Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.07.2010, 09:07:27
Anca Zaharia Anca Zaharia is offline
 
Data înregistrării: 26.07.2010
Mesaje: 1
Implicit Minune

Buna ziua! Vreau sa marturisesc si eu o minune facuta de Sfantul Nectarie. Anul trecut, matusa mea, in varsta de 44 de ani a fost diagnosticata cu sindromul Hodkin. A inceput tratamentul la Fundeni, insa nimic nu i-a mers bine pana cand nu a inceput sa se roage la acest Sfant minunat. Rezultatele bune s-au vazut numai atunci. Acum este foarte bine si ne rugam sa ramana in continuare asa.
!Inca un sfat: nu uitati sa marturisti si altora minunile facute de Sfantul Nectarie, altfel El se va supara. Multa sanatate tuturor si Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.07.2010, 12:04:48
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Anca draga, ma bucur sa aud de remedierea starii de sanatate a matusii tale! Sa dea Dumnezeu sa ii fie bine in continuare si sa lucreze pentru mantuire fiind mereu recunoscatoare Sfantului Nectarie pentru ajutorul primit!

De ce nu ai postat la topicul "Sfantul Nectarie" sau "Intamplari adevarate"? Ai fi continuat sirul marturiilor
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.12.2010, 08:12:38
mikele mikele is offline
 
Data înregistrării: 31.12.2010
Mesaje: 1
Implicit Multumesc!

Din tot sufletul meu,cu nemasurata credinta,aduc multumiri marelui sfant nectarie,presfantei nascatoare de dumnezeu,domnului nostru isus hristos pentru nemasurata dragoste cu care m-au inconjurat,m-au calauzit mereu! Nu am cuvinte sa exprim minunile lor!credeti cu toata inima mereu,nu va indoiti nici o clipa de ajutorul lor!fiti buni daruiti iubire neincetat,cititi acatistele,paraclisele,rugaciunile,mereu si va va fi rasplatita viata!dumnezeu sa va bine cuvanteze ca ati aparut in viata mea amin!

Last edited by mikele; 31.12.2010 at 08:34:44.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.03.2011, 11:03:12
roxy roxy roxy roxy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: PIATRA NEAMT ROMANIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit rox rox- SF NECTARIE

Am auzit de putin timp despre Sf Nectarie..Am citit o carte cu minunile sale si am ramas impresionata..iar acatistul sau iti patrunde in suflet..am si eu o dorinta pe care stiu ca doar Sf Nectarie ma va putea ajuta sa se implineasca ..este nevoie de o minune..sunt momente in viata cand doar o minune iti poate schimba cursul vietii..Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.03.2011, 19:03:56
roxy roxy roxy roxy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: PIATRA NEAMT ROMANIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit Sf NECTARIE

Ieri am avut sansa de a merge la Manastirea Radu Voda in Bucuresti. Acolo sunt o parte din moastele Sf Nectarie.Nu pot exprima in cuvinte ceea ce am simtit cand am ajuns acolo..Am sa ii multumesc mereu SF Nectarie, Maicii Domnului si Bunului Dumnezeu pentru ca am avut sansa de a ma ruga la racla moastelor Sf NEctarie..Indemn pe toata lumea care are cum sa ajunga acolo sa o faca pentru ca Sf Nectarie ne ajuta in tot ce ii cerem. TRebuie doar sa avem credinta..Eu debia acum realizez ca ieri am ajuns acolo..Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.03.2011, 11:03:08
roxy roxy roxy roxy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: PIATRA NEAMT ROMANIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit sf Nectarie

Azi dimineata m-am rugat la Sf Nectarie si la MAICA DOMNULUI sa imi indeplineasca o dorinta mica...si acum ceva timp mi-a fost indeplinita!! Nu incetati sa va rugati..eu am o mare dorinta pe care stiu ca Sf Nectarie mi-o va indeplini impreuna cu Maica Domnului si cu Mantuitorul Nostru Iisus Hristos!Doamne ajuta!!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.03.2011, 11:03:57
roxy roxy roxy roxy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: PIATRA NEAMT ROMANIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit LA MULTI ANI!

LA MULTI ANI FEMEILOR SI TUTUROR MAMELOR DIN ACEASTA LUME!!! SA NE AJUTE DUMNEZEU!!!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.03.2011, 13:03:44
roxy roxy roxy roxy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: PIATRA NEAMT ROMANIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit poveste

buna tuturor. imi cer scuze daca o sa plictisesc pe cineva de aici dar as avea nevoie sa ma descarc...si sa stiu ca imi este cineva alaturi...
Am avut o relatie de 7 ani ..care s-a incheiat din cauza mea pentru ca am gresit enorm fata de persoana repsectiva desi il iubeam si inca il mai iubesc foarte mult...avem cam o luna de cand ne-am despartit...ma gandesc mereu la el si il vreau inapoi in viata mea...Ma rog la Doamne Doamne sa mi-l aduca inapoi pentru ca mi-as dori o familie langa el...il iubesc si as face orice sa stiu ca il voi putea sa il strang iarasi in brate...Am inceput sa citesc si acatisul SF NECTARIE...de care am prins mult drag...Am auzit ca este mare facator de minuni iar pe mine doar o MINUNE ma mai poate aduce langa iubitul meu...doar atat...Am fost si la MANASTIREA RADU VODA IN BUCURESTI, am strabatut multi kilometri eu fiind din Piatra Neamt...si am ramas impresionata..este ceva de vis acolo..am simtit o liniste sufleteasca puternica...care aveti posibilitatea va rog sa mergeti sa va rugati Sf Nectarie..pentru ca El este mare Facator de minuni si stiu ca ne va ajuta pe toti...
Sunt momente in care disper si plang pentru ca am impresia ca am pierdut definitiv...iar apoi singura ma incurajez si o iau iarasi de la capat...
Va multumesc din suflet ca m-ati ascultat si poate ma puteti ajuta cu un sfat... Rugati-va Sfintilor..Maicii Domnului... sf Nectarie..Mintuitorului Nostru IISUS HRISTOS SI BUNULUI DUMNEZEU...Am credinta ca ne va ajuta pe toti...Doamne Ajuta!!!!!!! Sper sa revin cu vesti bune...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 02.04.2011, 14:04:39
Bubulina Bubulina is offline
 
Data înregistrării: 02.04.2011
Mesaje: 1
Implicit Multumiri Sf Nectarie

Sunt plecfata pe alt continent si m-am rugat Sf Nectarie sa ma ajute sa imi gasesc un serviciu bun.Nu numai ca m-a jutata sa imi gasesc un job ci exact ceea ce imi doream.MIi de multumiri Sf Nectarie care face minuni pt cei in nevoi si lui Dumnezeu care ne para si ocroteste.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.07.2011, 19:07:29
crina_chriss crina_chriss is offline
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Mesaje: 1
Implicit Acatistul Sfantului Nectarie

Aveti incredere in puterea rugaciunii...cititi acatistul Sfantului Nectarie ori de cate ori simtiti nevoia...pe mine m-a ajutat in a-mi gasi un loc de munca dupa ce luni la randul am avut parte numai de dezamagiri pe acest plan.
Numai multumiri Sfantului Nectarie.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acatistul sf nectarie patricia2006 Generalitati 5 27.06.2014 23:04:37
Un nou acatist cu Sfantul Nectarie? Georgiana1995 Generalitati 7 18.09.2012 19:18:29
Acatistul Sfantului Nectarie brunetzik Intrebari utilizatori 3 01.03.2012 14:02:36
Acatistul Sf.Ierarh Nectarie tigerAvalo9 Rugaciuni 6 25.05.2010 23:49:31