Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #701  
Vechi 24.07.2012, 09:52:54
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Vai de capul nostru!
Am vazut si chestii mai tari. Unii care sustineau ca stau acasa pentru ca protesteaza impotriva "loviturii de stat" dar ca daca devine grava situatia vor merge la vot pe seara ca sa nu piarda Basescu la scor de maidan .
  #702  
Vechi 24.07.2012, 10:03:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Iata....

La români prostia e o infracțiune, căci vorba-ceea. «Poți umbla două ore în galop prin București și să nu dai de un prost.»”;

“și după alegerile din 20 mai 1990, care i-au readus pe comuniști la conducerea țăriiț: Un tâmpit mai mare ca mine nu există. Să faci treisprezece ani de temniță pentru un popor de idioți! De asta numai eu am fost în stare...”.
Petre Tutea ...tot respectul :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #703  
Vechi 24.07.2012, 12:19:08
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de DragosP
Vai de capul nostru!
Am vazut si chestii mai tari. Unii care sustineau ca stau acasa pentru ca protesteaza impotriva "loviturii de stat" dar ca daca devine grava situatia vor merge la vot pe seara ca sa nu piarda Basescu la scor de maidan .
Păi de ce să mergi să validezi o cheltuială imensă din bani publici?.. pentru Felix și marionetele și mercenarii lui plătiți din bani furați din bani publici?

Chiar că vai și amar de voi: leul a ajuns la 4,64 față de euro și la 3,9 față de dolar! într-o oră!

Feriți, cadeeee gogoașa USLașe! AMR 5!

Păi cine v-a zis că Traian joacă țurcă pe maidan? Acolo joacă numa' prietenii voștrii USlașii... jucați între voi până vi se apleacă!

Mergeți voi ca să le țineți de urât!.. că nimeni dintre români nu merge la referendum!

URRaaaaaa...

Te rog Traiane du epava Românikaa la mal și n-o lovi de eisberg, du-o într-un port liniștit ca să n-o scufunde nebunii.

Duminica asta se poartă alb!

Nu merg la referendum și nu votez căci

Duminica asta se poartă alb!

Last edited by vsovivi; 24.07.2012 at 12:37:29.
  #704  
Vechi 24.07.2012, 12:31:10
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Multă dreptate a avut cine a zis-o p'aia cu mintea...
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #705  
Vechi 24.07.2012, 12:58:44
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Multă dreptate a avut cine a zis-o p'aia cu mintea...
Scrâșnești cumva încercând s-o dai la întors? Nu-ți rupe dinții ci du-te liniștit la referendum ca să le ții hoților de urât! Nu cred să vă viziteze cineva... între 7 și 23!

Noi românii Duminica asta purtăm alb! URRaaa.

Hai mârâie iară ceva scurt repetând la nesfârșit, ceva despre mintea mea insinuând că mi-e strâmbă mintea și că tu vrei să mi-o îndrepți... tu împreună cu USLașii.

''În mintea strâmbată de USLași și dracool pare drept!'' păr. Arsenie Boca (vezi că am citat din memorie și am pus și ghilimele!.. mă refer la cafea, la negina din inima mea)

AMR 5!

Last edited by vsovivi; 24.07.2012 at 13:02:22.
  #706  
Vechi 24.07.2012, 13:29:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Petre Tutea ...tot respectul :)
Păi a zis că suntem un neam de idioți și de tâmpiți și că nu mertam să facă pușcărie pentru noi... de ce?

Păi ei încă mai cred ca credoolii că cică Felix le dă lor pâine și antenale știri adevărate... și nu văd românii că-i ispisicește mituindu-i cu 9%TVA pentru ei cică... nu văd românii că măsurile nu-s pentru acuma ci că le dă lor tot ce vor... din 2013, dacă-i votează firește.

Păi dacă a avut să plătească atâța mercenari pe antene din banii furați de la stat prin căpușele energetice plasate pe centralele hidro și termo și nucleare... deci dacă a băgat mâna în banu' public și în pământul agronomiei cum atunci n-o să vă dea el pâine vouă?

Doar că apa o dă Dumnezeu... așa că nicioșansă!

Iar cine oare e tâmpit să reducă prețul pâinii când poate băga tot adaosul în buzunar? Deci măsura e stupidă și nu va scădea prețurile ci va mări profiturile comercianților de pită și a intermediarilor și asta din bani publici, adică prin TVA preferențial pentru băieții din agricultură care-l sponsorizează ca să le umfle și lor buzunarele... că doar e și el un fel de Severin... cu o 'nevinovată' firmă de lobby!

Vai vouă! E musai să scoatem 66% hidrogen afară ca să detoxifiem apa că altfel nu e potabilă!

Și uite aici cum leul cade la fiecare oră cu 0,01 față de tot ce vrei. Ține-l Mugurele și Bogdănele și don Georgio dacă ai miliarde de risipit în câteva zile!.. dacă mai ai bani împrumutați de la copiii noștrii cum a zis regele Mihai!... în ideea că deși Mugurel s-a împrumutat ca să țintească inflația iată că tot Băsescu e de vină pentru ce face guvernul USLaș în 3 luni incredibile risipind tot buferul și toată rezerva BNR după care or să iasă declarând superstișios: au scăzut rezervele de parcă s-ar fi evaporat banii din pricina caniculei!

Păi Băsescu a zis că Mihai a făcut bine când a ordonat întoarcerea armelor și iată că și-a cerut scuze lăudându-l pe Mihai că nu a reacționat când a declarat că a fost trădător la abdicare. El nu știa că Mihai și-a asumat salvarea celor 1000 de studenți prin renunțarea la tron! Nu știa că Mihai nu pielea lui și-o slavase căci Dej și Groza veniseră înarmați ca să n-o pățească exact ca Antonescu!

Dar Abesalom a pățit-o și atunci și o va păți la fel și acuma, așa că:

Trăiască regele Mihai, președintele legitim Băsescu și poporul român suveran!
Trăiască România liberă și democratică!

Last edited by vsovivi; 24.07.2012 at 13:55:07.
  #707  
Vechi 24.07.2012, 13:50:54
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dap, mare dreptate ai și muuuultă verticalitate!
Până ieri ziceai că mergi și votezi "NU".
Azi, de când a zis matrozu' ca "oamenii de bine" să stea acasă, zici și tu că stai acasă!

Vai de capul nostru!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #708  
Vechi 24.07.2012, 14:04:05
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Boicot!

Uite aici și replica USLașilor la sloganul nostru ''Duminica asta se poartă alb!''
Mie îmi crapă obrazul de rușine gândindu-mă puțin la rușinea lor!

Vouă nu?

Boicot!

Last edited by vsovivi; 24.07.2012 at 14:07:43.
  #709  
Vechi 24.07.2012, 15:29:47
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Dap, mare dreptate ai și muuuultă verticalitate!
Până ieri ziceai că mergi și votezi "NU".
Azi, de când a zis matrozu' ca "oamenii de bine" să stea acasă, zici și tu că stai acasă!

Vai de capul nostru!
Da, recunosc sunt un LAȘ fiindcă mă răzgândesc mereu deci n-am veritcalitate... n-am deloc verticalitatea de a sta alături de Abesalom...

Știți voi care... ăla cu plete foarte mari de a rămas spânzurat de ele...

Oare cine și-a tuns pletele ca să dea bine pe sticla lui Vântu și Felix și să fie asemenea băieților 'buni'? Ăla care e foarte vertical și radical... ăla care seamănă cu iliescu exact ca două picături de păcură... din aia de-a lui Patriciu-PSD extrasă din pământu' lu' tacsu'.

Mai bine trădător și laș așa ca regele Mihai și ca președintele legitim Băsescu și ca poporul român creștin și suveran care nu participă la mascarada asta de referendum decât vertical ca la spital... ca la morgă... știți voi țeapăn și 'mort'!

Trăiască regele Mihai, președintele legitim Băsescu și poporul român creștin și suveran!

Jos minciuna și hoția și jurământul mincinos! Jos trădătorii verticali și radicali! Jos ipocriții și fățarnicii și excrocii! Jos iubitorii de viclenie și răutate de parcă aia ar fi înțelepciunea!

Last edited by vsovivi; 24.07.2012 at 15:43:55.
  #710  
Vechi 24.07.2012, 16:13:58
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Măi nene. Lasă-mă.
Te-ai făcut de tot râsul. Te-a făcut de tot răsul idolul tău: după ce a zis că vine ca un bărbat în fața poporului, acu' fuge ca un șobolan. Mi-e scârbă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 14:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 20:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 08:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 09:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 13:31:18