Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.08.2018, 16:59:58
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
acum scrii altceva. o explicatie cat de cat coerenta ar fi ca desi toate icoanele-s sfinte si toate au har, tu sustii ca unele-s mai sfinte decat altele, au mai mult har decat altele si ca Dumnezeu are preferinte, din moment ce unele-s facatoare de minuni iar altele nu prea! dar, asa cum ti-am mai explicat, esti atat de hotarat in a avea mereu dreptate incat iti adaptezi raspunsul, exact asa cum procedezi mereu. si nu uiti sa-l pomenesti pe popa pruteanu. (tii minte ce-mi scriai ieri sau alaltaieri ca fac unii forumisti printre care si eu? iata, de fapt asta faci tu! :)) si acum si eu..., dar macar eu am o scuza, linkul e un mesaj adresat mie...:))
E corect ce am scris in toate mesajele, tu intotdeauna nu intelegi si apoi ma acuzi pe mine de lucruri false. Daca citeai si mesajul ultim vedeai ca asa sunt numite acele icoane in ortodoxie, asa cum spuneam in primul mesaj, avand o putere mai mare si facandu-se la ele mari minuni. https://www.crestinortodox.ro/forum/...9&postcount=16 Dar toate icoanele au har si sunt sfinte, fiind ajutoare pentru cel ce se roaga la ea, dar fara sa fie minuni la fel ca la cele cunoscute. Iorest a spus in mesajul urmator ca nu contesta icoanele facatoare de minuni, cum intelesesem eu. Sper ca nu ai inceput si tu sa fii prea preocupat de persoana mea (din cauza faptului ca te-am contrazis) si sa cauti in fiecare mesaj un motiv de false acuzatii, cum face de ceva timp userul catolic. Ca am vazut ca spre asta te indrepti de ceva timp.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 22.08.2018, 18:31:15
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

nu stiu de ce, dar am o simpatie speciala pentru acest papa.

"Părinții Giannei cred că în cazul fetiței lor s-a înfăptuit un miracol: în luna septembrie, când papa a vizitat orașul, Joey și Kristen Masciantonio au asistat la parada organizată cu acel prilej, sperând că îl vor întâlni pe suveranul pontif. Însă papa Francisc a sărutat spontan creștetul fetiței. După două luni, scanarea cerebrală a Giannei a dat un rezultat incredibil: tumora fetiței aproape că a dispărut. "Cred că totul vine de la Dumnezeu. Cred că papa este un mesager al Domnului", a declarat Joey Masciantonio la CBS Philadelphia. "Se simte mai bine și este tot mai puternică. Trimite sărutări. Începe să arate lucrurile cu degetul", a spus Kristen, mama fetiței.

Părinții Giannei sunt siguri că viitorul copilului lor este promițător. De-abia așteaptă să îi povestească și să îi arate ce putere poate avea un sărut. "Anul trecut ne gândeam să trăim cu amintirea ei. Acum vom putea trăi cu ea", a încheiat Joey.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare