Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.03.2010, 19:54:47
lexie_uk lexie_uk is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Mesaje: 1
Implicit rugaciune/acatist pentru a obtine un servici/reusi la un interviu

am un interviu foarte important pentru un servici pe care mi-l doresc foarte mult. ce rugaciuni ma pot ajuta?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.03.2010, 20:27:16
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de lexie_uk Vezi mesajul
am un interviu foarte important pentru un servici pe care mi-l doresc foarte mult. ce rugaciuni ma pot ajuta?
Nici una ! ! ! Rugaciunea trebuie sa fie o stare continua , dezinteresata si nu dupa nevoile noastre pasagere si dupa mofturile noastre pur lumesti ! A apela la BUNAVOINTA lui Dumnezeu doar in anumite imprejurari si numai la anaghie , este lipsa de respect , trufie , dragoste si prietenie bazata doar pe inters , caci astfel reiese din intrebarea ta rece si lipsita de cel mai mic respect fata de Bunul Dumnezeu .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.03.2010, 21:29:21
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Lexie poti incepe de acum sa te rogi(daca nu o faci prea des) si spune un acatist. Ia Acatistul Maici Domnului. Iti sigerez sa te rogi si sa ii multumesti lui Dumnezeu pentru orice chiar daca ni se pare ca ar fi un lucru rau( Dumnezeu stie cel mai bine ce sa ne dea).
E foarte important sa nu incercam sa facem cu Dumnezeu troc. Eu iti dau Doamne, da-mi si tu, ci iti multumesc Doamne pentru tot ce imi dai, Doamne da-mi ce stii tu ca imi e mai bine.
Numai bine!
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.03.2010, 21:50:41
stioph's Avatar
stioph stioph is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Wink

Citat:
În prealabil postat de lexie_uk Vezi mesajul
am un interviu foarte important pentru un servici pe care mi-l doresc foarte mult. ce rugaciuni ma pot ajuta?
Multe! Spre ex : "Acatistul Maicii Domnului Grabnic Ajutatoarea" , sau "Acatistul Maicii Domnului, Bucuria tuturor celor necajiti"
sau(mai scurt) : "Rugaciune la inceperea lucrului" sau " Imparateasa mea" ... si muuulte altele..
-= sunt foarte multe rugaciuni ale ortodoxiei de chemare in ajutor a Domnului, a Sfintilor, a Maicii Domnului. Suficient sa cauti. Deschide o carte de rugaciuni sau un acatistier si-ai sa vezi ce de multe rugaciuni (ori acatiste) de cerere sau de chemare intr-ajutor sunt.
Insa tre' sa ne amintim de Domnul in tot ceasul, nu doar in vreme de nevoie... Sa te ajute Dumnezeu sa obtii serviciul dorit! Si aminteste-ti sa multumesti Proniei indiferent de rezultat... :)
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.03.2010, 23:00:59
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Roaga-te din tot sufletul si cu tot sufletul Maicii Domnului. Te va ajuta.

Si pe mine m-a ajutat tot timpul cand i-am cerut ajutorul.

Doamne ajuta.


Citat:
În prealabil postat de lexie_uk Vezi mesajul
am un interviu foarte important pentru un servici pe care mi-l doresc foarte mult. ce rugaciuni ma pot ajuta?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce rugaciune spunem pt servici nou? Mirela0110 Generalitati 7 21.11.2011 15:35:25
Acatist pentru iertare Rodica50 Intrebari utilizatori 0 27.11.2010 18:11:11
Imn acatist pentru Maica Domnului din BO Greaca din SUA mihailt Generalitati 1 05.10.2010 15:37:23
Familie VS Servici Mirela0110 Generalitati 16 19.06.2010 18:52:00