Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 15.06.2016, 22:46:43
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de liviu_a Vezi mesajul
Buna azi am picat un examen m-am rugat sa trec examenul respectiv dar nu am putut trece asta din cauza emotilor oricum intr-un final am fost suparat am fost buimacit de ce sa intamplat incat am renuntat la a mai avea credinta am renuntat aproape la tot la familie la ce aveam mai depret infine ce v-ar interesa viata mea daca nici la dumnezeu nu am gasit suport ce ma sperie e ca am devenit ateu
Acum ceva timp, si eu aveam aceeasi senzatie: simteam mereu ca ma coplesesc emotiile in timpul examenului si mereu cand aveam rezultate mai slabe dadeam vina pe emotii... intre timp am realizat ca nu emotiile erau de vina ci eu eram, pentru ca invatam superficial, cu toate ca eu acasa aveam senzatia ca invatasem bine. Iti recomand sa inveti mai bine si sa te concentrezi cat de mult poti atunci cand inveti.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 16.06.2016, 12:40:51
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de liviu_a Vezi mesajul
Buna azi am picat un examen m-am rugat sa trec examenul respectiv dar nu am putut trece asta din cauza emotilor oricum intr-un final am fost suparat am fost buimacit de ce sa intamplat incat am renuntat la a mai avea credinta am renuntat aproape la tot la familie la ce aveam mai depret infine ce v-ar interesa viata mea daca nici la dumnezeu nu am gasit suport ce ma sperie e ca am devenit ateu
Asta nu e credinta e labilitate psihica, probabil ai fost crescut intr-un mediu destul de toxic pentru o dezvoltare psihica normala.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 16.06.2016, 13:44:44
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Asta nu e credinta e labilitate psihica, probabil ai fost crescut intr-un mediu destul de toxic pentru o dezvoltare psihica normala.
...pai probabil a avut parte ,de la cei din jurul lui,de aceleasi tip de "incurajari" ca si ale tale...
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
  #54  
Vechi 16.06.2016, 13:48:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nu a fost o incurajare a fost o constatare, dar daca nu poti face diferenta..

Pe de alta parte, probabil ca, daca ai vedea pe cineva conducand o masina vai de capul ei, fara frane, care nu poate tine directia, i-ai zice "omule, nu-ti pierde credinta, esti un sofer bun, da-i inainte tot asa".

Doamne fereste sa-i atraga cineva atentia ca masina are nevoie de reparatii capitale, omul ar putea cadea in deznadejde, mai stii?
Mai bine sa mearga asa pana isi rupe gatul pe urma dai din umeri si zici "asa o vrut Dumnezeu...".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 16.06.2016 at 13:53:31.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 16.06.2016, 14:23:16
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Daca asta te sperie cel mai mult, ca ai fi devenit ateu, iar nu ca ai picat examenul, atunci e in regula. Sa te temi de o asa perspectiva, e semn ca mai ai credinta. :)

Vei trece si examenele, daca vei invata si te vei ruga mai mult decat pana acum.

Last edited by crinrin; 16.06.2016 at 14:26:31.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 16.06.2016, 18:24:22
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pe de alta parte, probabil ca, daca ai vedea pe cineva conducand o masina vai de capul ei, fara frane, care nu poate tine directia, i-ai zice "omule, nu-ti pierde credinta, esti un sofer bun, da-i inainte tot asa".
...pai...n-as face ca tine,adica nu i-as sparge 3 cauciucuri si parbrizul doar ca sa-i atrag atentia ca nu-i merge un stop.
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
pierderea credintei inspiron Generalitati 19 08.07.2012 01:04:29
Rugaciune la vreme de calatorie tatolivia Intrebari utilizatori 2 12.05.2012 20:46:46
pierderea controlului de sine.. victortiti89 Generalitati 2 14.06.2011 14:28:59
Intr-o vreme sunsray Generalitati 5 16.08.2009 16:53:51