Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.04.2020, 04:54:53
Cameliatg Cameliatg is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.04.2020
Mesaje: 4
Implicit Minuni Sf Iuda Tadeu

Buna ziua! Va scriu aici despre Sf Iuda tadeu pt ca pe mine m-a ajutat foarte mult de fiecre data cand am cerut ajutorul. De multe ori pareau lucruri imposibile dar de cate ori am citit rugciunea si noveana pt Sf Iuda Tadeu am fost ascultata. O Icoana cu Sf Iuda Tadeu se gaseste in Bucuresti, in centrul vechi la biserica Sf Dumitru Posta paraclis universitar. Va atasez novena pe care eu am zis-o timp de 9 zile consecutiv cu o lumanare aprinsa, iar in fiecare zi am lasat in biserica 10 copii ale acestei rugaciuni. Daca o veti spune din toata inima si cu credinta cu siguranta veti fi ascultati, ajutati sau indrumati de Sf Iuda Tadeu.


Rugăciune la Sfantul Apostol Iuda Tadeu
Preasfinte apostole Iuda Tadeu, slujitor credincios, ucenic și prieten al lui Isus, Biserica te cinstește și te cheamă pretutindeni în ajutor, în mod deosebit în situațiile cele mai grele , când nu se întrevede nici o rezolvare.
Roagă-te pentru mine căci sunt atit de singur și de neajutorat. Folosește puterea care ți s-a dat de a interveni grabnic atunci când totul pare pierdut; dă-mi ajutor în toate nevoile, necazurile și suferințele vieții și mai ales în aceasta strâmtorare în care mă aflu acum ………………., ca să-l laud pe Dumnezeu impreună cu tine și cu toți sfinții în vecii vecilor.
Nu voi uita , Sfinte Iuda Tadeu, binefacerile tale , ci iți voi fi pururi recunoscător, cinstindu-te ca pe apărătorul meu iubit. Amin.
NOVENA CĂTRE SFANTUL APOSTOL IUDA TADEU
(Această rugăciune (sectiune a novenei) trebuie făcută de 6 ori pe zi pentru 9 zile consecutive, lăsând in mod optional o copie în biserică în fiecare zi).
Preasfânta Inimă a lui Isus să fie adorată și iubită în toate altarele în vecii vecilor! Amin.
Preasfânta Inimă a lui Isus să fie onorată și mărită acum și pentru totdeauna! Amin.
Sfînte Iuda Tadeu roagă-te pentru noi și ascultă-ne rugaciunile!
Binecuvantată să fie Sfânta Inimă a lui Isus!
Binecuvantată să fie Imaculata Inimă a Mariei!
Binecuvântat să fie Sfântul Iuda Tadeu în toata lumea pentru totdeauna!
O, Sfinte Iuda, Apostol și Martir, mare în virtute și bogat în miracole, ruda apropiata a lui Isus Cristos, mijlocitor credincios pentru toți care te cheamă în ajutor în timp de nevoie, la tine apelez din toata inima și te rog cu umilință (se spune cererea)………………………
Ție Dumnezeu ți-a dat puteri așa de mari ca să-mi fii ajutor.
Ajută-mă în cerința mea prezentă și urgentă. Drept compensație promit să te fac cunoscut și invocat de alții.
Sfinte Iuda roagă-te pentru noi toți care-ți cerem ajutor. Amin.
Tatăl Nostru ... , Bucură-te Mărie ... , Slavă Tatălui ... (de 3 ori).
O, mărite Apostol, Sfinte Iuda Tadeu, rudă a lui Isus și a Mariei, te salut prin intermediul Preasfintei Inimi a lui Isus. Prin Inima Lui îl măresc și îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru harurile cu care te-a înzestrat.
Stau umilit în fața ta și te rog din inimă să mă privești cu compasiune. O, nu-mi disprețui rugăciunile. Nu-mi înfrânge încrederea în tine. Ție Dumnezeu ți-a dat privilegiul de a ajuta omenirea în cele mai disperate probleme. O, vino în ajutorul meu ca sa măresc binecuvântările lui Dumnezeu.
Toata viața iți voi fi recunoscator și te voi urma cu credintă pâna iti voi putea mulțumi în Rai. Amin.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare