Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.11.2011, 22:26:37
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Sfantul Grigorie Decapolitul-20 noiembrie !

http://www.crestinortodox.ro/carti-o...tul-82542.html
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.11.2011, 22:24:15
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Sfinte Grigorie, roaga-te lui Dumnezeu pentru noi!

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Acum o ora m-am intors de la hramul Sfantului Grigorie Decapolitul care si in acest an a avut parte de vizita a peste 3000 de credinciosi veniti din toate colturile Romaniei pentru a se inchina la sfintele sale moaste.
Slujba arhiereasca a fost minunata, vremea a fost neasteptat de frumoasa, la pranz chiar puteai crede ca e toamna. Bucuria mea s-a incheiat azi cu vizitarea Pesterii Sfantului Grigorie unde la una din bisericutele sapate in stanca, s-a oficiat Acatistul Maicii Domnului urmat de Sfanta Liturghie. Glasul preotului si al maicutelor aveau un ecou superb in pestera unde au fost pastrate in vremuri de rastriste moastele sfantului.
Nu am cuvinte sa va exprim starea sufleteasca in care ma aflu, dar nici cand nu mi-a fost mai bine ca acum.
Slava lui Dumnezeu pentru toate!
Attached Images
File Type: jpg P8040059.jpg (73,3 KB, 6 views)
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 21.11.2011 at 23:07:43.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.11.2011, 23:50:01
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Acum o ora m-am intors de la hramul Sfantului Grigorie Decapolitul care si in acest an a avut parte de vizita a peste 3000 de credinciosi veniti din toate colturile Romaniei pentru a se inchina la sfintele sale moaste.
Slujba arhiereasca a fost minunata, vremea a fost neasteptat de frumoasa, la pranz chiar puteai crede ca e toamna. Bucuria mea s-a incheiat azi cu vizitarea Pesterii Sfantului Grigorie unde la una din bisericutele sapate in stanca, s-a oficiat Acatistul Maicii Domnului urmat de Sfanta Liturghie. Glasul preotului si al maicutelor aveau un ecou superb in pestera unde au fost pastrate in vremuri de rastriste moastele sfantului.
Nu am cuvinte sa va exprim starea sufleteasca in care ma aflu, dar nici cand nu mi-a fost mai bine ca acum.
Slava lui Dumnezeu pentru toate!
Ferice de tine ca ai ocazia sa mergi la sfinte moaste, sa te tina Domnul sanatoasa sa mai mergi si imparti cu noi bucuria.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfantul Grigorie Taumaturgul, Sfantul Cuvios Lazar Zugravul si Zaharia petru63 Intrebari utilizatori 3 18.11.2012 17:51:59
Sfantul Grigorie Decapolitul + cristiboss56 Diverse Sarbatori 2 21.11.2011 22:49:58
Sfantul Grigorie Decapolitul cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 7 27.11.2010 01:39:29
Sfantul Nectarie Grecia 7-12 noiembrie 190Euro kretan Pelerinaje la locuri Sfinte 1 17.09.2010 15:05:39
SFANTUL GRIGORIE DECAPOLITUL + cristiboss56 Moaste 11 02.07.2009 02:38:20