Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.01.2009, 13:15:40
OvidiuO OvidiuO is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 511
Implicit Jurnal Ortodox

http://jurnalortodox.wordpress.com/2...n-toata-lumea/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.01.2009, 14:18:17
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Domnule, spune Trambitza nr3 ca v-a insemna nu numai cu 666, cip, rfid, sau cruci singeroase, ori nanitzi injectabili ori tot felul de alte moduri de pecetluire ci shi cu && shi folosindu-se de foc din cer coborat inaintea oamenilor ori va invia pana shi pe mortzi ori din cele uscate shi veshteje va face sa fie proaspete shi apetisante ca sa inshele pana shi pe cei aleshi care multzi vor merge dupa acela pentru ca rana ii fusese vindecata, deci am impresia ca nu numai pe trup ar vrea sa ne pecetluiasca, pe mana dreapta ori pe frunte ori pe tampla ci pana shi pe suflet ar vrea ala rau cu echipa lor de scamatori care vor sa-l introneze pe "Marele Eliberator Id", adica pe falsul Mesia, umbland din casa in casa ca la un recensamant, din om in om, asha cum umbla shi pacatul, deci pe suflet dar shi in duhul/invatzatura din om, din miezul omului, ca te poate pecetlui shi pe acolo prin savarshirea pacatelor, pecetluind cu semnele sale spurcate dupa indelungi postiri ca sa lepezi pe Dumnezeu shi devenind astfel lepadatura insemnata ca sa nu te mai potzi pecetlui cu sf Cruce shi sa nu mai foloseshti Tainele Sfinte ce le-am primit de la Hristos-Dumnezeu in Biserica Creshtin-Ortodoxa, de la iubitorul de oameni, pentru ca ce am primit de la Domnul ii spulbera lui vraja spurcata ce se va arata printre shtiri la rubrica noutatzi asha crud-mishto cu manushi ca sa primim cu entuziasm shi sa semnam sub hipnoza naLucifariferizatoare ca sa-l introneze ei pe fiul pacatului, dar folosind ce ai primit de la Hristos-Duhul, rugaciunea shi celelalte Sfinte Taine nu te mai poate obliga shi ispiti nimeni ca sa primeshti falsele minuni care sunt defapt batjocuri pentru ca sa te ajute sa te "vindeci" shi sa te liberezi spre moartea a doua shi spre pacate shi hula cea mare, impotriva Cortului lui Dumnezeu din Cer cu oamenii... manandu-te astfel in prapastie tocmai pe fagashul de la Dumnezeu, deci noi Marturisind Calea Adevarul shi Viatza vom Birui pentru ca Iisus a Biruit Lumea shi vom birui shi noi rabdand shi purtand lupta ce Buna, a Binelui cu noi inshine, cu raul din noi, cu caile cele rele, cu faptele cele ale faradelegii, ale neiubirii de Dumnezeu shi aproape, dar shi murind eventual daca va fi sa fie, ca mucenici nu pentru slava de la oameni sau rasplata lor ci ashteptand rasplata cea veshnica de la Dumnezeu.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.01.2009, 09:51:13
OvidiuO OvidiuO is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 511
Implicit

CONFERINTA IN BUCURESTI CU TEMA „SFÂRȘITUL LUMII
- ÎNTRE PROFEȚII ȘI OBSESII” -MARȚI, 27. 01. 2009, ora 18.00 LOCAȚIE: Sala DALLES, lângă Librăria Noi. Vor vorbi: Ierom. IOAN ȘIȘMANIAN (de la mănăstirea Petru Vodă), Maica ECATERINA FERMO, LAURENȚIU DUMITRU, DANION VASILE. Conferința va fi transmisă în direct pe www.ortodoxradio.ro. Se vor lansa volumele „Stareții despre vremurile din urmă” și „Zorii Apocalipsei”.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.01.2009, 17:11:57
OvidiuO OvidiuO is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 511
Implicit

http://video.crestinortodox.ro/Pasap...-20001380.html
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.01.2009, 12:01:08
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

am vazut materialele de pe site de la conferintza shi ce a zis femeia aceea imbracata in roshu care era pusa pe proteste despre RFID, shi incerc sa ne lamurim, desi nu prea cred ca este cu putintza, sa vedem ce scrie sperand sa nu ne blestemam:

