Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 23.11.2021, 21:50:12
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Haide sa fim corecti cu ce spui mai sus.

1. Nu sunt vedenii sunt inselari. Nu tu decizi ce sunt ci Biserica. Toti nebunii sunt convinsi ca au vedenii.. Nu esti decat unul din ei. Si toti au de fapt, dar sunt nebunii. Adica sunt convinsi de tai lemne pe ei de credinta pe care o au.
Iata iarasi tu esti biserica si tu stii ca-s nebunii. Domnule torquenada mare baron de Mieunhauzen pai nu deliram ci erau reale!!! Nu visam ci erau reale!!! Nu erau aiurea in tramvai ci exact in mijlocul bisericii in timpul liturghiei!!!

Pai tu esti convins de mitomaniile si infailibilitatile tale. Chiar nu-ti dai seama?

Citat:
2. Ai impresia ca daca ai vazut in vis niste vorbe asa mai deosebite ca or fi mai deosebite? Dracu ii pescuieste pe prosti cu din astea.
Ma tu esti tampit? Nu pricepi ca nu visam si ca nu deliram si nu doremeam? Nu pricepi ca era in timpul sfintei liturghii la care participam in picioare rugandu-ne si cantand?

Citat:
3. Halucinatiile tale nu au nimic din elementele unui vis si a unei vedenii de la Dumnezeu. Nu prea stii cum sunt astea.
Nu pricepi ca nu era vis sau vedenie de la cineva ci era pura realitate? Vedeam si auzeam ceva ce altii nu vedeau si nu auzeau. Nu te pripi crezand ca stii. Nu vezi ca repeti ca un calapod niste sloganuri si niste aiureli inchipuindu-ti ca stii ce a fost cand defapt nu vrei sa intelegi ca nu a fost vis sau vedenie ci realitate? Mai citeste odata ”visul” si intelege corect textul. Sa discutam pe inchipuirile si pripelile tale cu valoare de analiza n-are rost!!!

Citat:
4. Tu singur pe masura ce vorbesti iti descoperi toata mizeria pe care ai cladit acest morman de rahat sectar, adica te-ai cladit ca un sectar.
Ma tu esti debil mintal? Eram in biserica ortodoxa si nu stiam pe atunci de nimani altcineva decat de ortodoxie. Esti idiot? Ce dracu ai in cap tarate?


Citat:
Tu ti-ai hranit singur diavolii, fiind de la inceput un nebun, diavolii doar te-au directionat, cateva ”vedenii”, te-au plimbat pe la NIP, si gata sectarul, construit de la zero.
Esti un dobitoc care repeti niste tampenii.N-ai decat. Vad ca incerci sa-ti explcici necredinta ta pe baza minciunilor la adresa mea indreptatindu-ti si justificanduti pripeala cu tot felul de argumente si de omideli de la baba gpalme. Tu chiar nu esti bun de comisar sau de inspector de politie dar iti place meseria asta si nu-ti dai seama ca esti la fel de ratat ca in cea de teolog. Trist ca nu-ti dai seama. Nu mai continua pe fire absurde caci iti dai apa la moara pripelilor si mitomaniilor. Opreste-te ca iar aluneci in judecata cazand in laobordelatorie inchizitorial exclusivista.


Citat:
Adica amice, tu ai o inclinare innascuta despre a fi prost, si de aici si o exploatare a dracului. Adica tu nu ai nimic bun in tine, dar esti prostul de serviciu, ala care le exagereaza. Si asta a gasit dracul in tine si a profitat. O exagerare in toate dimensiunile.
Nu zau. Tu nu vezi ca esti exagerat de pripit si nepasator in pripelile tale?
Daca ai avea un pic de logica ai pricepe ca dracul ispiteste si vrea sa ia mai ales pe cei cu mare Har si mare credinta... dar tu fiind un teolog ratat nu te-ai prins ca pe tine nu te ispiteste satana fiindca tu ii faci munca si te ajuta sa te simti bine asa ca un mare ortodox cand defapt esti un lup imbracat in haina de berbec sef. Orb mai esti saracul de tine.
Citat:
Si de aici vedenii, vise, parerea ca esti mai destetp, cateva trambite pentru care lupti ca un nebun desi sunt tampenii mari cat casa.
NU mai vorbii prostii crezand ca stii ce spui. De aici, de acolo... explici tu, un pripit notoriu duhnind a nepsare crasa de propriul tau suflet si infulecand si mestecand aluat de farisei dand gogosi pe toate threadurile.


