Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #6  
Vechi 27.09.2016, 03:01:47
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Un suflet frumos, așa cum reiese și din interviul din 2015 de la Trinitas TV.
Dumnezeu să-l ierte!
L-am intalnit cu vreun an inainte. Mi-a spus si mie cam aceleasi lucruri pe care le zice in emisiune, se pare ca il framanta foarte tare genul asta de lucruri. De interpretari...
Mi se par expresia unei suferinte adanci, care isi cauta cu disperare alinarea. E o lupta, daca o privesc din alt unghi, a sufletului cu tenebrele, cu amenintarile launtrice necuprinse inca dar pe care mintea incearca sa le contina, sa le dea o explicatie si un sens...
A insistat mult pe starea de pace si armonie. Imi era evident ca si le dorea cu intensitate... Si ca le voia prezente, lucratoare in lume...
Altminteri un interlocutor foarte agreabil si, spre deosebire de alte VIP-uri, un om plin de bun simt, respectuos. Aproape ca m-am jenat de modul cum vorbea cu mine, stiind amandoi cine eram fiecare...
Cat despre fiica lui, as vrea sa ii fiu alaturi acum pentru cateva clipe. Ma gandesc cum o trece prin momentele astea grele si sper ca a invatat sa traga la pace... O cunosc ca pe un copil exceptional, de mare sensibilitate si rafinament. Pianista buna, era inca si mai buna la literatura (si psihologie!...:)), imi facea o mare placere sa o ascult si sa ii citesc temele/lucrarile - bogata in idei, plina de asocieri vii, puternica in gandire si totodata extrem de gingasa. Da, o virilitate gingasa, de pot sa zic asa... Exceptional copil! O vad acum, da, ca pe icoana tatalui ei...
Dumnezeu sa o ajute pe fiica Artistului sa isi desavarseasca mostenirea primita de la tatal ei si sa devina, asemenea lui, un om frumos care sa bucure sufletele oamenilor!
Reply With Quote