Fiara, care se ridica din mare, defaimeaza pe Dumnezeu si da razboi sfintilor. O alta fiara, proorocul mincinos, se ridica din pamant. Numele celei dintai: 666. 1. Si am vazut ridicandu-se din mare o fiara, care avea zece coarne si sapte capete si pe coarnele ei zece cununi imparatesti si pe capetele ei: nume de hula. [COLOR=red](aici ar putea fi minciuna+mandria=MARE) [/COLOR]
2. Si fiara pe care am vazut-o era asemenea leopardului, picioarele ei erau ca ale ursului, iar gura ei ca o gura de leu. Si balaurul i-a dat ei puterea lui si scaunul lui si stapanire mare. [COLOR=red](iutzimea, puterea infricoshatoare ce hiberneaza shi rupe de foame, racnirea totalitara regesca peste fapturi) [/COLOR]
3. Si unul din capetele fiarei era ca injunghiat de moarte, dar rana ei cea de moarte fu vindecata si tot pamantul s-a minunat mergand dupa fiara. [COLOR=red](inshelarea, pacalairea, perfecta asemanare shi traire a vicleniei prefacatoriei ca nu se preface, ca a fost ranit shi s-a vindecat de pacat, de moarte, deci o minune in fatza oamenilor ca de la Dumnezeu) [/COLOR]
4. Si s-au inchinat balaurului, fiindca i-a dat fiarei stapanirea; si s-au inchinat fiarei, zicand: Cine este asemenea fiarei si cine poate sa se lupte cu ea?
[COLOR=red](oamenii s-au inchinat balaurului/satanei/sharpenui shi mandriei shi minciunii pentru ca ei credeau ca fiara a primit stapanire de la Dumnezeu shi ca nimeni nu se poate lupta cu ea, shi de aceea preferau sa traiasca in frica shi minciuna, pentru ca se simtzeau mai slabi shi se inchinau fiarei) [/COLOR]
5. Si i s-a dat ei gura sa graiasca semetii si hule si i s-a dat putere sa lucreze timp de patruzeci si doua de luni.
[COLOR=red](shi fiarei i s-a dat GURA sa graiasca ea semetzii shi hule dar shi putere sa lucreze timp de 42 de luni)[/COLOR]
6. Si si-a deschis gura sa spre hula lui Dumnezeu, ca sa huleasca numele Lui si cortul Lui si pe cei ce locuiesc in cer. [COLOR=red](shi fiara invartoshata a grait hule spre Dumnezeu)[/COLOR]
7. Si i s-a dat sa faca razboi cu sfintii si sa-i biruiasca si i s-a dat ei stapanire peste toata semintia si poporul si limba si neamul. [COLOR=red](i s-a dat putere sa biruiasca shi sa stapaneasca peste tot omul)[/COLOR]
8. Si i se vor inchina ei toti cei ce locuiesc pe pamant, ale caror nume nu sunt scrise, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului celui injunghiat. [COLOR=red](shi se vor inchina ei totzi cei necreshtini de la intemeierea lumii, deci cei ce marturisesc un Dumnezeu fals, ereticii fie creshtini-ortodocshi fie pagani, cei cu credintza fatzarnica care nu Traiesc Viatza Mielului celui injunghiat)[/COLOR]
9. Daca are cineva urechi - sa auda!
10. Cine duce in robie de robie are parte; cine cu sabia va ucide trebuie sa fie ucis de sabie. Aici este rabdarea si credinta sfintilor.[COLOR=#ff0000](rabdarea shi credintza de a rabda legea talionului de la oameni, dar care ne arata ca daca ai robit deja eshti rob pacatului shi daca ai ucis cu dreptatea atunci de ucidere cu dreptatea cu care ai ucis vei fi tu insutzi judecat shi ai shi fost judecat de propriile cuvinte shi tot asha trebuie sa fi shi tu ucis daca eshti fatzarnic)[/COLOR]11. Si am vazut o alta fiara, ridicandu-se din pamant, si avea doua coarne asemenea mielului, dar graia ca un balaur [COLOR=red](o fiara vicleana ce se ridica din pamant care avea doua duhuri/coarne asemantoare Mielului, dar graia ca satana, ca un sharpe/pacatos/fiara, ca o ispita, deci asemnea shi ca mielul shi ca satana, asemenea mielului avea duhuri/coarne dar graia asemenea diavolului, raul, barfa, ispita)[/COLOR]
12. Si toata stapanirea celei dintai fiare ea o pune in lucrare, in fata ei. Si face pamantul si pe locuitorii de pe el sa se inchine fiarei celei dintai, a carei rana de moarte fusese vindecata. [COLOR=red](deci un fel de eretic, un credincios disimulat, un lup in blana de oi, un viclean, pune stapanirea fiarei dintai in lucrare ca pamantul shi locuitorii de pe el sa se inchine fiarei dintai, aia ce disimula ca are o rana de moarte ce ii fusese vindecat prin minune ca sa se inchine satanei) [/COLOR]
13. Si face semne mari, incat si foc face sa se pogoare din cer, pe pamant, inaintea oamenilor, [COLOR=red](iar asta face semne mari cum a dat Ilie de la Dumnezeu catre Israel ca sa-i intoarca la credintza, dar fiara asta ea face semnele)[/COLOR]
14. Si amageste pe cei ce locuiesc pe pamant prin semnele ce i s-au dat sa faca inaintea fiarei, zicand celor ce locuiesc pe pamant sa faca un chip fiarei care a fost ranita cu sabia si a ramas in viata. [COLOR=red](shi amageshte prin semnele ce i s-au dat sa faca inaintea fiarei pentru ca sa poata sa zica oamenilor sa faca un chip fiarei dintai, aia cu rana de moarte dar care n-a murit, ca un fel de chip al adaptarii, al supravietzuirii la loviturile cu sabia, cu dreptatea)[/COLOR]
15. Si i s-a dat ei sa insufle duh chipului fiarei, ca chipul fiarei sa si graiasca si sa omoare pe toti cati nu se vor inchina chipului fiarei. [COLOR=red](shi i s-a dat fiarei asta cu cornitza asemenea unui miel sa insufle un duh chipului fiarei, aleia dintai, ca chipul ala al fiarei sa shi graiasca shi sa omoare pe totzi catzi nu se vor inchina chipului... fiarei, cam asha ca teoria evolutzionista ce rasare om din pamant, ca o fiara shi i se da duh sa shi graiasca, sau ca shi altceva)[/COLOR]
16. Si ea ii sileste pe toti, pe cei mici si pe cei mari, si pe cei bogati si pe cei saraci, si pe cei slobozi si pe cei robi, ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte.
[COLOR=red](deci ea ii sileshte la superstitzia unei false dreptatzi, de la satana, ca sa aiba linishte shi noroc shi pace, shi sa se insemneze, sa se autoinsemneze, sa-shi faca false inchinari shi fatzarnicie fatza de Dumnezeu shi lucruri shi obiceiuri de om)[/COLOR]
17. Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei, sau numarul numelui fiarei. [COLOR=red](adica numai aia sa aiba bunastare, sa fie comerciantzi binecuvantatzi, aia care au semnul, care au numele fiarei ori numarul numelui ei, un fel de contabilitate cu prezumtzia de vinovatzie)[/COLOR]
18. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase. [COLOR=red](pare ca este un bir dat de catre om la satana, deci cum poate fi socotit? altfel ca fiul faradelegii din tatal minciunii shi maica patimii, adica iubirea de sine shi voia sufletului sau, deci ca shi BERTATEA cu pretzul birului, cum au dat mucenicii shi sfintzii shi proorocii Domnului "cezarului ce este al cezarului"? shi "lui Dumnezeu ce este a lui Dumnezeu"?)[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][/COLOR]
[COLOR=black]continuarea mai jos[/COLOR]
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.01.2009, 12:01:38
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

