Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 23.01.2020, 17:44:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
....
Și din vina lui Boc și a politrucilor, creștinismul e batjocorit la Cluj.
Cam asta e un primar sau politician cu mare decizie, e ca un cap de familie care-și poate duce familia spirituală ori pe cale, ori la pierzanie de suflet.
Sunt Clujean de ceva vreme și am votat mereu Emil Boc. Nu-s convins că știi folosi corect termenul de politruc dacă îl pui pe BOC în rând cu ei. Boc e cel mai democrat personaj iubit de majoritatea clujenilor iar Clujul este un oraș modern, liber așa ca Timișoara unde niciodată nu au câștigat politrucii sau USL. A fost singurul oraș care a rămas în picioare la asaltul USLamist condus de Pinochio și Crin după ce Boc a scos țara rapid din criza făcută de Tăriceanu-psd și de socialiștii europeni și democrații americani, asumându-și cele mai dure măsuri, măsuri de tăiere salarii și pensii nesimțite și creștere de TVA la 24%. După un an țara a revenit din faliment și din grecizare. Clujul este acum un oraș model al țării și primarul Boc un cetățean de mare onoare.

Libertatea de Credință și de existență este o binecuvântare divină!

Terorismul și fundamentalismul uslamist nu au ce căuta în creștinism așa că nu te aștepta ca primarii dreptei să fie niște politruci ai ''ortodoxiei''.

Dacă am avea primari așa ca Boc în toate orașele și satele astăzi țara ar fi o putere economică cam ca Germania. Investiții, modernizări, fonduri europene, trafic și circulație fără probleme, autobuze și trolebuze ultra moderne... curățenie, respectul legii, oameni frumoși, studenți din toate colțurile lumii...

Clujul e capitala creștină spirituală și multiculturală a Europei!

Te rog să te mai gândești înainte de a lovi în perla Coroanei!

PS: Boc împreună cu Mitropolitul face mereu pomeniri ale eroilor și respectare de tradiții și sărbători ortodoxe deci nu știu de unde te informezi dumneata că ar distruge sufletul cetățenilor sau al tinerilor. Practic pentru tineri a făcut o sală ultra modernă și parcul industrial și toate festivalurile culturale. În Cluj nu sunt numai tineri creștini ci în fiecare an aici vin 80.000 de studenți străini. Deci Clujul e ca o casă primitoare pentru toți tinerii buni care vor să studieze carte și să petreacă liber și frumos tinerețea lor.

Nu cred că ai dreptul să-l condamni pe nedrept!

(politruc 1. Instructor politic în armata sovietică. 2. Politician (1) aservit intereselor sovietice.
Politruk e cam același lucru dar referitor la armata germană-nazistă)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.01.2020 at 18:03:28.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 23.01.2020, 17:59:17
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sunt Clujean de ceva vreme și am votat mereu Emil Boc. Nu-s convins că știi folosi corect termenul de politruc dacă îl pui pe BOC în rând cu ei. Boc e cel mai democrat personaj iubit de majoritatea clujenilor iar Clujul este un oraș modern, liber așa ca Timișoara unde niciodată nu au câștigat politrucii sau USL. A fost singurul oraș care a rămas în picioare la asaltul USLamist condus de Pinochio și Crin după ce4 Boc a scos țara rapid din criză asumându-și cele mai dure măsuri, măsuri de tăiere salarii și pensii și creștere de TVA la 24%. Clujul este un oraș model al țării și primarul Boc un cetățean de mare onoare.

Libertatea de Credință și de existență este o binecuvântare divină!

Terorismul și fundamentalismul uslamist nu au ce căuta în creștinism așa că nu te aștepta ca primarii dreptei să fie niște politruci ai ''ortodoxiei''.

Dacă am avea primari așa ca Boc în toate orașele și satele astăzi țara ar fi o putere economică cam ca Germania. Investiții, modernizări, fonduri europene, trafic și circulație fără probleme, autobuze și trolebuze ultra moderne... curățenie, respectul legii, oameni frumoși, studenți din toate colțurile lumii...

Clujul e capitala creștină spirituală și multiculturală a Europei!

Te rog să te mai gândești înainte de a lovi în perla Coroanei!

PS: Boc împreună cu Mitropolitul face mereu pomeniri ale eroilor și respectare de tradiții și sărbători ortodoxe.

Prietene am văzut ce a făcut Boc la Cluj, a distrus spiritualitatea orașului prin Untold, ba chiar nu e o surpriză că prima paradă lgbt pride din afara Bucureștiului a fost tot la Cluj pt că el a creat condiții prielnice acolo.

Acum va avea în coastă o mare masă de usriști formată de administrația lui cu care va trebui să se lupte.

Las pe alții să se pronunțe care e perla coroanei am făcut și o paralelă în postarea trecută dezvoltare Oradea vs dezvoltare Cluj.

Eu am atacat factorul politic care a dus la distrugerea morală a unor orașe.

Oradea s-a dezvoltat fără decreștinarea agresivă a orașului, tot cu primar de dreapta, Boc prin ce a făcut la Cluj a afectat o mare parte din spiritualitatea orașului.

Cred că în afară de Bolojan și de primarul din Ciugud care a fost premiat din țară de oameni apolitici, fiindcă a atras într-o comună 30 de mil de euro fost pesedist, restul mai au până să fie primari ideali.
E clar că orașele motor s-ar fi dezvoltat chiar indiferent de ce primar era.

De ce crezi că mi-ar păsa care de-al cui este.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 23.01.2020, 18:15:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Prietene am văzut ce a făcut Boc la Cluj, a distrus spiritualitatea orașului prin Untold, ba chiar nu e o surpriză că prima paradă lgbt pride din afara Bucureștiului a fost tot la Cluj pt că el a creat condiții prielnice acolo.

Acum va avea în coastă o mare masă de usriști formată de administrația lui cu care va trebui să se lupte.

Las pe alții să se pronunțe care e perla coroanei am făcut și o paralelă în postarea trecută dezvoltare Oradea vs dezvoltare Cluj.

Eu am atacat factorul politic care a dus la distrugerea morală a unor orașe.

Oradea s-a dezvoltat fără decreștinarea agresivă a orașului, tot cu primar de dreapta, Boc prin ce a făcut la Cluj a afectat o mare parte din spiritualitatea orașului.

Cred că în afară de Bolojan și de primarul din Ciugud care a fost premiat din țară de oameni apolitici, fiindcă a atras într-o comună 30 de mil de euro fost pesedist, restul mai au până să fie primari ideali.
E clar că orașele motor s-ar fi dezvoltat chiar indiferent de ce primar era.

De ce crezi că mi-ar păsa care de-al cui este.
Crede-mă că un primar de dreapta nu poate fi ca Mahomed încât să oblige la credință cu forța amenințîmd cu sabia, cu kalașnicovul, cu atacul aerian sau cu bomba atomică cu atât mai mult că Boc e liberal democrat și creștin. Clujul e un oraș universitar liber unde anual vin 80.000 de studenți din toate colțurile lumii și Boc le oferă tot ce și-ar putea dori fără să-i judece.

Dacă pentru unii libertatea e un motiv și un acoperământ sub care își permit să păcătuiască asta nu e vina lui Boc. Ar fi vina lui dacă ar fi un dictator ca alții căci abea atunci i s-ar putea reproșa păcătuirile sclavilor și supușilor dar dacă conducătorul democrat și liberal protejează libertatea și drepturile tuturor atunci musai doar celor ce păcătuiesc li se poate reproșa că își strică sufletele urmând căile păgâne sau păcătoase ale paradelor de tot soiul care sfidează sfințenia și bunătatea lui Dumnezeu.

Un primar nu e un stăpân-jupân al orașului sau al județului cum e moda la uslamiști ci ar trebui să fie așa ca un tată bun și drept sau ca un frate creștin!

Citat:
SF. Petru:
15. Căci așa este voia lui Dumnezeu, ca voi, prin faptele voastre cele bune, să închideți gura oamenilor fără minte și fără cunoștință.
16. Trăiți ca oamenii liberi, dar nu ca și cum ați avea libertatea drept acoperământ al răutății, ci ca robi ai lui Dumnezeu.
17. Dați tuturor cinste, iubiți frăția, temeți-vă de Dumnezeu, cinstiți pe împărat.
18. Slugilor, supuneți-vă stăpânilor voștri, cu toată frica, nu numai celor buni și blânzi, ci și celor urâcioși.
19. Căci aceasta este plăcut lui Dumnezeu, să sufere cineva întristări, pe nedrept, cu gândul la El.
20. Căci, ce laudă este dacă, pentru greșeală, primiți bătaie întru răbdare? Iar dacă, pentru binele făcut, veți pătimi și veți răbda, aceasta este plăcut lui Dumnezeu.
21. Căci spre aceasta ați fost chemați, că și Hristos a pătimit pentru voi, lăsându-vă pildă, ca să pășiți pe urmele Lui,
22. Care n-a săvârșit nici un păcat, nici s-a aflat vicleșug în gura Lui,
23. Și Care, ocărât fiind, nu răspundea cu ocară; suferind, nu amenința, ci Se lăsa în știrea Celui ce judecă cu dreptate.
24. El a purtat păcatele noastre, în trupul Său, pe lemn, pentru ca noi, murind față de păcate, să viețuim dreptății: cu a Cărui rană v-ați vindecat.
25. Căci erați ca niște oi rătăcite, dar v-ați întors acum la Păstorul și la Păzitorul sufletelor voastre.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.01.2020 at 18:35:05.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 23.01.2020, 18:37:56
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Crede-mă că un primar de dreapta nu poate fi ca Mahomed încât să oblige la credință cu forța amenințîmd cu sabia, cu kalașnicovul, cu atacul aerian sau cu bomba atomică cu atât mai mult că Boc e liberal democrat și creștin. Clujul e un oraș universitar liber unde anual vin 80.000 de studenți din toate colțurile lumii și Boc le oferă tot ce și-ar putea dori fără să-i judece.

Dacă pentru unii libertatea e un motiv și un acoperământ sub care își permit să păcătuiască asta nu e vina lui Boc. Ar fi vina lui dacă ar fi un dictator ca alții căci abea atunci i s-ar putea reproșa păcătuirile sclavilor și supușilor dar dacă conducătorul democrat și liberal protejează libertatea și drepturile tuturor atunci musai doar celor ce păcătuiesc li se poate reproșa că își strică sufletele urmând căile păgâne sau păcătoase ale paradelor de tot soiul care sfidează sfințenia și bunătatea lui Dumnezeu.

Un primar nu e un stăpân-jupân al orașului sau al județului cum e moda la uslamiști ci ar trebui să fie așa ca un tată bun și drept sau ca un frate creștin!
Mnu trebuia să oblige pe nimeni la nicio credință, se putea și fără autorizarea Untold și Electric Castle făcute strict pt lăcomie de bani.

Așa acum petrecăreții îi obligă pe omenii care vor să se odihnească să le asculte revărsările lor, deci petrecăreții sunt teroriștii.

Nu mai spun că Untoldul are conotația unui ritual satanic în masă și mai atrage tot felul de oameni care vor muzică electronică și droguri într-un oraș care nu avusese așa ceva la o cotă atât de mare.

Dacă lui îi place așa n-are decât să se spele cu ei pe cap oricum va avea de furcă cu USR s-ar putea să-l detroneze.

Da și Oradea e oraș universitar și altele, se dezvolta dar nu își pierd substratul spiritual, Bihorul a avut cel mai mare procent de vot la referendumul pentru familie după Suceava.

Cred și eu că Bolojan se sfătuiește cu toți factorii de decizie lideri religioși neoprotestanți, greco-catolici, ortodocși înainte să autorizeze ceva în oraș, de o anvergură de tip untold, ține cont de sensibilitățile locale.

A făcut și el greșeli cu statuia lui Mihai Viteazul, dar nu face chiar orice pt venituri la buget.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 23.01.2020, 18:58:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Mnu trebuia să oblige pe nimeni la nicio credință, se putea și fără autorizarea Untold și Electric Castle făcute strict pt lăcomie de bani.

Așa acum petrecăreții îi obligă pe omenii care vor să se odihnească să le asculte revărsările lor, deci petrecăreții sunt teroriștii.

Nu mai spun că Untoldul are conotația unui ritual satanic în masă și mai atrage tot felul de oameni care vor muzică electronică și droguri într-un oraș care nu avusese așa ceva la o cotă atât de mare.

Dacă lui îi place așa n-are decât să se spele cu ei pe cap oricum va avea de furcă cu USR s-ar putea să-l detroneze.

Da și Oradea e oraș universitar și altele, se dezvolta dar nu își pierd substratul spiritual, Bihorul a avut cel mai mare procent de vot la referendumul pentru familie după Suceava.

Cred și eu că Bolojan se sfătuiește cu toți factorii de decizie lideri religioși neoprotestanți, greco-catolici, ortodocși înainte să autorizeze ceva în oraș, de o anvergură de tip untold, ține cont de sensibilitățile locale.

A făcut și el greșeli cu statuia lui Mihai Viteazul, dar nu face chiar orice pt venituri la buget.
: ))) Sunt bihorean da' m-am mutat în Cluj de câțiva ani.

Tu crezi că doar untoldul e ceva satanic? Păi lumea e plină de satanisme, desfrânări, fărădelegi și spurcăciuni... și dacă vei căuta bine de tot atunci vei găsi sataniști exact acolo unde te așteptai mai puțin... prin biserici și mânăstiri, tot felul de preoți mari ortodocși, catolici, reformați, pastori, etc slugi ale securității sau ale kgbului, trădători, colaboraționiști, uslamiști sau mai rău slugi ale banului și intereselor personale egoiste. Pe lângă mai ''marii'' ăștia untoldul e o copilărie...

Nu vreau să judec sau să bârfesc pe nimeni dar eu recunosc că suntem păcătoși și că doar Credința ne mai vindecă de rele.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #36  
Vechi 01.02.2020, 21:32:32
UserAZ UserAZ is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2011
Mesaje: 77
Implicit

Orădeanul Emil Rengle, pe tocuri la America's Got Talent: The Champions

https://www.bihon.ro/stirile-judetul...mpions-928650/

https://www.youtube.com/watch?v=75U1egsrHvk
__________________
Pareri incorecte politic (acordul parental nu este necesar dar se recomanda)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 02.02.2020, 15:56:08
UserAZ UserAZ is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2011
Mesaje: 77
Implicit

Deutsche Welle incearca intr-un articol din 30 ianuarie 2020 sa tina treaza in subconstientul maselor aceeasi idee, care a prins si odinioara in lupta online impotriva Bisericii.

"Potrivit datelor Institutului Național de Statistică, la finalul anului 2017 în România existau 576 de spitale, dintre care 367 de stat, 7.047 de școli, atît de stat, cît și private, și peste 28.000 de lăcașuri de cult, aparținînd celor 18 biserici și culte recunoscute de stat. Dintre acestea, peste 16.500 de biserici și mănăstiri aparțin Bisericii Ortodoxe Române, reprezentînd un procent de 60% din totalul lăcașurilor de rugăciune, de iertare și de păcat – de cele trei compartimente ale celor lumești nu sînt scutiți nici preoții, predicatorii ori ierarhii bisericilor și cultelor religioase. Așadar avem de 50 de ori mai multe biserici, mănăstiri și case de rugăciune decît spitale, și de patru ori mai multe decît unitățile de învățămînt preuniversitar. "

https://www.dw.com/ro/sfin%C8%9Benia...ica/a-52207988

Toata lumea cred ca e de acord ca avem nevoie de spitale, scoli, ideea e ca se amesteca Biserica in acesta discutie de parca ar fi vina ei. Nu se spune, avem mii de case de pariuri, de sali de jocuri de noroc, banci, farmacii peste tot, problema lor e Biserica, inducandu-se ideea ca problemele pe care le avem sunt pentru ca avem biserici prea multe si suntem ortodocsi inapoiati, un fel de a zice, uitati-va unde e Occidentul neo-protestant si ateu, ce dezvoltare are si ei nu se bazeaza pe Dumnezeu. Nu mai credeti in Dumnezeu, stiinta e rezolvarea problemelor voastre. Nu mai traiti in secolul XV, uitati de Dumnezeu si "popi". Asa se traduce mesajul lor.

Acestea bineinteles sunt franturi care arata ca aproape toate mijloacele de informare si de influenta Occidentale nu doar ca promoveaza principii anti-ortodoxe ba chiar participa activ la incercarea de subrezire a puterii si increderii in Biserica.
__________________
Pareri incorecte politic (acordul parental nu este necesar dar se recomanda)

Last edited by UserAZ; 02.02.2020 at 16:20:54.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 02.02.2020, 19:18:35
UserAZ UserAZ is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2011
Mesaje: 77
Implicit

Alianța USR-PLUS profită de scandalul brutarilor singalezi din Ditrău pentru a anunța că la alegerile locale pe listele sale vor fi și doi medici de origine iordaniană, respectiv palestiniană

https://www.hotnews.ro/stiri-politic...lestiniana.htm


USR-PLUS incearca sa ne spuna ca pe langa ca sunt pro LGBT, atei, sunt si pro imigratie.
__________________
Pareri incorecte politic (acordul parental nu este necesar dar se recomanda)

Last edited by UserAZ; 02.02.2020 at 19:59:38.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 03.02.2020, 15:02:43
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Mai există un ori pe lângă cele două-trei pe care nu le-ai nimerit: ori poate că spun Adevărul și mai am și dreptate pe deasupra... nu de la mine, firește.

(Iohannis e creștin deci e normal ca ideile lui să se potrivească cu cele creștine. Nu erau ideile lui Iohannis, eu nu susțin ideile altora aiurea ci eventual pe cele pe care mi le-am însușit cu discernământ dar se pare că din moment ce urăști pe Iohannis și fostul PDL (mai corupt ca psd????) probabil pentru că ți-a plăcut mai mult vechiul PNL (mason și necreștin plin de câmpeni, patrici, antonești și tăriceni mari colaboraționiști cu PCRul și cu PSDul lui Iliescu și fondatori ai USLului) atunci iată că de aia urăști și ceea ce scriu eu deși politic eu nu am niciun partypris cu Iohannis sau cu noul PNL ieșit din ACL (Alianța Creștin Liberală). Am scris pe undeva sau dacă nu atunci scriu acuma că eu sunt băsist-țărănist-pmpist dar nu pot fi din pricina asta ultraș orbit care pentru câștigul din pariuri să mint și să urăsc visceral doar ca să contrazic toate ideile bune numai pentru faptul că vin ele de la adversari politici gen Tăriceanu, Ponta sau de la aliați pentru binele țării ca Iohaniis-Orban.)

Unde ar fi gluma ori neînțelegerea sau ''potrivirea'' cu ce zice Iohannis ? (plagiatul de tip papagal fără însușire sau ca să lingușesc conducerea și stăpânirea pentru a scăpa de represalii)

Nu mă dezic de ce am postat ca și creștin-ortodox:

1. Egalitatea de șanse și de sexe nu e un lucru rău ci e un drept fundamental pentru orice constituție ce respectă credința și omul, căci e normal ca să fim egali unii cu alții și nu este asta contrar ortodoxiei.

2. Prin egalitatea asta între sexe nu se indeamnă la desfrânări sau la împreunări ale persoanelor de același sex sau de sex contrar ci se face dreptate divină.

3. În Biserica Ortodoxă când la taina căsătoriei bărbatul este cel de care trebuie să asculte femeia căsătorită așa cum și el ascultă de Hristos are semnificația nu a unor privilegii (pile), adică a unor drepturi superioare ale bărbatului ci e vorba acolo că bărbatul poate fi tras la o răspundere mai mare.

Deci în caz de păcătuire în cadrul familiei, el, bărbatul este mai mare în răspundere față de femeie înaintea lui Dumnezeu și nu că ar avea drepturi mai multe sau ceva privilegii și pile.

În concluzie nu cred că spun chiar orice ca să dea bine la urechile mai marilor adică nu cred că lingușesc pe cineva din moment ce nu i-am auzit pe ei să spună astea ci eu le spun și le scriu de dragul Adevărului și dreptății divine!
Tu scrii niste lucruri care nu au nicio legatura cu ceea ce vorbim noi. Am zis bine ca poate nu intelegi despre ce e vorba, sau doar incerci ca armonizezi cele doua conceptii diametral opuse (a crestinismului si a lui Iohannis). Nu era vorba deloc de egalitatea intre sexe, nu pot intelege cum ai ajuns la aceasta concluzie ilara. E vorba de "drepturile" homosexualilor: casatoria, adoptia de copii etc. Nu-l vad pe Iohannis prea credincios (cum nu era nici Basescu, ambii o fac pentru imagine), dar conceptiile lui in privinta homosexualilor se potrivesc si cu conceptiile eronate ale cultului sau, care a adoptat aceste idei. Si care sunt total opuse cu cele ale Bisericii Ortodoxe, ale catolicilor si ale majoritatii cultelor. Lasa si asta cu ura, ca adevarul nu inseamna ura.

Last edited by catalin2; 04.02.2020 at 11:43:07.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 03.02.2020, 19:39:10
UserAZ UserAZ is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2011
Mesaje: 77
Implicit

Atacul de la Londra! Mai multe persoane au fost înjunghiate. Suspectul a murit
Atacul cu cuțitul în care au fost rănite trei persoane duminică în sudul Londrei este "de natură islamistă", iar autorul său, ucis de poliție, avea atașat de corp un dispozitiv fals, a anunțat poliția britanică, notează Agerpres.
https://www.realitatea.net/stiri/ext...dcb1381b7e1502

Posibil incident terorist în Belgia. O femeie a fost împușcată după ce a atacat trecătorii
Bulevardul Bevrijdingslaan din Ghent este închis duminică seara, după ce poliția a deschis focul asupra unei femei descrisă ca având “pielea de culoare închisă” care ar fi atacat trecătorii cu un cuțit. Ea ar fi fost împușcată în mână.
https://stirileprotv.ro/stiri/intern...recatorii.html

Atac armat la bordul unui autocar, în SUA: cel puțin un mort și cinci răniți
https://www.digi24.ro/stiri/externe/...raniti-1254525
__________________
Pareri incorecte politic (acordul parental nu este necesar dar se recomanda)

Last edited by UserAZ; 03.02.2020 at 20:29:50.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare