Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 09.12.2011, 06:46:53
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

In ortodoxie nu se afla motivul comunicarii cu cei de dincolo.Practic cele 2 lumi se afla intr-o intangibilitate pastrata cu strictete.
Desi persoane din familie mi-au povestit experiente cu vedenia unor decedati dragi lor,tot nu stiu cum sa manuiesc aceasta problema delicata.
Asta apropos de "clopotul astral".
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 09.12.2011, 08:53:17
oana72
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Acel material trebuie citit cu discernamant de catre un ortodox, de aceea revin cu precizari. De acolo invtam:
Din nefericire, o buna parte din viata mea am dedicat-o unor astfel de lucruri, le cunosc foarte bine. Ortodoxia m-a vindecat de ele, e un intreg cerc vicios intre frica si nevoia de protectie, intri intr-o lume a fantasticului in care ti se cer tot felul de compromisuri, iti faci protectii peste protectii, intri in dialog voit sau nevoit cu "entitati" care chiar se lasa si fotografiate, crede-ma.. Da un search pe google despre fenomenul orbs si vei vedea poze cu entitati. Inainte eu credeam ca sunt ingeri, eram fericita ca in mai toate pozele imi apareau astfel de rotocoale colorate si ziceam ca ma protejeaza... Dupa ce am intrat sub acoperamantul ortodoxiei, al parintelui duhovnic au disparut si protectorii din poze..ciudat, nu?
Uite, ca sa nu cauti asa in gol.., o doamna a incarcat aici poze cu astfel de "spirite"

http://www.spiritus.ro/SPIRITISM/apa...spiritiste.htm

Curiozitatea poate fi uneori fatala, o spune cieva care a suferit, care a fost bolnav de curiozitate..

De Dragos Argeseanu ai auzit? un fost "ucenic" al parintelui Argatu, hirotonit de acesta, a luat-o pe campii, s-a apucat de radiestezie, a declarat razboi deschis preotilor ortodocsi, are un cabinet unde se ocupa de terapii complementare prin reiki, radiestezie si alte tehnici. A scris multe carti, eu le-am avut si le-am citit pe toate, ma fascina omul cu puterea lui.. acum le vad ca pe niste aberatii dar iti spun sincer ca un om se poate sminti citind asa ceva, cu atat mai mult cu cat nu e familiarizat ca sa nu spun initiat in terminologia si fenomenologia asta "psihotronica" (sa uzez si eu de termenul asta)..

Ortodoxia e cel mai bun acoperamant, nu mai suport termenul "protectie", am un gust amar. Dumnezeu lucreaza nevazut, El ne cunoaste inimile si rarunchii si gandurile inainte sa le gandim, de ce sa ne temem atat.. , nu va lasa Dumnezeu pe alesii Lui, sa nadajduim ca suntem alesii Lui si sa-L lasam pe El sa se ocupe de fricile de grijile noastre, nu ajunge zilei necazul ei? cum spune Scriptura!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #113  
Vechi 09.12.2011, 10:50:49
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
imi explica si mie cineva ce inseamna razboi psihotronic(in a nutshell)
E foarte simplu, se poate constata din link-urile pe care le-a dat chiar doamna Antonia.

Am descoperit acolo, nu ce este razboiul psihotronic, ci cum ne putem proteja impotriva razboiului psihotronic (dar consider ca putem, oricum, trage o concluzie).

Asadar, citez:

AVETI MAI JOS O CONSTRUCTIE BITERNARA DE PROTECTIE PSIHOTRONICA, FOLOSIND PRINCIPIILE TESLA SI EFECTUL DE PIRAMIDA -[ GENERATOR /ECRAN] SINCRON IN CAMP MORFOGENETIC ANCESTRAL ! activare prin pendulul [yantra /mantra]


Ei, acum e clar ce e razboiul psihotronic ?

Editare ulterioara: Nu, pe bune, nu am inventat eu cele de mai sus. Pe bune. e chiar din link-urile doamnei Antonia. Va dau cuvantul meu. Jur pe rosu, in camp morfogenetic ancestral.

Last edited by Erethorn; 09.12.2011 at 10:53:04.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 09.12.2011, 14:19:12
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
In ortodoxie nu se afla motivul comunicarii cu cei de dincolo.Practic cele 2 lumi se afla intr-o intangibilitate pastrata cu strictete.
Desi persoane din familie mi-au povestit experiente cu vedenia unor decedati dragi lor,tot nu stiu cum sa manuiesc aceasta problema delicata.
Asta apropos de "clopotul astral".
Daca ramane doar la nivel de vedenie e bne, important e sa ignore oarecum aspectul si sa-si vada de viata lor.
Daca se apuca sa primeasca sfaturi de la acele persoane care se identifica in vis cu cei raposati, nu e de bine..
Reply With Quote
  #115  
Vechi 11.12.2011, 18:51:37
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
E foarte simplu, se poate constata din link-urile pe care le-a dat chiar doamna Antonia.

Am descoperit acolo, nu ce este razboiul psihotronic, ci cum ne putem proteja impotriva razboiului psihotronic (dar consider ca putem, oricum, trage o concluzie).

Asadar, citez:

AVETI MAI JOS O CONSTRUCTIE BITERNARA DE PROTECTIE PSIHOTRONICA, FOLOSIND PRINCIPIILE TESLA SI EFECTUL DE PIRAMIDA -[ GENERATOR /ECRAN] SINCRON IN CAMP MORFOGENETIC ANCESTRAL ! activare prin pendulul [yantra /mantra]


Ei, acum e clar ce e razboiul psihotronic ?

Editare ulterioara: Nu, pe bune, nu am inventat eu cele de mai sus. Pe bune. e chiar din link-urile doamnei Antonia. Va dau cuvantul meu. Jur pe rosu, in camp morfogenetic ancestral.
ok,deci tampenii new-ageiste cu iz conspirationist..prefer asta:http://www.youtube.com/watch?v=wD3coVPQmCs daca gaseste cineva cipuri in dinti in povestirile acestea,ma bag si eu.

P.S.:ma duc sa ma scobesc in nas dupa cipuri.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 13.12.2011, 18:09:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
P.S.:ma duc sa ma scobesc in nas dupa cipuri.
Vezi ca ai un tutorial aici:

http://www.youtube.com/watch?v=mSiFX...eature=related

Pe atunci foloseau capsule de ampicilina pentru elefantzi, care nu se autodizolvau in nas.
Dar la cipuri, din pacate, inca mai folosesc modelele alea mari, cu microfonie, se pare din ce spune Antonia.

Last edited by AlinB; 13.12.2011 at 18:19:39.
Reply With Quote
  #117  
Vechi 09.03.2012, 20:01:08
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit


Manipularea si controlul mintii - Dezvaluiri
Reply With Quote
  #118  
Vechi 09.03.2012, 20:08:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Antonia, tot te hranesti din surse New Age?

Ce-ti mai face cipusorul din obraz?
Reply With Quote
  #119  
Vechi 09.03.2012, 20:24:23
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Antonia, tot te hranesti din surse New Age?

Ce-ti mai face cipusorul din obraz?
Ce atent esti! Nici n-am terminat de postat si mi-ai si dat raspuns. Iti multumesc pentru purtarea de grija. Imi rezerv dreptul sa nu raspund la provocari.

Explica-mi cand ai avut timp sa te convingi ca materialul de mai sus reprezinta o sursa New Age.
Reply With Quote
  #120  
Vechi 09.03.2012, 20:54:39
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cred ca aveam adineauri niste cipuri in nas...dar, lucru ciudat: parca sunt de o structura ceroasa si nitel lichida, si de obicei apar "spontan", cand sunt nitel racit. Sunt convins ca "coloana a cincea", pentru prieteni "virusul gripal", mi le-a bagat.
Sora Antonia, fratia ta citesti Scriptura? Daca scrie ceva de cipuri acolo, eu ma declar gnostic, monofizit si adventist la un loc. =))
Crezi in hotia fara de hot?! In genere, in fapta precedand (sau, in orice caz, in absenta) faptuitorului?
Am obosit sa explic aceleasi aspecte de logica elementara tuturor adeptilor sectei "cipurile = ghearele lui Devaron".
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Razboiul nevazut! alexdu Generalitati 17 09.02.2011 21:10:52
a inceputul razboiul lore86 Generalitati 14 25.11.2010 19:03:47
razboiul mithrandir Generalitati 6 10.08.2009 16:58:28
Razboiul din Georgia mirelat Stiri, actualitati, anunturi 14 14.08.2008 08:08:00
Razboiul Nevazut Mikhael Resurse ortodoxe on-line 1 20.08.2007 17:48:44