continuare:

acuma revenind la oile noastre dupa aceasta demonstratzie de prostie a mea caci m-am incumetat sa interpretez ce nu shtiu, sa vedem nocivitatea Pashapoartelor:

-este clar prezumtzia de vinovatzie in orice asociere shi inventariere de persoane, caci se face in scopul de a prinde un hotz, deci pe aceasta perioada sunt presupus ca shi vinovat, deci este curat neconstitutzional ca sa-mi fie asociate actele ori trupul ori numele cu un astfel de numar in scop de prinderea hotzilor, de inregistrare, de inventariere, de protectzie, caci il presupune din start shi pe musafir shi pe mine ca potentziali infractori

-cipul nu face altceva decat prin numarul unic de identificare al cipului, nu ce este stocat in el, sa pot fi urmarit orishiunde, sa mi se poata studia shi shtii orishice mishcare, deci ma considera din start un posibil infractor, aceasta procedura fiind neconstitutzionala

-nu se mai da crezare cuvintelor shi marturisirii mele caci se cred doar actele shi cipul este crezut in locul meu... care ma identifica fizic shi adevereshte cine sunt in locul meu, deci pe mine ma desfintzeaza ca shi persoana cuvantatoare, neavand nici o relevantza juridica

-imi alipeshte prin electronica shi prin informatica obijnuintza integrarii in lume, adica sa ma simt mai confortabil in lumea inchipuita de filme, de reviste shi shtiri, lumea informatizata ca sa ma simt un cetatzean global, sa savarshesc ce savarsheshte toata lumea shi astfel amprentarea pacatelor pe suflet sa vina mai ushor shi sa mi se para ceva firesc, deoarece iata, toata lumea face la fel, deci nu-s pacate, nu-s faradelegi, n-are sens sa te luptzi cu morile de vant, deci o inghitzire mai ushoara shi o obijnuire mai lesne cu faradelegile lumii

-imi ofera bertatea, bertatea faradelegii bine controlata shi aparata de toate statele, bertatea ca sa cred ca totul este aici, shi ca exista doar o singura moarte, asta a trupului, a sangelui shi a carni, care este foarte bine protejata shi foarte bine aparata

-nu in ultimul rand este acceptarea sa fiu shi eu in slujba luxurilor shi averilor faradelegilor lumeshti, caci cei ce le apara sunt cei platzi ai celor ce se desfata cu ele shi care pe acelea le cauta, deci este o cale a paganilor...

problema este insa shi mai mare, ca daca numarul fiarei dintai este 666

atunci insemnarea se face cu &&, unde

&=shift+7 adica sh de la sfintzenie shi har devenit ș de la șarpe și de la barbat inversat adica iș scris invers, if este indoiala, daca in engleza, ft este o jertfa sangeroasa, o batjocura shi o osandire cum facea ymeus olimpianul cu fecioarele iar 7 este transformarea fricii de Dumneyeu in inchinare la desfranare sau inchinare la sine sau sa ti se inchine altzii, sa te desfraneze, shi toate ca sa shez impreuna cu balaurul pe scaunul sau pret de o ora, ca sa te inchini lui...

shift este un fel de marire shi ascundere ca 7 este jos pe tasta iar & este deasupra deci te infratzeshte shi te face dupa chipul lui &

un fel de fiara dubla cu o dubla invoire && cu care spune Trambitza nr 3 ca ii va insemna pe oameni, adica ii va despartzi pe oameni cum ai despartzi oile de capre ca va face asha cum va face Dumnezeu, deci ii va lua locul... probabil timp de 42 de luni

se mai poate shi traduce ca shi AMPERSANT sau AND

dar se observa ca este ca un 8 acest simbol &, deci ca shi cele 8 zile ale necredintzei, cand Toma n-a crezut in ceilaltzi apostoli, deci pare ca te pecetluieshte cu o veshnica necredintza cu care te invoieshti && shi asta precis o va face ca sa te impotriveshti shi sa te batzi in piept cu credintza ta, dar defapt avand o falsa credintza shi caatare una fatzarnica shi lipsita de Dragoste de Dumnezeu shi aproape... deci interesul fiind ca sa devi un ereti, un lup in blana de oaie, un creshtin-ortodox fara roada smereniei ci cu cea a mandriei shi nedreptatzii shi minciunii in sufletul tau dolce shi dulic, shi credulizator plin de parea de sine ca o prapastie in care te vezi ca shi intr-o goglinda frumoasa, ori nu te vezi ca shi intr-o negoglinda frumoasa, fiind fara chip....

cam asta am priceput eu... shi fiecare cu ceea ce shtie shi pricepe, deshi am impresia ca tot omul crede ca intzelege dar doar Domnul se pricepe shi se intzelege pe Sine... caci El ne da shi priceperea shi ceea ce este de priceput... omul in schimb minte mereu, cu o sete bolnava de lacomia rautatzii ca sa manace el juMare AMare MEREu, ca sa te autoblestemi... ca Edomitzii, itzii, bitzii cei Adultzi= adam cel cazut + cult, semetzia gandului inimii tale.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.01.2009, 12:07:03
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

A-tzi vazut cum a raspuns Parintele Arsenie Papacioc pe filmuletz?

-in final a cerut Binecuvantare shi iertare de la Parintele Iustin,
-a spus ca nu e tactica buna sa strigi lupul de multe ori ca atunci cand vine lupul sa nu te mai creada nimeni ca in povestea cu Petrica shi oile
-a spus "evolutzie dar fara revolutzie" de doua ori a spus, la evolutzie duhovniceasca s-o fi referit
- a zis ca incearca sa-shi pastreze linishtea, ca shi maine sa aiba linishte...

deci a raspuns Dumnezeieshte, la curiozitatzile jurnalistului care cautau ei shtiri la rubrica noutatzi...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ortodox sau crestin ortodox? mara2008 Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 8 07.01.2013 14:54:36
Rusinea de a fi ortodox sau politicianul ortodox in Europa unita mihaiB Despre Biserica Ortodoxa in general 0 08.08.2012 13:13:45
jurnal georgeE Nunta 18 26.01.2011 20:41:04
Nunta ortodox rit nou cu ortodox rit vechi Lumi79 Nunta 2 05.01.2007 14:05:29