Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.10.2007, 13:50:03
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Daca puteti sa adaugati pe prima pagina a siteului faptul ca Arhimandritul Teofil Belea, staret al Manstirii Balaciu, cu care ati realizat si un material, a trecut in nefiinta ieri in urma unui infarct. Bine de stiut este faptul ca Parintele a suferit un "accident", cazand din remorca unui tractor si lovindu-se foarte grav la cap. A fost interna la spital, si-a revenit, a fost externat, dar dupa o ora jumatate petrecuta "acasa" s-a intaplat ceea ce ne-a bulversat pe toti, moartea Parintelui.
Dumnezeu sa il ierte!!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.10.2007, 14:24:36
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

atzi vazut cum lucreaza cel rau din vazduhuri... daca n-a reushit sa-l omoare cu intamplarea cea rea, atunci i-a adus sfarshitul umplandul cu probleme urate pana sarmanul monah a pierit de la apropiatzii sai... poi pe noi trebuie sa ne plangem, adica pe aceia care au ramas fara dansul ca putzin puternci suntem shi mult rautacioshi si impietritzi, iar fara ajutor shi bun sfat suntem in cercul vicios al inshelarii...

nu l-am cunoscut shi nu pot spune ceva bun despre dansul decat doar shi sper sa am un gand sincer de parere de rau, deshi de multe ori mi-s varuite gandurile ca nu mi se inclina inima spre buna simtzire, deci sper sa am un gand bun cam ca shi pentru un bunic de al meu, ca shi pentru un alt semen mai ales ca este un creshtin-ortodox de al nostru, ca suntem putzini mireni in ortodoxie iar cei care trebuie sa ne mane sunt tot mai putzini shi mai haituitzi...

sigur nu i s-a intamplat shi nu i s-a tras de la pacate! (pentru cei ce mai cocheteza cu ideeile astea bolnave)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.10.2007, 15:35:22
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Am pierdut un om, am castigat un rugator.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.10.2007, 15:51:42
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de impact
Parintele a suferit un "accident", cazand din remorca unui tractor
de ce in ghilimele?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.10.2007, 16:19:59
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de impact
Daca puteti sa adaugati pe prima pagina a siteului faptul ca Arhimandritul Teofil Belea, staret al Manstirii Balaciu, cu care ati realizat si un material, a trecut in nefiinta ieri in urma unui infarct. Bine de stiut este faptul ca Parintele a suferit un "accident", cazand din remorca unui tractor si lovindu-se foarte grav la cap. A fost interna la spital, si-a revenit, a fost externat, dar dupa o ora jumatate petrecuta "acasa" s-a intaplat ceea ce ne-a bulversat pe toti, moartea Parintelui.
Dumnezeu sa il ierte!!!
INNICI UN CAZ NU A TRECUTIIN NEFIINTATERMEN TOTAL GRESIT PE UN FOR ORTODOX ci e vb de faptul ca a trecut in lumea cealalta,da-i Doane sa fie aceea raiul.Dumnezeu sa il odihneasca
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.10.2007, 17:28:53
cristina83 cristina83 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.03.2007
Mesaje: 93
Implicit

Dumnezeu sa il ierte si sa il primeasca in Rai
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.10.2007, 18:56:36
marilena12 marilena12 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Mesaje: 174
Implicit

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Parintele Staret cu dreptii, si noi sa ne invrednicim de binecuvantarea lui!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.10.2007, 19:41:26
krabu krabu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 336
Implicit

Dumnezeu să-l ierte
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.10.2007, 22:11:11
GEORGIANA22 GEORGIANA22 is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.08.2007
Mesaje: 95
Implicit

DUMNEZEU SA-L IERTE
Reply With Quote
  #10  
Vechi 31.10.2007, 15:49:00
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
Citat:
În prealabil postat de impact
Daca puteti sa adaugati pe prima pagina a siteului faptul ca Arhimandritul Teofil Belea, staret al Manstirii Balaciu, cu care ati realizat si un material, a trecut in nefiinta ieri in urma unui infarct. Bine de stiut este faptul ca Parintele a suferit un "accident", cazand din remorca unui tractor si lovindu-se foarte grav la cap. A fost interna la spital, si-a revenit, a fost externat, dar dupa o ora jumatate petrecuta "acasa" s-a intaplat ceea ce ne-a bulversat pe toti, moartea Parintelui.
Dumnezeu sa il ierte!!!
INNICI UN CAZ NU A TRECUTIIN NEFIINTATERMEN TOTAL GRESIT PE UN FOR ORTODOX ci e vb de faptul ca a trecut in lumea cealalta,da-i Doane sa fie aceea raiul.Dumnezeu sa il odihneasca
depinde ce intelegi prin nefiinta!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele arhimandrit Teofil Paraian-un duhovnic iubit adorcrysti Mari Duhovnici si predicile lor 19 16.07.2012 23:42:39
ÎPS Teofan l-a făcut arhimandrit pe Părintele Iustin Pârvu Capy Stiri, actualitati, anunturi 8 20.11.2008 22:44:53