Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.01.2018, 00:00:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit pt.avocati : intrebari despre mostenire si acte pe casa

Bine v-am regasit :)

Am si eu cateva probleme de familie(cine nu are) cu niste rude hraparete si fara inima ,care au lasat-o balta pe bunica-mea la pat insa abia asteapta sa dea coltul ca sa-si ceara dreptul la mostenire.
Care ar fi mostenirea? Nu-i vb decat despre casa modesta la tara,cu ceva pamant ,pomi fructiferi si vita de vie.
Bunica are 4 copii,2 dintre ei nu ajuta cu nimic de ani de zile;ea este intretinuta de mama si de fratele ei care locuieste cu bunica. De 1 an de zile ,aceasta se afla la pat paralizata si traieste doar cu ajutorul lui Dumnezeu si al nostru(bani,timp,resurse).

Intrebarea mea este ce acte si ce demersiuni trebuiesc luate ca sa-i impiedicam pe nesimtitii astia de a vinde casa parinteasca sau a ridica pretentii acolo unde nu au pus un pai.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare