Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.11.2009, 12:37:04
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit Rugaciunea libera

Eu nu sunt talentat in a compune texte, nu sunt o fire poetica, dupa cum se vede si din postarile de pe forum. De aceea imi vine greu sa compun rugaciuni spontane in care sa vorbesc simplu si deschis cu Dumnezeu sau cu Sfintii Sai. Totusi, uneori incerc sa o fac, spun cate o rugaciune scurta si imi pare rau ca nu pot mai mult de atat...

Mi-ar placea sa citesc aici in ce fel va rugati voi atunci cand nu recitati rugaciunile clasice pe care le stim cu totii. Poate ca asa ne vom inspira unul de la altul, in felul asta ne imbogatindu-ne spiritual, cei mai talentati invatandu-i pe ceilalti, impartasindu-le din stilul lor, din cuvintele lor poate inspirate de sus, intru slava Duhului Sfant.

Ii rog pe cei care se gandesc sa copieze aici rugaciunile cunoscute ale Sfintilor sa se abtina.

Multumesc.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciunea de acasa si rugaciunea din Biserica georgeval Rugaciuni 3 30.07.2012 23:01:10
Sfantul Andrei, zi libera legal costel Stiri, actualitati, anunturi 0 07.06.2011 11:37:45
Religie, Dogma, Ortodoxism vs Buddhism, Hinduism vs iubirea libera a Divinitatii Tangun Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 126 31.01.2011 16:41:30
rugaciunea dorinel78 Generalitati 60 26.01.2011 02:52:56
Clonarea - cale libera deschisa oficial MirceaRomania Stiri, actualitati, anunturi 6 01.09.2007 23:42:09