Citat:
Amice tu ti-ai cladit nebunia singur, cu dracul langa tine, i-ai dat aluia toata voia sa te faca prastie.
Are rost? Nu-ti dai seama ca nu eu sunt nebunul dintre noi doi in ciuda ispitirilor dracesti?


Citat:
Si te rugam cu totii sa te limitezi la 10 fraze ca sunt suficiente, vorba colegului deja e padure de balarii, nu mai este acolo un pogon. Hai lasa si tu posturile pe jumate de ecran sa poata fi citite.
Se plang putorile si se dau victime in timp ce se inhaiteaza impotriva Trambitelor.

Daca nu puteti nicimacar sa cititi cum atunci emiteti voi judecati de valoare?

Decat niste pripiti care incep sa o puna de un ukuxklan dandu-se loviti ei sau ortodoxia in ciuda faptului ca ei nu respecta poruncile sau scriptura: ”si cine va zice fratelui sau aproapelui sau prostule sau nebunule privind la femeia desfranata ca s-o pofteasca a si savarsit pacatul in insasi inima lui... fiind vrednic de...”

”Mergeti de invatati ca mila voiesc si nu jertfe” si nu va mai adunati ca se restaurati inchizitia slujind ”sfanta” rationalitate omeneasca.

V-am zis ca nu sunteti decat niste pripiti indolenti si nepasatori de suflet dar iata ca nu puteti auzi si persistati la nesfarsit in... in... nu zic altceva decat pripeala.

Te iert si-ti urez noapte buna si vise placute... nu de la cel rau.
(Nu erau vise, vedenii sau deliruri cu ochii deschisi!!! Stiu face diferenta! Tu stii ce vorbesti si ce scrii?)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.11.2021 at 22:26:30.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 23.11.2021, 22:14:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Nu ma pot substitui unui psihiatru. Primul pas e sa recunoști ca ai nevoie de ajutor, nu iti vrea nimeni răul pt ca, sincer, este foarte posibil sa nu ii pese nimănui de tine. Poți debita la infinit, asta nu va schimba umblatul cu scara prin pădure pe care il practici
Mai mai ce plastic vorbesti, impresionant. Nu te poti substitui unui psihiatru insa o faci si chiar mai rau, te iei dupa celalat si va apucati sa-mi puneti camase de forta vrand sa-mi trageti gpalme fara numar.

Nu debitez pe motivul de a schimba umblatul cu scara prin padure ci scriu mult ca sa va puteti vedea cat mai clar pripeala, pentru voi o fac, nu pentru mine.

Vad insa ca sunteti impitriti in pripeala si refractari la schimbare. Pai daca nu vreti schimbare pe baza de adevar si nu va puteti uita in oglinda inseamna ca aia va place, inhaitarea in mitomanie si balaceala in grandomanie caci doar sefii grandomani isi permit sa puna diagnostice nefiind de meserie si sa dea indicatii ”parintesti” pline de griji lumesti desi nu i-a pus nimeni duhovnici peste altii si nu li s-a cerut sfatul pe tema asta. Dau ei sentinte si stiu ei mai bine ca tine orice si cum.

Hai dragul meu coleg, te rog fii sobru si nu mai umbla cu scara-hotzchii prin padurea adormita. Nu tine s tot incerci sa vinzi gogosari la gradinari.

Nu te-ai prins ca-s mai ortodox ca tine? Deci las-o mai moale cu spitalul de nebuni ca nu eu am nevoie ci tu ai nevoie de spitalul de urgenta.. Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.11.2021 at 22:28:16.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 23.11.2021, 22:30:06
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Talking

Vad ca încep sa te lase nervii, nu e bine. Ai emoții când te uiți in oglinda? :) Este imposibil sa nu realizezi ca ești tratat u toată intelegerea necesara, simplu fapt ca faci parte din Pucioasa este o pedeapsă suficient de mare :) Totuși deși țăcăniti cu pricina sunt cretini nevindecabili tu parca mai ai avea o sansa. Nu o irosi, nu costa asa mult un drum pana in strada Berceni nr10, București. La ce dileli postezi ai mari sanse chiar sa fii sponsorizat.:) Tine-o tot asa!
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 23.11.2021, 22:48:53
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Vad ca încep sa te lase nervii, nu e bine. Ai emoții când te uiți in oglinda? :) Este imposibil sa nu realizezi ca ești tratat u toată intelegerea necesara, simplu fapt ca faci parte din Pucioasa este o pedeapsă suficient de mare :) Totuși deși țăcăniti cu pricina sunt cretini nevindecabili tu parca mai ai avea o sansa. Nu o irosi, nu costa asa mult un drum pana in strada Berceni nr10, București. La ce dileli postezi ai mari sanse chiar sa fii sponsorizat.:) Tine-o tot asa!
Toti bostaneii de Hellovewin se cred sanatosi la cap.

Ti-am dat un link de la proorocii caugari moldoveni.

Despre cine crezi ca e vorba? Cine crezi tu ca ar fi sa fie numiti nebuni in vremurile din urma?

Pai Trambitele si Hristos-Cuvantul... si ortodocsii care merg pe Calea cea stramta. Nu e evident?

Poate ca eu oi fi mai mult sau mai putin nebun dar nu-ti dai seama ca din pricina lor ma faci tu nebun pe mine?

Hai dragul meu, incearca sa ai macar o bruma de lumina in rumegusul din capul tau si da-ti seama cum se implineste proorocia prin cei ca tine.

Incerci te rog frumos? Ca sa n-o mai tot lungim deviind de la subiect.

Dupa aia vino si tu cu curaj si spune sincer un vis, o vedenie, o realitate vrednica de a fi povestita ca sa spui si tu ceva util pe firul asta de discutii.

Daca tu n-ai curaj si nu poti fi sincer atunci ce rost sa-i faci pe eroii romaniei si pe cei din linia I-ai ca ar fi ei nebuni cand defapt voi ceilalti sunteti decat niste lasi. Iarta-ma daca adevarul doare si somn usor.

Nu mi-am iesit din minti si nu m-au apucat nervii din moment ce am atat de muta rabdare ca sa-ti dedic atatea randuri in speranta ca nu e totul pierdut pentru tine.

N-ai fost pe la Pucioasa asa ca de aia confunzi blestemul cu Raiul de acolo primit in dar de la Dumnezeu, de catre ucenici, inca de aici.

Am fost pe acolo si stiu ce scriu. Trambitele sunt Cele 7 Cornite ale Mielului Apocaliptic Junghiat care a biruit sa deschida Cartea Vietii! Cine crede bine bine, cine nu, nu, treaba lor. Ma rog pentru tine ca sa crezi si tu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.11.2021 at 22:54:06.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 24.11.2021, 10:37:07
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
...
Nu mi-am iesit din minti si nu m-au apucat nervii din moment ce am atat de muta rabdare ca sa-ti dedic atatea randuri in speranta ca nu e totul pierdut pentru tine.

N-ai fost pe la Pucioasa asa ca de aia confunzi blestemul cu Raiul de acolo primit in dar de la Dumnezeu, de catre ucenici, inca de aici.

Am fost pe acolo si stiu ce scriu. Trambitele sunt Cele 7 Cornite ale Mielului Apocaliptic Junghiat care a biruit sa deschida Cartea Vietii! Cine crede bine bine, cine nu, nu, treaba lor. Ma rog pentru tine ca sa crezi si tu.

Moroncele, cam toti iti zic acelasi lucru, cum zice si Psalm23.

Doar trebuie sa asculti.

Deja la tine e o problema nu mare, ci uriasa...

Ai decolat rau de tot.

Esti atat de tulburat incat tragi tot forumul asta dupa tine.

Peste tot pe unde treci lasi numai nebunie. Si oamenii vad asta.

Nu lasi nimic echilibrat. Nu iese nimic bun din tine. Tot ce iese este o distrugere. Care vine dintr-o distrugere interna.


Chiar nu vezi ca oamenii zic ca strici pe unde treci? Tu nu zidessti oamenii ci strici pe unde treci.

Esti doar un diavol din ala care tulbura si strica.

Pe forum aduci stricare si tulburare.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 24.11.2021, 13:46:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele, cam toti iti zic acelasi lucru, cum zice si Psalm23.

Doar trebuie sa asculti.

Deja la tine e o problema nu mare, ci uriasa...

Ai decolat rau de tot.

Esti atat de tulburat incat tragi tot forumul asta dupa tine.

Peste tot pe unde treci lasi numai nebunie. Si oamenii vad asta.

Nu lasi nimic echilibrat. Nu iese nimic bun din tine. Tot ce iese este o distrugere. Care vine dintr-o distrugere interna.


Chiar nu vezi ca oamenii zic ca strici pe unde treci? Tu nu zidessti oamenii ci strici pe unde treci.

Esti doar un diavol din ala care tulbura si strica.

Pe forum aduci stricare si tulburare.
Iti pui tu problema vreodata de ce si pentru ce ziceti voi asa aceleasi pripeli ca pripitii slgarnici la alti pripiti sefi?

Va adunati voi vreodata sa va dati seama de ce ies din voi astfel de vorbe grele la adresa mea sau a Trambitelor? Nu va adunati niciodata ca sa va treziti ci doar sa va pripiti mai rau ca sa mergeti din rau in mai rau crezand ca mergeti spre mai bine sustinand ca stiti ce faceti, ca ati prins nebunul, diavolul, demonizatul, hotul, criminalul, lupul, uitand de formula ipocritilor ”hotul striga hotul” pe care o aplicati la altii dar la voi insiva nicidecum caci voi aveti sunteti mari, aveti spatele asigurat si aveti pile si privilegii mari, sunteti infailibili si mantuiti deja incat puteti merge pe orice cale si oricat ar fi de larga ca la voi pacatele si rautatile se scriu doar virtuti.

De ce nu puteti sa va priviti in oglinda in interiorul credintei (necredintei voastre nedrepte) si sa nu mai tot faceti adunari ukuxclanice pripite in care va asmutiti unii pe altii si va inhaitati cu lupii intelegatori imbracati in hana de ingeri pe care nu-i mirositi ca sunt muste corupte si drosofile melanogangster si ”bondari” mituitori la mare-mic-egal corupt ca sa va placa si sa va iASIA?

Nu tot veniti cu demonstratii pripite de genul:
”Daca eu marele lumeu spun ca esti prost si nebun, daci si alti mari euri lumeuri iti spun la fel si daca toti uniti in ”sfanta ” ratiune a marelui papalâc inchizitorial iti spunem la fel inseamna SIGUR SIGUR ca problema e la tine si ca nu vrei sa asculti (bineinteles ca de Dumnezeu din moment ce musai voi sunteti biserica infailibila).

Nu va intrebati voi niciodata de ce aveti voi asa o deductie si o demonstratie si o logica de baalta bazata pe adunarea credinciosilor care cred foarte tare in necredinta nedreapta si pentru ea sunt in stare sa moara cu oricine de gat?

Nu va dati niciodata seama ca voi va adunati exact asa klumea pentru a slugarnicii grijile lumii?

Deci iata, logica asta a voastra ar trebui sa va faca sa intelegeti ca voi sunteti lumea veche, corupta si rea si ca va adunti impreuna ca sa mintiti si sa distrugeti ce nu este al lumii aruncand pe mine si pe Trambite tot ce e mai rau: ca fac tulburare, dezbinare, distrugere, ca-s nebuni, cretini, demonizati, rai, slujitorii satanei, beti, orbi, confuzi, ipocriti, obraznici, etc... caci voi nu cautati pacea in adevar, in Duhul ci aparati linsitea si pacea lumii in care dormiti care este defapt deznadejde si desertaciune a desertaciunilor si pentru ca nu va pasa deloc de sufletele voastre care merg acolo unde merge toata lumea, in ”pacea” si ”linistea” iadului pe car voi il vedeti ca un fel de rai fiind siguri ca lucreaza FNI-FMI-OMS-OMB si CMB pentru linistea, siguranta, mantuirea si odihna voastra de veci.

”N-am venit sa aduc pace ci sabie si sa arunc foc mistuitor in lume” (focul adevarului Adevarat care curata comunitatea de uscaturi)

”Nu ma rog pentru lume ci pentru acestia care nu mai sunt in lume si au crezut si de aceea lumea ii prigoneste pentru ca lumea iubeste numai ce este al ei”

”Nu va temeti, nu va amagiti, daca Mie mi-au facut ceea ce ati vazut desi sunt Pomul cel Verde atunci voua care sunteti uscati si pacatosi ce credeti ca va vor face? Nu este ucenicul mai mare ca invatatorul si slujitorul mai mare ca Stapanul!”

Incercati deci sa pricepeti de ce aruncati mereu cu bolovani? De ce aruncati voi cu toata minciuna si hula si cu tot cuvantul rau dupa mine sau dupa Trambite desi nu v-am gresit cu nimic daca ca si ortodox cred si in Hristos Cuvantul si in Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Sale asa cum ar trebui sa faca orice crestin darmite orice ortodox care nu vrea sa desfinteze Apocalipsa scrisa de Ioan?

Nu va pasa, tineti ca orbul de bata si va incapatanati sa mergeti pe caile paganilor ca sa ajungeti in groapa si acolo nu va linistiti ci ma sapati mai departe crezand ca dati de apa dar o sa dati de iad caraind mereu la lume si la satanisti pentru ca voi nu puteti crede. Cine nu poate nu e ca nu poate ci ca nu vrea. Prefera lasitatea si comoditatea lumii, asa k lumea comerciala ce minte si inseala si vrea geambasi de gala cu preturi tot mai mari.

Faceti voi legatura a ceea ce inseamna vanzare, comert in acceptiunea lui Dumnezeu? Ati auzit de Iosif si fratii sai care l-au vandut egiptenilor (lumii) si de povestea vietii lui?

Nu va pasa, va credeti mari teologi, mari oameni de cultura, mari cunoscatori si stiutori ale celor duhovnicesti si cu toate astea nu va puneti intrebarea de ce accept sa fiu pripit slugarnic la pripitii sefi si sa nu-mi pese de mantuirea propriului suflet si de viata de aici si de dincolo de dupa marea trecere?

Te rog deci nu mai derai de la subiect in discutii obsesive si daca ai un vis, vedenie, poveste, te rog s-o marturisesti aici daca ai curaj, daca nu dar vrei sa darami, sa lovesti dandu-te victima impreuna cu toti puternicii vremurilor, victimele unor micuti, atunci ti-am facut cele 2 fire de discutie (Analizarea... si Cele 7 Tr.Ap. ) unde poti manji si arunca cu mocirla sau altceva ca bagat in priza cu ventilator cu tot.

(PS: Chiar nu va dati seama cu cine va asemanati daca trageti asa o paralela cu ce s-a intamplat acum 2000 de ani?)

(PSPS: va rog frumos NU MAI DEVIATI-deraiati-alunecati de la subiect ca va treziti in papuris, in balta, pe aratura, in prapastie ca apoi sa sustineti ca eu fac prozelitismul Trambitelor)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 13:55:14.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 24.11.2021, 13:55:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

DECALOGUL SECTAR AL LUI MORONCEL - JUDECATA SI OSANDIREA ORTODOCSILOR SI A CREDINTEI

Si propovaduirea credintei sectare NIP


Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

1. Iti pui tu problema vreodata de ce si pentru ce ziceti voi asa aceleasi pripeli ca pripitii slgarnici la alti pripiti sefi?

2. Va adunati voi vreodata sa va dati seama de ce ies din voi astfel de vorbe grele la adresa mea sau a Trambitelor?

3. De ce nu puteti sa va priviti in oglinda in interiorul credintei (necredintei voastre nedrepte) si ”bondari” mituitori la mare-mic-egal corupt ca sa va placa si sa va iASIA?

4. Nu tot veniti cu demonstratii pripite de genul:

5. Nu va intrebati voi niciodata de ce aveti voi asa o deductie si o demonstratie si o logica de baalta bazata pe adunarea credinciosilor care cred foarte tare in necredinta nedreapta si pentru ea sunt in stare sa moara cu oricine de gat?

6. Nu va dati niciodata seama ca voi va adunati exact asa klumea pentru a slugarnicii grijile lumii?

7. Deci iata, logica asta a voastra ar trebui sa va faca sa intelegeti ca voi sunteti lumea veche, corupta si rea si ca va adunti impreuna ca sa mintiti si sa distrugeti ce nu este al lumii aruncand pe mine si pe Trambite

8. ”N-am venit sa aduc pace ci sabie si sa arunc foc mistuitor in lume” (focul adevarului Adevarat care curata comunitatea de uscaturi)

9. ”Nu ma rog pentru lume ci pentru acestia care nu mai sunt in lume si au crezut si de aceea lumea ii prigoneste pentru ca lumea iubeste numai ce este al ei”

10. ”Nu va temeti, nu va amagiti, daca Mie mi-au facut ceea ce ati vazut desi sunt Pomul cel Verde atunci voua care sunteti uscati si pacatosi ce credeti ca va vor face? Nu este ucenicul mai mare ca invatatorul si slujitorul mai mare ca Stapanul!”

