Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 16.10.2015, 12:42:39
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Dap, ma platesc in bonuri de masa!
Pai nu te obosi prea tare ca oricum nu ai sansa la vreo prima pentru porc. :)
Reply With Quote
Vechi 13.11.2015, 21:32:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai nu te obosi prea tare ca oricum nu ai sansa la vreo prima pentru porc. :)
Un alt mesaj "înțelept " din cele multe si neavenite!
Vechi 13.11.2015, 22:11:37
ovidiu b.
Guest

Implicit

Chiar nu văd ce nu este în regulă în acel mesaj.
Nu din înțelepciune sapi pentru a găsi o eventuală greșeală. :)
Reply With Quote
Vechi 13.11.2015, 23:05:26
AlinB AlinB is offline
Senior Member

Data înregistrării: 29.01.2007
Implicit

Noi Il stim pe cristi za boss, noi ne-am obisnuit cu el, dar el din pacate inca mai are probleme de adaptabilitate cu noi, lumea in general cred
Vechi 18.11.2015, 12:48:29
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 24.12.2011
Implicit

Educayshun !

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=iKcWu0tsiZM
Reply With Quote
Vechi 21.02.2017, 03:26:20
Alexander89 Alexander89 is offline
Junior Member

Data înregistrării: 21.02.2017
Thumbs down Penibil!

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sunt si nu sunt relevante.

Sunt relevante din perspectiva faptului ca lipsa unei relatii autentice cu parintii creeaza handicapuri in relationarea cu pesoanele de sex opus, insa cauza propriuzisa a atractiei fizice fata de persoane de acelasi sex ai descoperit-o chiar tu - tine de desfranare.

Insa aici este o problema ca si la alcoolici si in alte forme de adictie: foarte putini vor recunoaste ca au o problema la capitolul asta, ce sa mai spui de indreptare.

Desigur, doar abstinenta in sine, nu este suficienta.
A te re-castiga pe tine ca om, pentru a relationa cu ceilalti ca oameni, este un drum destul de dificil, depinde de proportiile si natura traumelor pe care le-ai suferit in mediul familial.
Dar se poate.
Chiar mi-ar fi rusine sa deschid gura in locul vostru!Dar adevarata problema este ca voi va credeti crestini si iubiti cu adevarat de Dumnezeu! Ha! Buna gluma! Imi provocati sila! Dumnezeu ne invata sa ii iubim pe cei din jurul nostru, nu sa ii judecam! Judecata ii apartine doar lui. Rezultand de aici cum iti permiti tu sa cataloghezi anumite persoane in functie de orientarea sexuala?
Reply With Quote
Vechi 21.02.2017, 08:59:03
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member

Data înregistrării: 13.02.2010
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan.mx Vezi mesajul
Hristos a înviat!

Am stat zilele astea si m-am gândit de ce oare un băiat ajunge să fie homosexual?

În concluzie, de ce credeti ca un băiat ajunge sa aibe aceste atracții nefiresti de mic?

E simplu: SATANA iti da gandurile astea necurate si ajungi sa vorbesti cu ele, sa te complaci cu ele si...

Ia fa si tu un canon de rugaciune la Maica Domnului sa vezi cum o sa plece 'homosexualitatea (demonii)' de la tine.

Homosexualitatea este o asezare mentala gresita, venita si din cultura si din insuflare satanica.
Vechi 11.12.2017, 23:51:54
hurricane hurricane is offline
Banned

Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Adevarat a inviat!

Adevarul este ca raspunsul la aceasta intrebare este necunoscut. Unii autori incearca sa explice acest lucru prin probleme in familie, mai exact lipsa unui model de afectiune intre mama si tatal cuiva. Dar, in mod evident, nu este o explicatie universala, adica nu e o conditie nici necesara, nici suficienta pentru aparitia ispitei homosexuale. Deci, mai e cel putin ceva. Ceva ce nu stim.
Citind viata lui Iannis cel nebun intru Hristos, am aflat de acolo ca acest sfant al lui Dumnezeu a vindecat un homosexual de patima lui. Mai exact acesta era posedat de un demon care-l facea sa savarseasca acest pacat si care-i devenise patima. Asadar trag concluzia ca orice pacat implicit patima(pacat inradacinat) este indus omului de catre anumiti demoni, fiecare cu domeniul lui de "activitate". Homosexulitatea incluzandu-se in pacatul desfranarii se poate tamadui doar daca scapi de aceasta patima a desfranarii. Din pacate aceste inclinari spre desfranare o parte dintre noi le mostenim si de la neamurile pana la al 7lea(parinti, bunici, strabunici etc), nu doar le dobandim pe parcurs, de aceea are logica cand spun unii "ca se nasc cu aceasta inclinatie"
Reply With Quote
Răspunde

Tags
homosexualitate

Thread Tools
Moduri de afișare