Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #651  
Vechi 23.07.2012, 13:06:41
mariagmt mariagmt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Mesaje: 5
Implicit Nu esti singurul...

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Eu cred ca va castiga la referendum.Cred ca voi fi singurul care voi vota pentru demitere.
Nu esti singurul care va vota pentru demitere! Fii sigur! Sunt multi....sunt toti acei care se simt inselati si mintiti,carora li s-au furat drepturile,toti cei care au muncit o viata si au ajuns la batranete,bolnavi si saraciti de acest despot infatuat.Toti parintii care inteleg ca nu mai e un viitor pentru copii lor in aceasta tara,pentru ca Basescu ii trimite la munca in strainatate ... Deci,nu fi trist...sunt multi care vor vota asa cum trebuie.
  #652  
Vechi 23.07.2012, 13:11:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariagmt Vezi mesajul
Nu esti singurul care va vota pentru demitere! Fii sigur! Sunt multi....sunt toti acei care se simt inselati si mintiti,carora li s-au furat drepturile,toti cei care au muncit o viata si au ajuns la batranete,bolnavi si saraciti de acest despot infatuat.Toti parintii care inteleg ca nu mai e un viitor pentru copii lor in aceasta tara,pentru ca Basescu ii trimite la munca in strainatate ... Deci,nu fi trist...sunt multi care vor vota asa cum trebuie.
Sigur ca da, si vor intra cu zambetul pe buze pe mana celor care vor ridica aceste lucruri la nivelul urmator.

Stii ce zicea o cucoana PSD -ista care traia probabil de pe urma jafurilor facute de barbasu' in tzara asta, cand urma sa se voteze noua Constitutie, aia "europeana": "sa faca astia bine sa o voteze, ca sa ne ajute pe noi ca si noi i-am ajutat sa isi gaseasca de munca in straintate".

Cam asa vede si PSD -ul prosperitatea roamanilor: noi ii jefuim pe astia din tzara, iar aia care nu vor sa-i calarim noi, sa faca bine sa plece afara.

Last edited by AlinB; 23.07.2012 at 13:15:09.
  #653  
Vechi 23.07.2012, 13:16:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariagmt Vezi mesajul
Domnilor,acesta este un site crestin ortodox sau de politica????
De ce nu lasati oamenii sa voteze ceea ce simt si cred de cuviinta?
Parca ar trebui sa fiti impartiali.
Menirea dumneavoastra ar trebui sa fie accea de a indruma oamenii catre spiritualitate.
De politica ar trebui sa se ocupe altcineva.
Sunt foarte neplacut impresionata si dezamagita de ceea ce faceti!!!
Cine vorbeste..
  #654  
Vechi 23.07.2012, 13:18:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Vreau numai sa fac o paralela.
In lumea psihologica se stie ca o femeie care este batuta de sot si nu se desparte de el, se teme sa se desparta de el, pentru ca are urmatoarea logica: pai daca ajung cu altul mai rau ca el?
Psihologii explica asta prin faptul ca ea ajunge sa il considere un fel de paznic fata de ceilalti, un barbat care o apara pe ea de un rau exterior (pe care uneori chiar el i-l baga in cap) si ea considre ca ce daca o bate si pe ea, nu conteaza, ca el de fapt o apara de un rau mai mare...
Va dati si voi seama ce gandire aberanta e asta.

Nu vi se pare cunoscut? :P
Depinde de context.
Sa zicem ca esti pe o insula pustie si pe langa barbatul care ti-a mai dat un sut in fund din cand in cand mai este doar unul singur, renumit pentru (si mai) proastele maniere si inarmat cu o bata mare, flamand si cu apucaturi de canibal..

Acum cum ti se pare alegerea?

Last edited by AlinB; 23.07.2012 at 13:22:08.
  #655  
Vechi 23.07.2012, 13:20:18
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit La URRne Români!

Citat:
În prealabil postat de mariagmt Vezi mesajul
Domnilor,acesta este un site crestin ortodox sau de politica????
De ce nu lasati oamenii sa voteze ceea ce simt si cred de cuviinta?
Parca ar trebui sa fiti impartiali.
Menirea dumneavoastra ar trebui sa fie accea de a indruma oamenii catre spiritualitate.
De politica ar trebui sa se ocupe altcineva.
Sunt foarte neplacut impresionata si dezamagita de ceea ce faceti!!!
Precum în cer așa și pe pământ, deci spiritualitatea nu este doar un vis urât și o speranță deșartă și mai ales ea nu exclude orice subiect ce ne afectează!

Astfel că îndemn în numele Domnului: La URRne români!

Iar cui nu-i convine îi cânt așa!

Last edited by vsovivi; 23.07.2012 at 13:22:50.
  #656  
Vechi 23.07.2012, 13:25:03
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Daca nu intelegi ca anul asta in iarna a fost prima data cand politicienii s-au speriat de reactia oamenilor nu am ce sa-ti fac. Ti-am mai spus eu cred ca daca oamenii ar reactiona de fiecare data, nici ei nu si-ar permite orice.
S-au speriat de ce puteau face adversarii politici cu nemultumirea oamenilor.
Daca nu poti pricepe asta, n-am ce sa-ti fac.
  #657  
Vechi 23.07.2012, 13:34:53
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Depinde de context.
Sa zicem ca esti pe o insula pustie si pe langa barbatul care ti-a mai dat un sut in fund din cand in cand mai este doar unul singur, renumit pentru (si mai) proastele maniere si inarmat cu o bata mare, flamand si cu apucaturi de canibal..

Acum cum ti se pare alegerea?
NU suntem pe o insula pustie, si e important sa aratam ca reactionam si ii putem da jos daca o iau pe aratura. Cum zicea cineva pe aici, nu sunt buni urmatorii? ii dam jos si pe aia, urmatorii nu? ii dam jos si pe aia...asta e ideea, sa nu se creada cocotati acolo in siguranta, crezand ca pot face ce vor, doar pentru ca noua NE ESTE FRICA
Nu frica trebuie sa ne conduca
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
  #658  
Vechi 23.07.2012, 13:55:04
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
S-au speriat de ce puteau face adversarii politici cu nemultumirea oamenilor.
Daca nu poti pricepe asta, n-am ce sa-ti fac.
Da, oamenii au iesit in strada pentru ca i-au scos "agenturili". Masonii rusi si mogulii. Voiculescu plateste oamenii sa pretinda ca o duc rau cand de fapt totul e roz.Vrea neaparat sa ne ia sarea ( ca posta deja a falimentat-o Basescu ).
  #659  
Vechi 23.07.2012, 14:05:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
NU suntem pe o insula pustie, si e important sa aratam ca reactionam si ii putem da jos daca o iau pe aratura. Cum zicea cineva pe aici, nu sunt buni urmatorii? ii dam jos si pe aia, urmatorii nu? ii dam jos si pe aia...asta e ideea, sa nu se creada cocotati acolo in siguranta, crezand ca pot face ce vor, doar pentru ca noua NE ESTE FRICA
Nu frica trebuie sa ne conduca
Ba uite ca suntem, asta e clasa politica, o cunoastem prea bine de 20+ ani incoace, nu putem importa altii.

Si le-am tot aratat si i-o durut de nu o mai putut, i-am tot dat jos de 20 ani si am dus-o din ce in ce mai bine, nu?

Sigur ca ti-e frica, ca inafara de pus stampila o data la 4 ani educata fiind ca "asa le aratam noua lor" oricum nu faci nimic.
  #660  
Vechi 23.07.2012, 14:08:58
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Da, oamenii au iesit in strada pentru ca i-au scos "agenturili". Masonii rusi si mogulii. Voiculescu plateste oamenii sa pretinda ca o duc rau cand de fapt totul e roz.Vrea neaparat sa ne ia sarea ( ca posta deja a falimentat-o Basescu ).
Tare dastapt mai esti.

Sigur ca abia atunci o ducea prost, pana sa iasa in strada curgea lapte si miere.

Nemultumiti se gasesc oricand, dar trebuie "stimulati" ca sa iasa, sa strige, etc.

Iar daca te grabesti iar sa pricepi ca au primit bani, nu, mare majoritate nu cred ca au primit, dar daca nu vad pe cineva ca striga deja (iar asta se poate aranja) nu striga si ei.

Se cheama efect de turma sau daca nu-ti place expresia, efectul bulgarelui de zapada.

Si ca sa lasam vorba la o parte, punem pariu ca PSD -ul implementeaza noua lege a sanatatii exact cum o vroia Basescu si nu iese nimeni la strigat?

Ca s-ar putea sa mai adauge 1-2 ani la varsta de pensionare si alte mizerii "de austeritate" si iarasi nu se lasa decat cu icnete la coltz de strada?
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 14:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 20:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 08:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 09:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 13:31:18