care i-a murit la 16 ani de leucemie...intamplare,care o lasat-o pe biata femeie cu o boala de inima si cu dereglari tiroidiene.
Supararea a fost si mai mare caci fata in cauza era o fiica model,credincioasa,cu o inteligenta peste medie,frumoasa...
Matusa mea o visa mereu si intotdeauna o sfatuia sa nu mai planga pentru ea caci ei ii este bine;dupa mai multi ani o viseaza din nou,spunandu-i sa se bucure si sa nu mai planga caci in ziua urmatoare o sa vina...
Inutil sa mai spun,ca matusa mea isi pierduse uzul ratiunii si chiar credea ca fata-i moarta se va intoarce in ziua aia,asa ca s-a sculat de dimineata sa faca niste dulciuri si s-a pus pe asteptat...Nu a venit nimeni,decat cineva care-i aducea vestea ca nepoata ei are o fetita,adica eu...
Femeia aceasta atat de incercata mi-a fost foarte aproape,bona,nasa de botez,a doua mama!Dumnezeu sa-i odihnesca sufletul bun!
La voi in familie crede cineva in reincarnare?
Reply With Quote
  #48  
Vechi 23.08.2011, 19:48:02
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

in fiecare zi ... doar ca nu am ochi sa vad
Reply With Quote
  #49  
Vechi 24.08.2011, 00:29:19
WhiteChakra's Avatar
WhiteChakra WhiteChakra is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Religia: Catolic
Mesaje: 86
Implicit

La 1 an si jumatate, m-am ars cu apa clocotita pe ~30% din suprafata corpului, nu mi s-au dat sanse mari de supravietuire si totusi.. Dumnezeu a avut mila, poate am fost lasat in viata cu un scop anume, numai El stie. :)
Reply With Quote
  #50  
Vechi 24.08.2011, 06:58:25
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zzzzzz Vezi mesajul
La voi in familie crede cineva in reincarnare?
Nu prea cred...
Matusa mea a avut multe aparitii ale fetei ei decedate sau a fost doar inselatorul,nu stiu...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minuni adevarate si minuni false-pericolul superstitiilor Lucian008 Spiritualitatea ortodoxa 29 08.06.2014 01:40:20
va rog!!!spuneti-mi ce sa intamplat !!! Klapeman Intamplari adevarate 9 28.07.2010 11:47:06
Mi s-a intamplat un miracol? mehiel Nunta 12 18.10.2008 12:25:24