Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.09.2010, 09:08:17
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Trenuri din Comanesti spre Goioasa
Plecare
06:57




Sosire
07:16
Stație de plecare:
Gara CFR Comanesti
Stație de sosire:
Halta miscare Goioasa
08:50
09:10
Stație de plecare:
Gara CFR Comanesti
Stație de sosire:
Halta miscare Goioasa
15:02
15:23
Stație de plecare:
Gara CFR Comanesti
Stație de sosire:
Halta miscare Goioasa
16:58
17:19
Stație de plecare:
Gara CFR Comanesti
Stație de sosire:
Halta miscare Goioasa
19:55
20:14
Stație de plecare:
Gara CFR Comanesti
Stație de sosire:
Halta miscare Goioasa
21:33
21:59

Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.09.2010, 20:29:35
heorhe heorhe is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2010
Mesaje: 84
Implicit Eu am fost

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Aș dori să plec pentru o vreme la mănăstirea Diaconești din Bacău, din comuna Agăș, acolo unde slujește ieromonahul Amfilohie.

A fost cineva de pe forum acolo? Dacă da, vă rog să îmi dați și mie detalii cum pot ajunge acolo din Bacău, dacă știți. Au un număr de telefon acolo la mănăstire?

Vă mulțumesc.

O sa ai o deziluzie. Amfilohie Branza nu are prea mult timp sa stea de vorba cu turistii.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.09.2010, 21:26:22
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heorhe Vezi mesajul
O sa ai o deziluzie. Amfilohie Branza nu are prea mult timp sa stea de vorba cu turistii.
Dar cine ți-a spus că noi mergem în calitate de turiști?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 06.09.2010, 06:01:41
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Colaps, din Brasov s-ar putea sa existe si curse directe Massaro pana la Comanesti.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 06.09.2010, 06:29:08
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heorhe Vezi mesajul
O sa ai o deziluzie. Amfilohie Branza nu are prea mult timp sa stea de vorba cu turistii.
In general, daca mergem la un duhovnic mai solicitat, nu trebuie sa abuzam de timpul lui. Putem sa ne folosim si de predica si de sfaturi date in cateva secunde. Important este sa avem noi o deschidere spre a-i urma sfaturile primite.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 06.09.2010, 21:20:05
elena cristina elena cristina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2010
Mesaje: 2
Implicit am luat legatura

buna tuturor,
eu m-am folosit de nr de telefon postat pe site si am reusit sa aflu nr personal al parintelui caci el este cel care decide totul in privinta cazaraii ,e drept caci am sunat cam mult deoarece era mai mereu tel inchis sau fara semnal din cauza zonii.
Esentialul este ca m-a primit la manastire doar pentru o zi "doar nu este hotel aici sa stai 2/3zile la vara la spalat covoare daca vrei ",m-i s-a spus ca nu ma costa nimik,ofera totul de acolo,binenteles nu am sa ma duc cu mana in buzunar ,dar sunt dezamagita deoarece eu chiar vroiam sa stau cateva zile,chiar aveam nevoie sa-mi linistesc sufletul si aveam intentii sa ajut la treburile gospodaresti cat de mult pot.Dar ce pot face am sa ma multumesc si cu atat.
Daca cineva mai cunoaste in zona manastiri care ofera cazare si iti permit implicarea in treburile gospodaresti va rog sa postati pe site.Multumesc
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mos Craciun ajunge si la mine- campanie umanitara pentru copii orfani mirela1990 Umanitare 2 11.11.2012 22:25:24
Cum pot ajunge la Manastirea Petru Voda? Anca20 Generalitati 13 13.09.2012 20:34:29
Ce popor vom ajunge ? alinnasser2010 Generalitati 335 19.07.2011 12:12:46
Detalii despre facultatea de teologie ? Robertworld Preotul 2 07.04.2011 11:13:20
Cand se face cununia religioasa si alte detalii sophia Nunta 2 29.06.2009 11:26:56