Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.01.2011, 23:30:43
Legionarul Legionarul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Locație: GALATI, BUCURESTI
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Smile Sa luam aminte!

Intradevar trebuie sa ne rugam pentru toti conducatorii bisericii, chiar daca suntem multumiti sau mai putini multumiti de ei, se stie ca sunt formate bisericute de simpatizanti ai diferitilor conducatori, dar trebuie sa ramanem uniti. Diavolul doreste extradordinar de mult sa ne dezbine, trebuie sa ne sustinem reciproc, sa ne rugam ptr toti, sa ramanem uniti, sa nu ajungem sa ne formam si sa ne despartim in secte. Nu trebuie sa rupem Trupul lui Hristos, important e sa ramanem uniti si sa ne rugam ptr toti arhiereii romani, si nu numai!
Este datoria noastra de crestini ortodocsi. Am si eu nemultumirile mele, fata de unii conducatori ai bisericii, insa mi-am dat seama ca daca nu tolerez , nu ma rog , si nu incerc sa inteleg, sunt cazut in marea dezbinare pe care cel necurat vrea sa o faca cu noi crestini ortodocsi......Romani sa fim uniti intru' Domnul Hristos si sa ne rugam Lui.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
La ce sa luam aminte mai mult in Postul Mare? antoniap Generalitati 8 29.04.2013 15:06:38
mi-am adus aminte de... victortiti89 Generalitati 2 20.05.2011 14:19:41
Sa stam bine, sa stam cu frica, sa luam aminte ! Sfintele Sfintilor ! ionion Impartasania (Taina Euharistiei) 0 25.10.2010 22:57:26
De luat aminte Laurentiu Generalitati 10 12.06.2007 23:13:15
Aducere-aminte... silverstar Generalitati 0 11.09.2006 08:54:03