Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.06.2010, 04:33:00
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Proiectul N.A.S.A. “Blue Beam”. Simularea holografica a venirii “Salvatorului” Noii O

aveti documentul atasat, fiind foarte mare nu il pot atasa decat ca document.cititi si voi sa vedeti ce ni se pregateste.
titlul spune totul si prin salvator se refera la DL IISUS "Proiectul N.A.S.A. “Blue Beam”. Simularea holografica a venirii “Salvatorului” Noii Ordini Mondiale.
Attached Files
File Type: doc simularea holografica.doc (217,5 KB, 107 views)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.06.2010, 07:32:15
Dragos - NL Dragos - NL is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2010
Mesaje: 41
Implicit

cu alte cuvinte baietii astia vor sa simuleze un pic Apocalipsa ca sa ne aduca la ordine.

mda, ce sa zic, la asta nu m-am gandit.

se pare ca nu le sta nimic in fata. cu chestia asta devalorizeaza chiar si o venire reala a lui Iisus; adica o sa te intrebi: ok, si care e cel adevarat?

ramanand sa Il cauti tot in sinea ta, in credinta, in rugaciune si... cam atat

naspa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.06.2010, 08:52:11
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Trebuie sa recunosc ca daca s-ar trimite scenariul asta la Hollywood ar putea iesi un film mult mai tare decat Codul lui DaVinci.

Serios, mi-ar placea sa-l vad. Si propun sa se faca in 3D.

In rest.... Mantuitorul ne-a spus sa fim intelepti ca serpii. Ori, asta nu inseamna sa punem botul la orice halucinatie si teorie a conspiratiei.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.06.2010, 09:30:13
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Vor veni vremuri cand va trebui sa nu credem in ceea ce vedem, adica in falsele minuni pseudo-apocaliptice. Care sunt anuntate in Noul Testament - spre amagirea, daca e cu putinta, chiar si a celor alesi.

Ca sa fie mai credibili, se pare ca au tehnologia sa scuture pamantul pe alocuri, generand cutremure locale. Cautati despre proiectul HAARP.

HAARP + Blue Beam = haos general, motive de razboaie samd

Sunt foarte curios... daca treaba asta se va lansa in decembrie 2012, dupa cum se trambiteaza pretutindeni, cum va reactiona Biserica ortodoxa, care va fi impactul asupra celor tari in credinta.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.06.2010, 10:37:28
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Sunt foarte curios... daca treaba asta se va lansa in decembrie 2012, dupa cum se trambiteaza pretutindeni, cum va reactiona Biserica ortodoxa, care va fi impactul asupra celor tari in credinta.
Nu va fi impact. Tocmai, cei tari în credință nu vor da crezare unui asemenea semn.

Lăsați... nu vă speriați. Dacă mai prindem acele vremuri, vom ști noi dacă Cela ce vine este Iisus Hristos sau nu, vom „simți” asta în sufletele noastre.

Nu cum e cu albăstruiala asta... un spectacol amărât de lumini... praf și pulbere.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.06.2010, 11:15:20
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Nu va fi impact. Tocmai, cei tari în credință nu vor da crezare unui asemenea semn.

Lăsați... nu vă speriați. Dacă mai prindem acele vremuri, vom ști noi dacă Cela ce vine este Iisus Hristos sau nu, vom „simți” asta în sufletele noastre.

Nu cum e cu albăstruiala asta... un spectacol amărât de lumini... praf și pulbere.
Sa vezi ce isterie generala o sa fie in tot anul 2012 pana in decembrie!... Unii fac deja afaceri vanzand bunkere anti-atomice prin State. :))
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.

Last edited by Florin-Ionut; 25.06.2010 at 11:23:30.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.06.2010, 13:54:18
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

faza cu cutremurele m-a lasat masca recunosc, cat despre holograma....vor fi multi care vor crede din pacate si chiar unii dintre noi vor stii ca e un fals , majoritatea va fi deja manipulata si cu siguranta noi vom fi victime colaterale la ce va urma.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.06.2010, 14:07:19
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Astazi este mantuirea, nu mai tarziu. Incercati sa va spovediti des, sa va impartasiti saptamanal, ca sa nu va ia nimic prin surprindere. Tineti aproape de Biserica si de Hristos.

http://www.blog.teologie.net/2010/01...ne-impartasim/
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.06.2010, 15:11:35
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Nu va fi impact. Tocmai, cei tari în credință nu vor da crezare unui asemenea semn.

Lăsați... nu vă speriați. Dacă mai prindem acele vremuri, vom ști noi dacă Cela ce vine este Iisus Hristos sau nu, vom „simți” asta în sufletele noastre.

Nu cum e cu albăstruiala asta... un spectacol amărât de lumini... praf și pulbere.
Ba oamenii cred ce vad, cred ce aud.
Apropo de "aratari"... cred ca s-a observat si pe acest forum cati cred in existenta extraterestrilor!
(sau si mai rau.. spirite ale mortilor/fantome si alte dracovenii!)

De ce nu ar crede si in alte lucruri, daca le sunt prezentate in modul potrivit?

Spui: "Cela ce vine este Iisus Hristos sau nu, vom „simți” asta în sufletele noastre."
Foarte gresit.
Asta cu "simtitul" in inima ta daca este sau nu.. e alta inselare.
(Observi cati new ageisti sustin ca poarta credinta/iubirea in inima, dar biserica nu o cinstesc?)
Trebuie sa ne cautam intai sa vedem propriile pacate... acelea ar trebui sa le simtim (ca sa nu fim in inselare!) nu sentimente inaltatoare (pe care le putem fabrica singuri in marea noastra iubire de sine!).
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.06.2010, 15:15:21
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Astazi este mantuirea, nu mai tarziu. Incercati sa va spovediti des, sa va impartasiti saptamanal, ca sa nu va ia nimic prin surprindere. Tineti aproape de Biserica si de Hristos.

http://www.blog.teologie.net/2010/01...ne-impartasim/
Trebuie tinut cont si de faptul ca sunt preoti care nu impartasesc decat la un interval de 40 de zile. Nu cred ca trebuie sa facem din asta un motiv de panica.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Emilia Corbu vs “Raportul Patapievici” Decebal Stiri, actualitati, anunturi 1 12.09.2012 08:08:51
“Barack Obama este primul presedinte GAY” Laura19 Homosexualitatea 11 12.06.2012 10:03:27
Proiectul Blue Beam Sf.Asteapta Generalitati 15 29.04.2010 00:22:37
ALTERMEDIA VA ADUCE “JOC FINAL” Iustin44 Stiri, actualitati, anunturi 2 04.05.2008 01:08:28