11. Faceti voi legatura a ceea ce inseamna vanzare, comert in acceptiunea lui Dumnezeu? Ati auzit de Iosif si fratii sai care l-au vandut egiptenilor (lumii) si de povestea vietii lui?

12. (PS: Chiar nu va dati seama cu cine va asemanati daca trageti asa o paralela cu ce s-a intamplat acum 2000 de ani?)

Draga Moroncele, argumentatia ta este SECTARA.
Orice sectar protestant, advent, baptist si orice protestant-neoprotestant o sa repete exact judecata si osandarea ta, dar o sa si proclame "noua credinta".

Adica ce ai facut mai sus a fost sa repeti propaganda sectara pentru credinta sectara in (trambite la tine, advent la adventisti, botez la baptist si etc...).

Pe scurt esti un sectar care repeta din cand in cand toata agenda sectara.

Tot ce ai scris mai sus este integral copiat de la protstanti. Judecata, osandire, necredinta.


Adica tu essti pe un forum de "necredinciosi", care toti te "osandim" si tu esti aici... crdinciosul care propovaduieste credinta adevarata....

Ce impostor poti fi..

Adica tu de fapt pe forumul asta esti asa, lupul in piele de oaie, necredinciosul care pretinde ca este credincios, care sta culcat si care latra priintre colturile gurii, maraie in surdina: "NIP, NIP, NIP, NIP..." poate poate se prinde vreun altul in jocul lui.

Un fel de sectar mascat in piele de ortodox care joaca la masa cu ortodocsii paote poate pescuieste vreun prost.
Reply With Quote
  #78  
Vechi 24.11.2021, 13:58:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Draga Moroncele, ... blablabla
Discuti pe alt subiect. Trezeste-te!

Daca vrei sa ma analizezi sau sa denigrezi Trambitele existe alte fire, vezi mai sus, le stii prea bina.

Daca esti curajos cum te prezinti atunci aici postezi un vis, o vedenie, o traire, o poveste de a ta sau analizezi cinstit visurile altora.

Pricepi?

Daca nu te duce capul, n-are rost sa ma tot agheti in pripelile si canalizele tale de balta pe toate firele de discutie ca sa ma terfelesti. Ok?

Te rog nu mai distruge orice subiect de discutie!!!... bolduindu-ti necredinta nedreapta si sustinand ca alti-s vinovati ca un inchizitor!!!

Opreste-te ca iar esti in recidiva maxima si te deserit peste tot ca orice pripit!!!

(PS: Vezi ca am modificat postarea mea asa ca citatul tau din mine este perimat, expirat)

((PS la PS: PAI NU TU MA JUDECI SI MA OSANDESTI peste tot? Cum vezi invers? Cum citesti invers? Cum vezi faptele tale si ale mele pe dos? Imi tragi gpalme la nesfarsit ca un pripit si susti ca eu te palmuiesc si te judec CA NEOPROTESTANTII? Ce bezna e in mintea si ochiul tau cel drept? Cat rumegus ai in cap?

Cati gogoserpi mai vrei sa vinzi tu la gradinari, jmecherasule de baalta?

Io nu te-am judecat si nu te-am acuzat de nimic ci te-am iertat mereu. Ca ti-am zis ca te pripesti si ca nu-ti pasa de sufletul tau se vede din avion si nici alea nu ti le-am zis decat cu duhul blandetii ca sa-ti dai seama unde iti este problema. Cum deci poti sustine tampeniile tale la nesfarsit in ciuda evidentei?
Poate te-or crede unii fraieri pripiti avand aceleasi interese nedrepte ca si tine dar Dumnezeu nu se lasa mituit, pricepi dumneata?

Ortodocsii nu condamna sectele sau ereticii ci poarta cu ei un dialog fratesc!
Noi slujim Duhului si nicidecum ”sfintei” ratiuni a marelui papalâc ca sa reinstauram inchizitia, ok? Deci cu atat mai putin judecam ortodoxia sau pe oameni in general, caci Domnul nu a venit sa judece si sa dea cu toiagul ci sa caute oaia cea pierduta si ratacita si risipitoare ca s-o gaseasca si s-o salveze din gura lupilor ”intelegatori” cruzi si vicleni. Pricepi astea?))
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 14:49:31.
Reply With Quote
  #79  
Vechi 24.11.2021, 14:37:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Iti pui tu problema vreodata de ce si pentru ce ziceti voi asa aceleasi pripeli ca pripitii slgarnici la alti pripiti sefi?

