Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 15.12.2011, 17:40:42
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de milena.s Vezi mesajul
NU.in nici un caz!! nu are importanta cine...o persoana care vede duhul omului..si care m-a trimis la Biserica in nici un caz ritualuri sau sa-mi ia bani! nu as accepta niciodata! eu nu am crezut nicodata in blesteme insa de 1 an am inceput sa am niste banuieli...am obsrvat aceleasi nereusite la mine mama si matusa mea.Adica chiar daca aveam toate ingredientele sa reusesc in ceva ..ceva se intampla .Ma simteam aproape dar nicodata acolo:).Am o neliniste sufleteasca ca si cum nu mi-am gasit inca locul.Si asta mult timp. Exact asa le se intampla si lor!(singurele fete din familie).Deci eu sunt optimista pentru ca am o credinta foarte mare in Dumnezeu...insa vreau sa fac tot ce trebuie.Eu cred ca sunt pe drumul bun...DAr vroiam sa stiu de moliftele astea daca totusi se poate face ceva si fara ele..pentru ca m-au speriat putin comentariile de pe aici! Deci as fii recunoscatoare daca cineva care se pricepe mi-ar da un sfat
aceste molifte se citesc in special pentru demonizati...... deci nu stiu daca va sunt necesare... mai asteptati putin.... continuati cu post, rugaciune, maslu, spovedanie.... cred ca mai bine discutati cu un preot, cu duhovnicul.... el are mai multa autoritate.... doamne ajuta.....
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #92  
Vechi 15.12.2011, 17:49:49
milena.s milena.s is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Mesaje: 6
Implicit molifte

Da...si eu amzis la fel.fac toate lucrurile acestea de vreo 10 zile.Toate recomandate de parintele meu.Persoana respectiva mi-a zis ca nu e ceva foarte puternic...dar na ca totusi este...insa mi-a zis sa fac moliftele... eu sunt dispusa sa fac orice ca sa fie liniste si pace in familia mea.. Dar nu vreau sa agravez lucrurile.Oricum multumesc mult pentru raspuns.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #93  
Vechi 15.12.2011, 18:27:14
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de milena.s Vezi mesajul
Da...si eu amzis la fel.fac toate lucrurile acestea de vreo 10 zile.Toate recomandate de parintele meu.Persoana respectiva mi-a zis ca nu e ceva foarte puternic...dar na ca totusi este...insa mi-a zis sa fac moliftele... eu sunt dispusa sa fac orice ca sa fie liniste si pace in familia mea.. Dar nu vreau sa agravez lucrurile.Oricum multumesc mult pentru raspuns.Doamne ajuta!
sa sti ca eu nu cred in astfel de oameni..... putini preoti au putut vedea ce spui tu.... cea mai mare parte din ei au devenit sfinti........ sa nu fie un truc, sau o minciuna.....Doamne ajuta...
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #94  
Vechi 16.03.2014, 17:25:47
ninahgn ninahgn is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 2
Implicit psalmi

Eu ani la rand am citit 10-15 psalmi pe zi, si dimpotriva m-am simtit mai bine, mai linistita, si cei care erau cu rau impotriva mea pur si simplu s-au indepartat de mine.




Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
De unde ai auzit bazaconia asta?! Psaltirea este o colectie superba de rugaciuni impletite cu fragmente din Psalmi si o recomand oricui. Mi-a recomandat-o insusi duhovnicul meu.

Sa nu citim Psalmii?! Dar ce sa citim, Sophia?...

Weekend placut. :)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Articolul de pe site: Moliftele Sf.Vasile sophia Intrebari utilizatori 77 04.01.2013 16:33:56
Moliftele Sf. Vasile citite in noaptea de revelion sagetuta Generalitati 20 02.01.2013 21:05:52
Moliftele Sfantului Vasile Cel Mare Templier Knight Sfinti Parinti (Patrologie) 12 27.08.2012 12:53:03
Moliftele sf vasile se pot citi de orice preot? ingerul_pazitor Generalitati 46 15.12.2011 18:43:48
Moliftele Sf Vasile rafella Generalitati 6 15.07.2010 14:16:52