Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.01.2013, 19:44:29
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Andrada ,sa ne rugam pentru ea acum

Acum 3 min am primit un mesaj de la sora noastra de pe forum eu_cristina83 care ne roaga sa-i fim alaturi Andradei in aceste clipe in care este pe masa de operatie pentru un transplant de maduva.
Va multumesc din suflet tuturor ce va alaturati rugaciuni pentru ea si pentru Cristina si toata familia ei ca aiba putere ai fi alaturi si a trece cu bine prin aceasta grea incercare.
Dumnezeu sa calauzeasca mainile medicilor sa poata darui viata unui inger de fata.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.01.2013, 01:06:39
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Smile Doamne ajuta!

" Cu umilinta cadem inaintea ta, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, caci suntem cuprinsi deopotriva de neputinta sufletului si a trupului, dar tu, ca una care esti Maica si Fecioara, prin marea ta milostivire, daruieste-ne izbavire din asuprirea necazurilor si a bolilor celor de multe feluri."

Ai mila Maicuta Sfanta de roaba ta ANDRADA, care are sanse foarte mici sa supravietuiasca acestei interventii chirurgicale pe care este nevoita sa o faca. Ridic-o din patul durerii si acoper-o sub sfantul tau Acoperamant!
Cu lacrimi cad inaintea ta si te rog sa mijlocesti deplina vindecare a ANDRADEI, prin darul Fiului tau si Dumnezeului nostru. AMIN!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.01.2013, 07:59:12
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Doamne , iarta si miluieste , pt. Maica Ta si Sfintii parinti ai nostrii !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.01.2013, 21:48:51
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Multumesc din tot sufletul celor care s-au rugat pt. Andrada. Pe timpul transplantului nu au aparut complicatii dar acum asteptam si ne rugam in continuare Sf. Nectarie, Maicii Domnului si Bunului Dumnezeu ca sa nu-i respinga corpul transplantul sau sa ii cedeze vreun organ vital.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.01.2013, 21:55:44
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Sa multumim bunului Dumnezeu, Maicii Dumnului si tuturor sfintilor pentru neprecupetitul ajutor pe care ni-l dau atunci cand strigam dupa ajutor!
Ma bucur din suflet ca a trecut cu bine de operatia implementarii transplantului. O sa fie bine !!! Trebuie sa fie bine!!!
Cu multa rugaciune si nadejde in reusita, astept sa aud ca ANDRADA se va reface. Slava lui Dumnezeu pentru toate!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.03.2013, 17:18:19
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Multumesc inca o data celor ce s-au rugat pt. Andrada. Ea acum se simte bine putem spune, in fiecare zi face mici progrese dar in nemasurata Lui milostivire Dumnezeu nu a lasat-o si nu o sa o lase. Sper ca nu peste mult timp sa va pot anunta ca s-a intors in tara si este bine.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.03.2013, 02:39:44
redemptor redemptor is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.03.2013
Mesaje: 165
Implicit

Sfinte Apostole Andrei mijlocește și tămăduiește-o pe sora noastră Andrada de toată boala și de toată suferința și du aceste rugăciuni la Domnul nostru Iisus Hristos. Amin.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare