Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.07.2010, 12:58:11
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Evident ca nu este adevarata!
A fost scrisa cu scopul enuntat de mine mai sus, de a prejudicia imaginea unui om. Asta este unicul scop al acestei mizerii si cum am mai zis sa dea Dumnezeu sa i se usuce mainile aluia care a scris-o!
Si daca ati avea un pic de minte v-ati da seama ca si dpdv religios este o blasfemie si o mizerie! Nu se fac convertiri stand la baute cu criminalii! Nu se fac convertiri imbatandu-te ca porcul. Spune clar Domnul Iisus ca betivii nu vor vedea raiul! Mai sunt o gramada de texte unde se spune ca in mintea celui beat e vrajmasul stapan etc.
Plus ca prejudiciaza si imaginea Sf.Munte Atos si a vietuitorilor de acolo! Se incearca sa se ateste ideea ca aia sunt ca in lume, umbla cu damigenele cu vin etc. Ma mir ca n-a zis dracul ala de a scris istorioara ca monahii i-au dat damigeana cu vin dupa vre-un chiolhan! Ce va imaginati ca e Muntele Atos??
Cel mai trist lucru nu e ca exista asemenea juvine care scriu aceste mizerii! Cel mai trist lucru e cat de creduli sunt multi asa-zisi crestini care "pun botul" la toate mizeriile, care nu cerceteaza, nu citesc, nu gandesc!

Edit: Basescu a fost in Sf Munte Atos si a fost primit frumos de catre monahii (inclusiv romani) de acolo! Filmuletul este inclusiv pe site-ul Realitatea TV!! Nu a fost niciodata alungat Basescu de acolo!

Si este o aberatie sa crezi ca monahii l-au alungat pentru ca "avea doi draci care-l urmau"! La monahii de acolo se duc de multe ori demonizati la care preotii de aici nu au putut sa le scoata demonii. Niciodata nu s-au speriat monahii de acolo si sa alunge pe cineva care are demoni! Dar repet, toata mizeria asta cu "Basescu alungat de monahi" este o calomnie ordinara la fel ca alea de le vedem toata ziua la TV.
srierea e clar o facatura oridinara a securistilor rosii anticristi si ateisti, patronati de iudeo-masonul fan al lui Trozky, ilici iliescu !!!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.07.2010, 12:59:22
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
totusi,Sergiu,postarea ta m-a cutremurat...
Unicul lucru pe care il regret a fost ca L-am implicat pe Dumnezeu in acel blestem. Dumnezeu este curat si nu trebuie implicat in rafuielile noastre, ale pacatosilor. In rest daca s-ar intampla ce am scris cred ca ar avea toata lumea de castigat! Iarta-ma dar nu sunt inca la nivelul cu "iubiti-va dusmanii". Pe de alta parte vad efectele dezastruoase asupra societatii care sunt urmare a tot ce intreprind aceste scursuri din massmedia, justitie etc. Si ma doare mult, si nu mai pot sa-i iert!
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.07.2010, 13:03:15
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irodion Vezi mesajul
Imi cer iertare inca o data. Doamne ajuta!
Sa te ierte Dumnezeu!
Incercati sa mai si filtrati ce auziti/cititi...
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.07.2010, 13:23:37
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Unicul lucru pe care il regret a fost ca L-am implicat pe Dumnezeu in acel blestem. Dumnezeu este curat si nu trebuie implicat in rafuielile noastre, ale pacatosilor. In rest daca s-ar intampla ce am scris cred ca ar avea toata lumea de castigat! Iarta-ma dar nu sunt inca la nivelul cu "iubiti-va dusmanii". Pe de alta parte vad efectele dezastruoase asupra societatii care sunt urmare a tot ce intreprind aceste scursuri din massmedia, justitie etc. Si ma doare mult, si nu mai pot sa-i iert!
Nu esti la nivelul de a-ti iubi dusmanii ,dar de aici pina la a blestema in felul acesta e un drum foarte lung.
Nu stiu ce ti-a facut acest om care a scris aceasta povestioara , pina la urma fiecare intelege ce vrea.
Lui Dumnezeu nu ii plac blestemele si ele fac rau in primul rand aceluia care blesteama.
Despre Basescu s-au scris mult mai multe rele decat asta ,e un personaj controversat si contradictoriu si nu este cazul sa discutam despre el aici.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.07.2010, 13:25:34
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radu32 Vezi mesajul
hai sa nu judecam pripit dupa niste vorbe spuse la manie, omul poate sa aiba fapte foarte bune in viata reala !
Pentru mine mai degraba faptele cuiva il reprezinta ,decat vorbele !
Nu stii ca vorbele raman scrise in ceruri ?
Trebuie multa pocainta sa se stearga .
Te rog citeste poezia sfantului Ioan Hozevitul "O om "

Last edited by anita; 08.07.2010 at 13:33:53.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.07.2010, 21:23:42
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irodion Vezi mesajul
Imi pare rau ca au existat reactii atat de ciudate ca cea a lui Sergiu, trebuie sa repet doar ca e o poveste pe care am primit-o pe mail, nu e scrisa de mine, m-a impresionat ca si continut, de fapt ce m-a impresionat cel mai tare a fost convertirea unui om care era certat rau de tot cu legea, si mai mult decat atat modul in care a lucrat Dumnezeu. Imi cer iertare pentru ce s-a inteles.

Pentru Fallen
Si eu am cautat pe google sa vad ceva despre autorul povestii Bruno Stefan si am gasit ca are multe carti editate iar cartea cu pricina este aceasta
http://librarialibertas.ro/autor/Bruno,+Stefan

Habar nu am daca este impostor cum am citit pe aici printre reactiile aparute sau daca povestea asta este un fals, am vrut doar sa o impartasesc cu altii. Imi cer iertare inca o data. Doamne ajuta!
Era bine sa faci precizarea asta inca de la inceput. Este grav ce ai facut.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.07.2010, 23:02:12
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
vrei sa spui ca tata masonul este Basescu? daca da sa stii ca el este prea prost sa fie mason.Comunitatea masonica este una din cele mai culturale si iteligente din lume
Domnule Vicentiu, spuneati intr-un al post ca mai slujiti prin altar. Preotul de acolo nu v-a explicat niciodata ce si cum cu masoneria? Nu e treaba de inteligenta, e treaba de INFLUENTA! (asa se aleg mebrii)
Macar nu le mai faceti reclama aiurea.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 09.07.2010, 09:42:09
irodion irodion is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Era bine sa faci precizarea asta inca de la inceput. Este grav ce ai facut.
Draga Adrian, repet, am facut precizarea inca de la inceput, asa incepe primul meu mesaj, ma citez:

Cocalarii si vinul sfintit Am primit povestea asta pe mail si m-a impresionat foarte tare, nu e chiar noua dar pentru cine nu o cunoaste o voi posta aici:

Nu am banuit nici o clipa ca e o poveste fantezista si nici acum nu am certitudinea asta. Imi cer inca o data iertare pentru naivitatea mea si promit sa nu mai deranjez acest forum cu mesajele mele.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 09.07.2010, 13:41:05
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irodion Vezi mesajul
Draga Adrian, repet, am facut precizarea inca de la inceput, asa incepe primul meu mesaj, ma citez:

Cocalarii si vinul sfintit Am primit povestea asta pe mail si m-a impresionat foarte tare, nu e chiar noua dar pentru cine nu o cunoaste o voi posta aici:

Nu am banuit nici o clipa ca e o poveste fantezista si nici acum nu am certitudinea asta. Imi cer inca o data iertare pentru naivitatea mea si promit sa nu mai deranjez acest forum cu mesajele mele.
Deranjeaza, deranjeaza, indrazneste mai omule, lasa ca : "cainii latra, caravana trece", ori poate, "nu-i treaba lu' cainele de unde bea apa calu'", zice o vorba mai veche, si apoi, daca s-au "deranjat ", inseamna ca musca sade pe caciula dumnealor...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #30  
Vechi 09.07.2010, 16:07:21
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de irodion Vezi mesajul
Draga Adrian, repet, am facut precizarea inca de la inceput, asa incepe primul meu mesaj, ma citez:

Cocalarii si vinul sfintit Am primit povestea asta pe mail si m-a impresionat foarte tare, nu e chiar noua dar pentru cine nu o cunoaste o voi posta aici:

Nu am banuit nici o clipa ca e o poveste fantezista si nici acum nu am certitudinea asta. Imi cer inca o data iertare pentru naivitatea mea si promit sa nu mai deranjez acest forum cu mesajele mele.
E ok, Irodion, mesajul tau a fost interesant si mi-a placut povestea.
Nu ii lua in seama pe cei care se leaga de politica.
Mersi pentru link.
Apropo, Basescu e cu satana :)
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Vinul pentru Sfanta Impartasanie Florin-Ionut Impartasania (Taina Euharistiei) 26 01.06.2012 17:00:40
Sticlute pentru ulei sfintit ionutt Mirungerea(Ungerea cu Mir) 2 03.05.2012 14:58:39
Vinul si Biserica ortodoxa LapetiteMoc Generalitati 15 03.10.2009 00:26:05
Sf. Sfintit Mucenic Haralambie patinina34 Rugaciuni 8 11.02.2009 05:31:49
Sfantul Sava cel Sfintit NiCcoleta Diverse Sarbatori 0 05.12.2008 14:30:48