Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.09.2010, 19:59:45
0rtodoxia 0rtodoxia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 97
Implicit

pai exact aceasta recunoastere a infrangerii slabeste forta de penetrarea pacatului.. cum ar suna vantul intr-o vela care nu exista? vela noastra este crucea cum spune Sfanta Singlitichia ,sa intindem aceasta vela, sa ne lasam rastigniti, meritam asta! sa nu ne impotrivim! stii cum vine asta? esti ispitit si sa cugeti Doamne, merit aceasta ispita, Tu stii ca ma va invinge negresit caci eu insumi iubesc acest pacat, recunosc Doamne ca -l iubesc.. amar mie.. merit sa fiu dus in iad, si bine mi-ai facut ca mi-ai vadit rautatea Doamne trimitandu-mi aceasta ispita, marire Tie!..
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.09.2010, 20:03:57
0rtodoxia 0rtodoxia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 97
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crestinOrtodoxa Vezi mesajul
dumneata, prin tot ce-ai scris, putin lipsea sa ma si injuri si sa-mi zici ca-s proasta, idioata si semi-analfabeta. De fapt, ai zis astea deja, dar pe ocolis, in vorbe intortocheate.

Ce sa-ti spun, pana-mi sar ochii din cap,gunoiera de servici cum sunt-uite ce sigur am sa fac: NU mai scriu niciodata alt post pe forumul asta, nu de alta, dar nu vreau sa deranjez "sfintii" ca dumneata.

P.S.- din cauza dumitale probabil am sa evit ani buni sa citesc mai mult despre Sfantul Siluan. Nu ca n-ar fi Sfant, ci ca-mi aduce aminte de vorbele dumitale. Ma faci in toate felurile cu mult sarcasm si viclenie in cuvinte, chiar nesimtire la un moment dat- si apoi ma trimiti sa citesc despre Sf. Siluan.

Da, mersi frumos, dar mai bine nu!

Am citit cate ceva despre el pana acum, ce-i drept nu prea multe, ma gandeam sa mai citesc. Datorita dumitale n-o s-o mai fac. Multumit/a esti sper.

Inca o dovada ca tu esti desteptaciunea pamantului.
mai, iarta-ma te rog, nu te mahni, m-a ciondanit altul inaintea ta si la urma urmei tu nici nu esti departe de imparatie.. iarta-ma te rog.. si citeste pe Sf Siluan, o sa te ajute sa ma ierti, te rog iarta-ma , am gresit rau, degeaba.. nu mi-ai gresit cu nimic.. imi pare foarte vrau si ma ocarasc pentru asta..iarta-ma.. dar e o idee buna aceea pe care ai zis-o.. aici o sa te amarasti..astia pentru un astfel de sfat ma pot si deloga definitiv.. ai pace suflet drag, m-am rugat pentru tine si am simtit ca ai un suflet foarte curat si ravnitor, iarta-ma!si roaga si pe Doamne sa ma ierte si sa ma certe ca sa nu mai fac!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
intrebare

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor urgent stasylena Umanitare 265 06.01.2012 01:09:02
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 11:04:53
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 15:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 20:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 14:09:05