Va adunati voi vreodata sa va dati seama de ce ies din voi astfel de vorbe grele la adresa mea sau a Trambitelor? Nu va adunati niciodata ca sa va treziti ci doar sa va pripiti mai rau ca sa mergeti din rau in mai rau crezand ca mergeti spre mai bine sustinand ca stiti ce faceti, ca ati prins nebunul, diavolul, demonizatul, hotul, criminalul, lupul, uitand de formula ipocritilor ”hotul striga hotul” pe care o aplicati la altii dar la voi insiva nicidecum caci voi aveti sunteti mari, aveti spatele asigurat si aveti pile si privilegii mari, sunteti infailibili si mantuiti deja incat puteti merge pe orice cale si oricat ar fi de larga ca la voi pacatele si rautatile se scriu doar virtuti.

De ce nu puteti sa va priviti in oglinda in interiorul credintei (necredintei voastre nedrepte) si sa nu mai tot faceti adunari ukuxclanice pripite in care va asmutiti unii pe altii si va inhaitati cu lupii intelegatori imbracati in hana de ingeri pe care nu-i mirositi ca sunt muste corupte si drosofile melanogangster si ”bondari” mituitori la mare-mic-egal corupt ca sa va placa si sa va iASIA?

Nu tot veniti cu demonstratii pripite de genul:
”Daca eu marele lumeu spun ca esti prost si nebun, daci si alti mari euri lumeuri iti spun la fel si daca toti uniti in ”sfanta ” ratiune a marelui papalâc inchizitorial iti spunem la fel inseamna SIGUR SIGUR ca problema e la tine si ca nu vrei sa asculti (bineinteles ca de Dumnezeu din moment ce musai voi sunteti biserica infailibila).

Nu va intrebati voi niciodata de ce aveti voi asa o deductie si o demonstratie si o logica de baalta bazata pe adunarea credinciosilor care cred foarte tare in necredinta nedreapta si pentru ea sunt in stare sa moara cu oricine de gat?

Nu va dati niciodata seama ca voi va adunati exact asa klumea pentru a slugarnicii grijile lumii?

Deci iata, logica asta a voastra ar trebui sa va faca sa intelegeti ca voi sunteti lumea veche, corupta si rea si ca va adunti impreuna ca sa mintiti si sa distrugeti ce nu este al lumii aruncand pe mine si pe Trambite tot ce e mai rau: ca fac tulburare, dezbinare, distrugere, ca-s nebuni, cretini, demonizati, rai, slujitorii satanei, beti, orbi, confuzi, ipocriti, obraznici, etc... caci voi nu cautati pacea in adevar, in Duhul ci aparati linsitea si pacea lumii in care dormiti care este defapt deznadejde si desertaciune a desertaciunilor si pentru ca nu va pasa deloc de sufletele voastre care merg acolo unde merge toata lumea, in ”pacea” si ”linistea” iadului pe car voi il vedeti ca un fel de rai fiind siguri ca lucreaza FNI-FMI-OMS-OMB si CMB pentru linistea, siguranta, mantuirea si odihna voastra de veci.

”N-am venit sa aduc pace ci sabie si sa arunc foc mistuitor in lume” (focul adevarului Adevarat care curata comunitatea de uscaturi)

”Nu ma rog pentru lume ci pentru acestia care nu mai sunt in lume si au crezut si de aceea lumea ii prigoneste pentru ca lumea iubeste numai ce este al ei”

”Nu va temeti, nu va amagiti, daca Mie mi-au facut ceea ce ati vazut desi sunt Pomul cel Verde atunci voua care sunteti uscati si pacatosi ce credeti ca va vor face? Nu este ucenicul mai mare ca invatatorul si slujitorul mai mare ca Stapanul!”

Incercati deci sa pricepeti de ce aruncati mereu cu bolovani? De ce aruncati voi cu toata minciuna si hula si cu tot cuvantul rau dupa mine sau dupa Trambite desi nu v-am gresit cu nimic daca ca si ortodox cred si in Hristos Cuvantul si in Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Sale asa cum ar trebui sa faca orice crestin darmite orice ortodox care nu vrea sa desfinteze Apocalipsa scrisa de Ioan?

Nu va pasa, tineti ca orbul de bata si va incapatanati sa mergeti pe caile paganilor ca sa ajungeti in groapa si acolo nu va linistiti ci ma sapati mai departe crezand ca dati de apa dar o sa dati de iad caraind mereu la lume si la satanisti pentru ca voi nu puteti crede. Cine nu poate nu e ca nu poate ci ca nu vrea. Prefera lasitatea si comoditatea lumii, asa k lumea comerciala ce minte si inseala si vrea geambasi de gala cu preturi tot mai mari.

Faceti voi legatura a ceea ce inseamna vanzare, comert in acceptiunea lui Dumnezeu? Ati auzit de Iosif si fratii sai care l-au vandut egiptenilor (lumii) si de povestea vietii lui?

Nu va pasa, va credeti mari teologi, mari oameni de cultura, mari cunoscatori si stiutori ale celor duhovnicesti si cu toate astea nu va puneti intrebarea de ce accept sa fiu pripit slugarnic la pripitii sefi si sa nu-mi pese de mantuirea propriului suflet si de viata de aici si de dincolo de dupa marea trecere?

Te rog deci nu mai derai de la subiect in discutii obsesive si daca ai un vis, vedenie, poveste, te rog s-o marturisesti aici daca ai curaj, daca nu dar vrei sa darami, sa lovesti dandu-te victima impreuna cu toti puternicii vremurilor, victimele unor micuti, atunci ti-am facut cele 2 fire de discutie (Analizarea... si Cele 7 Tr.Ap. ) unde poti manji si arunca cu mocirla sau altceva ca bagat in priza cu ventilator cu tot.

(PS: Chiar nu va dati seama cu cine va asemanati daca trageti asa o paralela cu ce s-a intamplat acum 2000 de ani?)

(PSPS: va rog frumos NU MAI DEVIATI-deraiati-alunecati de la subiect ca va treziti in papuris, in balta, pe aratura, in prapastie ca apoi sa sustineti ca eu fac prozelitismul Trambitelor)
@gplame-multe,
ti-am raspuns foarte cinstit si te rog inceteaza sa discuti aici pe subiecte ce nu au legatura cu firul de discutie. Daca esti nelamurit in problema Trambitelor ai acest fir de discutie.

Daca te crezi la ghestapo sau in inchizitia ”ortodoxiei” si vrei sa ma prinzi si sa ma ”demasti” dovedind ca te mint si ca vreau sa-ti fur fratii ca sa-i fac sa se reboteze parasind ortodoxia in ciuda faptului ca ti-am zis ca-s mirean ortodox practicant in BOR si ma spovedesc si merg la liturghie Duminica si de sarbatori atunci ai acest fir de discutie unde poate poti incerca sa schimbi adevarul si realitatea dupa interesele tale dar te rog nu imi mai pune texte in gura citand trunchiat si reinterpretand ce scriu sustinand ca aia zic si aia fac ce zici tu. Nu zic si nu fac ce zici tu ci ceea ce poate citi si vedea oricine!!! Marturisesc despre Trambite si pe acest fir iata nistre trairi-vis-vedenie-realitate pe care le-am avut in mijlocul bisericii in timpul liturghiei cand ascultam si ne rugam in picioare pe vremea cand habar nu aveam de existenta Celor 7 Tr. Ap.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 14:45:17.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 24.11.2021, 15:21:50
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Thumbs up

Te amăgești singur si iti faci rău fără sa realizezi. Pucioasa (nume predestinat? :) sunt doar o secta sordida si primitiva, fără sa aibă nimic in comun cu altceva decât cu propriile amăgiri ce tin de psihiatrie. Nu va deranja pe nimeni dacă tu alegi sa vegetezi acolo pana la final. Dacă acesta este modul vostru de a va câștiga noi fraieri pot sa iti spun ca sunteți printre cei mai debili dpdv teologic pe care i-am întâlnit. Adică in lanțul trofic sectar sunteți sub nivelul marii. Cel mai mare rău pe care tu il poți face acelei banale secte este sa le faci reclama in mediul virtual in modul in care o faci acum. Nici cei mai aprigi adversari ai lor nu reușesc sa le genereze o imagine atât de negativa cum o faci tu :))

Deci... cum spuneam, keep up the good work!. :)
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare