Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.07.2011, 02:41:51
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Marius, cred că dacă ai povesti puțin care este raportarea fiecăruia dintre voi față de credință ai putea primi și mai multe sfaturi.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 31.07.2011, 02:52:16
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
da, s-a inteles, multumesc. Dar tot nu stiu ce sa fac? Ce sa ii spun cand voi vorbi cu ea? Pot sa ii spun ca e frumoasa si chestii din astea, sau ar fi prea devreme?
In primul rand nu mai fi asa de speriat. Poarta-te firesc, altfel risti sa spui numai prostii..Nu te programa ca un robot..Lasa vorbele sa curga din inima ta..Fii sincer si spontan..Daca ai si simtul umorului e perfect. El te poate scoate si din cele mai stanjenitoare ipostaze!


Succes!:-)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 31.07.2011, 03:00:12
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Au sa mai fie si alte simpatii "la prima vedere".

100km e cam mult pentru o relatie serioasa, chiar presupunand ca vei reusi intr-un fel sa-i atragi atentia.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 31.07.2011, 14:14:40
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
Marius, cred că dacă ai povesti puțin care este raportarea fiecăruia dintre voi față de credință ai putea primi și mai multe sfaturi.
Am fost impreuna intr-o tabara religioasa. acolo ne-am cunoscut. Mie mi se pare ca e credincioasa. Nu pot sa o intreb direct.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 31.07.2011, 14:15:15
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Au sa mai fie si alte simpatii "la prima vedere".

100km e cam mult pentru o relatie serioasa, chiar presupunand ca vei reusi intr-un fel sa-i atragi atentia.

Inteleg ce vrei sa spui, dar nu cred ca distanta ar trebui sa fie o bariera intre doi oameni.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 31.07.2011, 14:37:05
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Au sa mai fie si alte simpatii "la prima vedere".

100km e cam mult pentru o relatie serioasa, chiar presupunand ca vei reusi intr-un fel sa-i atragi atentia.
Dragul meu în cazul meu a fost vorba de mult mai mulți km , imposibil de parcurs decît cu avionul și uite că ține...Deci dacă există dragoste totul e posibil....
Reply With Quote
  #17  
Vechi 31.07.2011, 14:50:58
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Faptul ca va aflati la 100 km distanta unul de celalalt eu zic ca e bine pentru tine. Din ceea ce ai scris pari a fi un baiat mai timid, si de aceea in cazul tau e buna distanta.
Pe mess sau prin telefon poti conversa liber fara ca ea sa te vada daca rosesti sau daca te fastacesti. Deocamdata conversati si vezi mai departe daca ceea ce simti e iubire sau doar un foc de paie. Poti din conversatie sa-ti dai seama daca simte si ea ceva pentru tine. Iti vei da seama de unul singur daca e ceva intre voi, daca exista aceea chimie...
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 31.07.2011, 14:56:18
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Faptul ca va aflati la 100 km distanta unul de celalalt eu zic ca e bine pentru tine. Din ceea ce ai scris pari a fi un baiat mai timid, si de aceea in cazul tau e buna distanta.
Pe mess sau prin telefon poti conversa liber fara ca ea sa te vada daca rosesti sau daca te fastacesti. Deocamdata conversati si vezi mai departe daca ceea ce simti e iubire sau doar un foc de paie. Poti din conversatie sa-ti dai seama daca simte si ea ceva pentru tine. Iti vei da seama de unul singur daca e ceva intre voi, daca exista aceea chimie...
Doamne ajuta!
Pai cand vorbim pe mess tot timpul am senzatia ca ii face placere sa vorbeasca cu mine, cu fiecare lucru pe care il scrie. Cand am vorbit cu ea fata in fata si atunci tot timpul zambea cand se uita la mine(la fel si eu). Dar sper sa nu fie una dintre fetele acelea care fac asta cu toata lumea doar ca sa fie placute de multi. Nu stiti ceva ce poate indica faptul ca ma place macar putin si ea? Ceva ce nu poate arata altceva decat asta?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 31.07.2011, 15:00:20
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
Pai cand vorbim pe mess tot timpul am senzatia ca ii face placere sa vorbeasca cu mine, cu fiecare lucru pe care il scrie. Cand am vorbit cu ea fata in fata si atunci tot timpul zambea cand se uita la mine(la fel si eu). Dar sper sa nu fie una dintre fetele acelea care fac asta cu toata lumea doar ca sa fie placute de multi. Nu stiti ceva ce poate indica faptul ca ma place macar putin si ea? Ceva ce nu poate arata altceva decat asta?
Iti faci putin timp... ii cumperi o floare frumoasa si vezi cum reactioneaza... sau invit-o undeva sa vezi daca te poti apropia sau doar dorea sa fie amabila. Greu, nu?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 31.07.2011, 15:17:09
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Iti faci putin timp... ii cumperi o floare frumoasa si vezi cum reactioneaza... sau invit-o undeva sa vezi daca te poti apropia sau doar dorea sa fie amabila. Greu, nu?
E la 100 km de mine, deci nu e asa de usor:P
Se ofileste floarea pe drum!:))
Reply With Quote
Răspunde

Tags
intrebare

Thread Tools
Moduri de afișare