Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 12.01.2014, 14:53:32
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Manevre comunistoide de reeducare! Nu-mi pasa ce crezi tu, personal.
Diversiuni comunistoide folosesti tu. Si eu am sa iti arat exact cum faci. Adica eu spun ceva, iti demontez afirmatiile, vin cu argumente si fiindca nu poti sa le combati arunci o afirmatie de genul asta pentru a abate discutia de la tema expusa.
Pentru ca tu ai sustinut ca eu as folosi manevre comunistoide de reeducare te rog sa iti sustii parerea cu argumente.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Tu crezi in cip, nu eu.
E o mare diferenta si o folosesti aceeasi tactiva diversionista. Eu nu cred in cip. Eu nu promovez cipul. In schimb tu introduci dogma anticip. Si ca cipul ar fi semnul fiarei.


Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Vrei sa ma convingi ca cipul nu-mi afecteaza libertatea lasaata de Dumnezeu?
Nu. Nu asta vreau. In primul rand aia 2 neuroni functionali pe care ii am imi sunt suficienti ca sa imi dau seama ca tu nu poti fi convinsa, ca nu te intereseaza adevarul si dovezile ci "adevarul tau" si ceea ce crezi tu chiar daca are o baza sau nu.
Dar daca as vrea sa conving pe cineva dispus sa inteleaga i-asxplica faptul ca cipul nu ii afecteaza libertatea mai mult decat o fac celelalte lucruri pe care la foloseste: mobil, conturi pe forumuri, pe facebook, conturi de e-mail, etc. Si ca este ipoctizie sa lupti impotriva unei chestii care iti limiteaza libertatea cand nu ai o problema sa le folosesti pe celelalte.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Vrei sa ma convingi ca, daca doi-trei preoti spun ca cipul si Ortodoxia pot merge mana in mana, trebuie sa-i cred pe ei! Cine iti da dreptul sa afirmi asemenea gogomanii?

Gogomanii sunt cele pe care se afirmi tu. Nu doi-trei preoti nu lupta de o maniera ce tine de patologic impotriva cipului. Doi-trei preoti lupta si sustin cauza asta. Asa ca cine minte?


Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ai tupeul sa-mi spui sectanta? Vezi ca pana si randurile pe care le scrii miros a fum si a pucioasa din iad. Asa ca nu te mai da drept ortodox sadea, caci se vede de la o posta ce fel de duh te stapaneste.
Normal. Si ti-am zis si de ce esti sectanta: introduci fata temei scripturistic sau traditional (ma refer la Sf Traditie) o dogma noua: cipul=semnul fiarei.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #142  
Vechi 12.01.2014, 16:41:46
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Diversiuni comunistoide folosesti tu. Si eu am sa iti arat exact cum faci. Adica eu spun ceva, iti demontez afirmatiile, vin cu argumente si fiindca nu poti sa le combati arunci o afirmatie de genul asta pentru a abate discutia de la tema expusa.
Pentru ca tu ai sustinut ca eu as folosi manevre comunistoide de reeducare te rog sa iti sustii parerea cu argumente.



E o mare diferenta si o folosesti aceeasi tactiva diversionista. Eu nu cred in cip. Eu nu promovez cipul. In schimb tu introduci dogma anticip. Si ca cipul ar fi semnul fiarei.




Nu. Nu asta vreau. In primul rand aia 2 neuroni functionali pe care ii am imi sunt suficienti ca sa imi dau seama ca tu nu poti fi convinsa, ca nu te intereseaza adevarul si dovezile ci "adevarul tau" si ceea ce crezi tu chiar daca are o baza sau nu.
Dar daca as vrea sa conving pe cineva dispus sa inteleaga i-asxplica faptul ca cipul nu ii afecteaza libertatea mai mult decat o fac celelalte lucruri pe care la foloseste: mobil, conturi pe forumuri, pe facebook, conturi de e-mail, etc. Si ca este ipoctizie sa lupti impotriva unei chestii care iti limiteaza libertatea cand nu ai o problema sa le folosesti pe celelalte.




Gogomanii sunt cele pe care se afirmi tu. Nu doi-trei preoti nu lupta de o maniera ce tine de patologic impotriva cipului. Doi-trei preoti lupta si sustin cauza asta. Asa ca cine minte?




Normal. Si ti-am zis si de ce esti sectanta: introduci fata temei scripturistic sau traditional (ma refer la Sf Traditie) o dogma noua: cipul=semnul fiarei.
Dvs. si cu Antonia, nu vreti sa veniti la mine acasa, sa ne jucam cu nepotica mea?
Cu dragoste muuuuulta!
Reply With Quote
  #143  
Vechi 12.01.2014, 16:42:37
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Diversiuni comunistoide folosesti tu. Si eu am sa iti arat exact cum faci. Adica eu spun ceva, iti demontez afirmatiile, vin cu argumente si fiindca nu poti sa le combati arunci o afirmatie de genul asta pentru a abate discutia de la tema expusa.
Pentru ca tu ai sustinut ca eu as folosi manevre comunistoide de reeducare te rog sa iti sustii parerea cu argumente.



E o mare diferenta si o folosesti aceeasi tactiva diversionista. Eu nu cred in cip. Eu nu promovez cipul. In schimb tu introduci dogma anticip. Si ca cipul ar fi semnul fiarei.




Nu. Nu asta vreau. In primul rand aia 2 neuroni functionali pe care ii am imi sunt suficienti ca sa imi dau seama ca tu nu poti fi convinsa, ca nu te intereseaza adevarul si dovezile ci "adevarul tau" si ceea ce crezi tu chiar daca are o baza sau nu.
Dar daca as vrea sa conving pe cineva dispus sa inteleaga i-asxplica faptul ca cipul nu ii afecteaza libertatea mai mult decat o fac celelalte lucruri pe care la foloseste: mobil, conturi pe forumuri, pe facebook, conturi de e-mail, etc. Si ca este ipoctizie sa lupti impotriva unei chestii care iti limiteaza libertatea cand nu ai o problema sa le folosesti pe celelalte.




Gogomanii sunt cele pe care se afirmi tu. Nu doi-trei preoti nu lupta de o maniera ce tine de patologic impotriva cipului. Doi-trei preoti lupta si sustin cauza asta. Asa ca cine minte?




Normal. Si ti-am zis si de ce esti sectanta: introduci fata temei scripturistic sau traditional (ma refer la Sf Traditie) o dogma noua: cipul=semnul fiarei.
Daca asa vrei sa comunici si asa te raportezi la duhovnicii care semnaleaza pericolul pecetluirii, nu mai avem ce discuta. Punct. Oricum tema acestui topic e alta.
Reply With Quote
  #144  
Vechi 12.01.2014, 16:44:20
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Manevre comunistoide de reeducare! Nu-mi pasa ce crezi tu, personal.

Tu crezi in cip, nu eu. Vrei sa ma convingi ca cipul nu-mi afecteaza libertatea lasaata de Dumnezeu? Vrei sa ma convingi ca, daca doi-trei preoti spun ca cipul si Ortodoxia pot merge mana in mana, trebuie sa-i cred pe ei! Cine iti da dreptul sa afirmi asemenea gogomanii? Ai tupeul sa-mi spui sectanta? Vezi ca pana si randurile pe care le scrii miros a fum si a pucioasa din iad. Asa ca nu te mai da drept ortodox sadea, caci se vede de la o posta ce fel de duh te stapaneste.
Dvs. si Lucian, nu vreti sa veniti la mine acasa, sa ne jucam cu nepotica mea?
Cu muuuulta dragoste!
Reply With Quote
  #145  
Vechi 12.01.2014, 16:50:49
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Dvs. si Lucian, nu vreti sa veniti la mine acasa, sa ne jucam cu nepotica mea?
Cu muuuulta dragoste!
Jucati-va in absenta mea!

Last edited by antoniap; 12.01.2014 at 16:53:37.
Reply With Quote
  #146  
Vechi 12.01.2014, 18:52:09
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Și asta a ce miroase?
Reply With Quote
  #147  
Vechi 12.01.2014, 18:59:38
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Și asta a ce miroase?
A tamaie. Am dat dat cu putina tamaie pe topic.
Reply With Quote
  #148  
Vechi 12.01.2014, 19:03:59
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Daca asa vrei sa comunici si asa te raportezi la duhovnicii care semnaleaza pericolul pecetluirii, nu mai avem ce discuta. Punct.
Aceeasi tactica diversionista. Nu mai am ce sa raspund o fac pe jignita. Nu conteaza ca mi s-au demontat afirmatiile.
Dar tu cum te raportezi la duhovnicii care nu pun egal intre cip si semnul fiarei?

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Oricum tema acestui topic e alta.
Eu iti raspundeam la cele sustinute de tine.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 12.01.2014, 19:05:14
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Dvs. si cu Antonia, nu vreti sa veniti la mine acasa, sa ne jucam cu nepotica mea?
Cu dragoste muuuuulta!
Eu vin, imi plac copii.
Dar sa nu vina si Antonia ca incepe sa controleze copilul sa nu aiba cip. )
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #150  
Vechi 12.01.2014, 19:06:24
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
A tamaie. Am dat dat cu putina tamaie pe topic.
De la mine, zice lumea,ca vine miros de fum si pucioasa. :))
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Argatu ionelnelu Stiri, actualitati, anunturi 37 18.10.2011 14:13:29
Parintele Ilarion Argatu ionelnelu Calugarul 12 08.05.2008 21:49:02
Rugaciuni pentru parintele Mihail Cazacu Tudor Rugaciuni 2 16.03.2006 16:56:15