Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.09.2015, 14:16:02
MirceaB MirceaB is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2007
Locație: Sighetu Marmatiei
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Rugati-va pentru odihna sufletului unui sarman

Traia la mine in cartier un baiat pe nume Sandu impreuna cu mama ,bunica si fratele lui. Fratele s-a spanzurat,mama si bunica i-au murit, a ramas fara bani si a cedat dreptul de a cumpara apartamentul in care traia cu chirie de la stat pentru o suma , si pana la urma a ajuns om al strazii de vreo cativa ani , n-avea nici buletin nici asigurare medicala nici nu-l primeau in spital, dormea pe banci in ploaie , prin scari de bloc; Anul trecut m-a rugat sa-i caut pe internet pe cineva care l-ar primi ca paznic la animale sau la un teren orice ,numai sa aiba un loc unde sa doarma si ceva de mancare , si nu am cautat ca mi-era ciuda ca lumea crede ca pe internet una-doua gasesti orice si apoi sa explic eu cuiva ca omu' bea si asa mai departe. Si uite asa zilele trecute -4 sep.- ,ne-a sunat o vecina si ne-a zis ca l-au gasit pe saracu Sandu mort intr-un beci de bloc, a murit singur fara luminare, si nici nu va pot spune cat de rau imi pare.
Asa ca daca vreti spune-ti o rugaciune sau puneti-l pe un pomelnic,am inteles ca primele 40 de zile sunt importante sa se roage lumea pentru cel adormit;eu ma rog dar ma gandesc ca daca sunt mai multi e mai bine

multumesc
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare