Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 12.04.2013, 22:51:33
ecaterina7 ecaterina7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 129
Implicit

Ekaterina, multumesc mult.
am fost la biserica si l-am cunoscut pe parintele, numai cand l-am vazut si am simtit ca e un alt fel de om, ce om. discutia a fost scurta si la obiect, ceea ce mi-a spus m-a pus pe ganduri abia dupa cateva ore. azi am fost la Sfantul Maslu tot acolo, am plecat asa fericita de la slujba. cu ajutorul lui Dumnezeu voi reveni acolo, foarte frumos
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #132  
Vechi 13.04.2013, 13:37:30
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ecaterina7 Vezi mesajul
Ekaterina, multumesc mult.
am fost la biserica si l-am cunoscut pe parintele, numai cand l-am vazut si am simtit ca e un alt fel de om, ce om. discutia a fost scurta si la obiect, ceea ce mi-a spus m-a pus pe ganduri abia dupa cateva ore. azi am fost la Sfantul Maslu tot acolo, am plecat asa fericita de la slujba. cu ajutorul lui Dumnezeu voi reveni acolo, foarte frumos
Nu vreau sa fiu indiscret, dar ce ti-a spus? Nu ma gandesc sa reproduci, dar macar poti sa detaliezi putin mesajul? A fost unul generic sau personal, pentru tine? In ce fel te-a pus pe ganduri?

Multumesc!
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #133  
Vechi 22.05.2013, 20:58:04
marina1983 marina1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2012
Mesaje: 11
Implicit maslu

Stiti cumva daca Parintele Ciprian este si saptamana aceasta in Bucuresti si daca va oficia slujba de maslu vineri, 24 mai 2013?

Va multumesc!
Reply With Quote
  #134  
Vechi 26.06.2013, 15:28:37
ecaterina7 ecaterina7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 129
Implicit

am inteles ca parintele este la Bucuresti pana pe 18 iulie, nu stiu sigur, merg azi
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #135  
Vechi 26.06.2013, 16:28:55
marina1983 marina1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2012
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ecaterina7 Vezi mesajul
am inteles ca parintele este la Bucuresti pana pe 18 iulie, nu stiu sigur, merg azi
Ecaterina, eu am fost la Parintele exact acum o saptamana si mi-a zis sa revin vinerea trecuta, dar nu am reusit sa ajung. acum ma simt destul de rau si nu cred ca voi ajunge nici saptamana viitoare.

Te rog mult sa intrebi pana cand il mai gasim acolo, eu intelesesem ca pleaca de la 1 iulie intr-un pelerinaj Iti multumesc mult!
Reply With Quote
  #136  
Vechi 26.06.2013, 22:59:16
ecaterina7 ecaterina7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 129
Implicit

imi pare rau ca nu am vazut mesajul inainte sa merg la parintele pe net gasesti numarul de telefon al d-nei de la lumanari. eu din cate am citit, ar fi in bucuresti pana pe 18 iulie.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #137  
Vechi 27.06.2013, 01:38:32
dianaioana dianaioana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2012
Mesaje: 3
Implicit

Buna seara! Știți când mai merge Parintele la Mănăstire? Multumesc.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 28.06.2013, 11:51:11
marina1983 marina1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2012
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ecaterina7 Vezi mesajul
imi pare rau ca nu am vazut mesajul inainte sa merg la parintele pe net gasesti numarul de telefon al d-nei de la lumanari. eu din cate am citit, ar fi in bucuresti pana pe 18 iulie.
Nicio problema, Ecaterina! Da, o sa sun cu o zi inainte sa ma duc ( eu sunt din Ploiesti). Voiam sa stiu asa, orientativ. Numai bine!
Reply With Quote
  #139  
Vechi 28.06.2013, 14:49:26
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ecaterina7 Vezi mesajul
Ekaterina, multumesc mult.
am fost la biserica si l-am cunoscut pe parintele, numai cand l-am vazut si am simtit ca e un alt fel de om, ce om. discutia a fost scurta si la obiect, ceea ce mi-a spus m-a pus pe ganduri abia dupa cateva ore. azi am fost la Sfantul Maslu tot acolo, am plecat asa fericita de la slujba. cu ajutorul lui Dumnezeu voi reveni acolo, foarte frumos
Si mie Parintele mi-a lasat o impresie deosebita, nici nu stiu sa spun exact dar este diferit, are o smerenie si un fel firesc de a se purta. Este mai greu pana ajungi sa vorbesti cu Parintele, trebuie sa ai mare rabdare, dar pleci altfel. Si noi am fost sa ii cerem sfatul intr-o situatie si ne-a spus foarte clar ce este de facut, apoi toata tulburarea s-a risipit si ne-am linistit.
Reply With Quote
  #140  
Vechi 28.06.2013, 15:05:08
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Si mie Parintele mi-a lasat o impresie deosebita, nici nu stiu sa spun exact dar este diferit, are o smerenie si un fel firesc de a se purta. Este mai greu pana ajungi sa vorbesti cu Parintele, trebuie sa ai mare rabdare, dar pleci altfel. Si noi am fost sa ii cerem sfatul intr-o situatie si ne-a spus foarte clar ce este de facut, apoi toata tulburarea s-a risipit si ne-am linistit.
Adevarat ce spui. Daca ai rabdare si ajungi sa discuti cu parintele grija care te-a adus la el se risipeste. Este singurul preot la care am fost si mi-a dat un canon serios. Ma rog la bunul Dumnezeu sa ma ajute sa mai ajung la Sfintia-sa.
Totusi stie cineva daca este in Bucuresti?
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bolnav, ciprian, parinte, sihastria

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Ciprian Gradinaru de la Man Sihastria tinutza Mari Duhovnici si predicile lor 5 09.04.2017 17:07:55
Moliftele Sf. Ciprian cristeaalin Rugaciuni 1 27.01.2012 23:32:01
Mesaj,propunere TEOLOGUL Generalitati 45 08.01.2011 13:16:34
un mesaj frumos The_Fallen Generalitati 1 14.07.2010 23:22:29