Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 28.06.2013, 15:31:44
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ecaterina7 Vezi mesajul
am inteles ca parintele este la Bucuresti pana pe 18 iulie, nu stiu sigur, merg azi
Citat:
În prealabil postat de stoicadorina Vezi mesajul
Totusi stie cineva daca este in Bucuresti?
Daca Ecaterina a reusit sa ajunga poate posteaza ea. Dar mai trebuie aflat si in ce zi, eventual si cand in cursul zilei, vine Parintele la Paraclis.
Reply With Quote
  #142  
Vechi 01.07.2013, 21:19:58
ecaterina7 ecaterina7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 129
Implicit

eu stiu ca parintele este la Bucuresti pana pe 18 iulie. cel mai bine nu va luati dupa mine si sunati sa aflati si programul cand il gasiti. eu am mers de 2 ori si l-am gasit de fiecare data, dar eu sunt din Bucuresti si daca nu-l gaseam nu era o problema, reveneam. prima data am fost in postul Pastelui si am stat de 6 la 11 noaptea, saptamana trecuta am stat 2 ore, depinde de situatie, acum parca era si parintele mai odihnit. oricum ar fi eu va spun sa mergeti, este deosebit, ultima data cand am fost am plecat plutind, mi-a dat o stare pe care rar am trait-o, e un mare duhovnic.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #143  
Vechi 01.07.2013, 21:21:02
ecaterina7 ecaterina7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 129
Implicit

eu am fost miercuri si vineri seara, e normal sa fie in zilele de post si mai ales seara cand pot oamenii sa ajunga mai usor
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #144  
Vechi 22.07.2013, 14:31:22
lorainne lorainne is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.10.2010
Mesaje: 1
Implicit parintele ciprian

Doamne ajuta!spuneti-mi va rog daca stiti...cand vine parintele la manastirea Sihastria?eu sunt din Bacau si nu stiu cum sa dau de dumnealui.Am unele nr de tel de la manastire dar se pare ca nu mai raspunde nimeni de o perioada de timp si tare as vrea o binecuvantare.Daca stiti un numar de telefon la care pot suna sau o perioada mai apropiata la care il pot gasi la Sihastria va rog tare mult sa imi spuneti.Va multumesc!
Reply With Quote
  #145  
Vechi 22.07.2013, 16:14:14
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lorainne Vezi mesajul
Doamne ajuta!spuneti-mi va rog daca stiti...cand vine parintele la manastirea Sihastria?eu sunt din Bacau si nu stiu cum sa dau de dumnealui.Am unele nr de tel de la manastire dar se pare ca nu mai raspunde nimeni de o perioada de timp si tare as vrea o binecuvantare.Daca stiti un numar de telefon la care pot suna sau o perioada mai apropiata la care il pot gasi la Sihastria va rog tare mult sa imi spuneti.Va multumesc!
Cred ca va fi de hram acolo, dar nu stiu nimic sigur, daca nu ma insel in acest topic (nu stiu la ce pagina) gasesti nr de telefon al parintelui.
Reply With Quote
  #146  
Vechi 22.07.2013, 21:06:24
rugvlad rugvlad is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.07.2009
Mesaje: 7
Implicit mersi

Multumesc frumos!

Citat:
În prealabil postat de Geo_Geo79 Vezi mesajul
Cred ca va fi de hram acolo, dar nu stiu nimic sigur, daca nu ma insel in acest topic (nu stiu la ce pagina) gasesti nr de telefon al parintelui.
Reply With Quote
  #147  
Vechi 22.07.2013, 22:32:22
crainou crainou is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit ziduri ziduri ziduri

Citat:
În prealabil postat de rugvlad Vezi mesajul
Multumesc frumos!
Asa spunea un parinte ca va fi dupa moartea lui la Sihastria. "ziduri ziduri ziduri". Este greu pentru cei care nu au posibilitatea sa ajunga la Bucuresti. Iar pentru cei carora nu le mai raspunde la telefon un parinte sau altul, asa cum era de preferat este si mai greu.
"ziduri ziduri ziduri".
Reply With Quote
  #148  
Vechi 02.08.2013, 13:49:09
Elenaalexa Elenaalexa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2011
Mesaje: 10
Post Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de lorainne Vezi mesajul
Doamne ajuta!spuneti-mi va rog daca stiti...cand vine parintele la manastirea Sihastria?eu sunt din Bacau si nu stiu cum sa dau de dumnealui.Am unele nr de tel de la manastire dar se pare ca nu mai raspunde nimeni de o perioada de timp si tare as vrea o binecuvantare.Daca stiti un numar de telefon la care pot suna sau o perioada mai apropiata la care il pot gasi la Sihastria va rog tare mult sa imi spuneti.Va multumesc!
O sora (duhovniceasca) din Bucuresti m-a anuntat ca joi seara Parintele a plecat la Sfanta Manastire Sihastria si ca "... in mod sigur..." va sta la Manastire pana pe 10 august.
Deci, incercati in aceasta perioada si
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #149  
Vechi 02.08.2013, 21:49:02
rugvlad rugvlad is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.07.2009
Mesaje: 7
Implicit Sper

Multumesc frumos. Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de Elenaalexa Vezi mesajul
O sora (duhovniceasca) din Bucuresti m-a anuntat ca joi seara Parintele a plecat la Sfanta Manastire Sihastria si ca "... in mod sigur..." va sta la Manastire pana pe 10 august.
Deci, incercati in aceasta perioada si
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #150  
Vechi 21.08.2013, 19:08:54
ffflorina ffflorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.04.2012
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 50
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elenaalexa Vezi mesajul
O sora (duhovniceasca) din Bucuresti m-a anuntat ca joi seara Parintele a plecat la Sfanta Manastire Sihastria si ca "... in mod sigur..." va sta la Manastire pana pe 10 august.
Deci, incercati in aceasta perioada si
Doamne ajuta!
Ce mai stiti de pr Ciprian,il gasesc acum (23 august) in Bucuresti,unde,la ce biserica,primeste pe oricine,vreau sa aflu mai multe,daca se poate!!!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bolnav, ciprian, parinte, sihastria

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Ciprian Gradinaru de la Man Sihastria tinutza Mari Duhovnici si predicile lor 5 09.04.2017 17:07:55
Moliftele Sf. Ciprian cristeaalin Rugaciuni 1 27.01.2012 23:32:01
Mesaj,propunere TEOLOGUL Generalitati 45 08.01.2011 13:16:34
un mesaj frumos The_Fallen Generalitati 1 14.07.2010 23:22:29