Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.07.2010, 12:19:26
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Multa lume spune ca sau facut minuni cand sa construit Troita deci pur si simplu nu stiu ce sa cred. Care este adevarul ceea ce spune ea in carti sau ce nea invatat Biserica.
Normal că în biserică și în Sfinții ei... Adică ce? Crezi în ceva confirmat de 2000 de ani sau în cineva suspect?

Nu-ți fă griji... babete cu imaginația bogată vor exista întotdeauna. Las-o, nu contează.
Crede în ce este confirmat de peste 2000 de ani, nu într-un site suspect și fără dovezi.

Așa pot să spun și eu că azi-noapte am stat de vorbă cu Arhanghelul Mihail la un mic și o bere că nu o să mă creadă nimeni fără dovezi. Cercetează și nu crede orbește în toate prostiile.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.07.2010, 12:23:05
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Eu nam zis in ca cred in ceea ce zice ea, ci unele lucruri sunt adevarate Biblia sa tradus de atatia ani si in atatea limbi si poate sa gresit rugaciunea Tatal nostru, caci cum avem noi rugaciunea la ea este altfel, adica la noi incepe cu Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau .........

La ea incepe asa:

Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfant este Numele Tau.....

Si tot Tatal nostru adica rugaciunea este schimbata.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #13  
Vechi 04.07.2010, 12:28:58
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Eu nam zis in ca cred in ceea ce zice ea, ci unele lucruri sunt adevarate Biblia sa tradus de atatia ani si in atatea limbi si poate sa gresit rugaciunea Tatal nostru, caci cum avem noi rugaciunea la ea este altfel, adica la noi incepe cu Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau .........

La ea incepe asa:

Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfant este Numele Tau.....

Si tot Tatal nostru adica rugaciunea este schimbata.
Nu s-a schimbat nimic. Codex Sinaiticus, copia biblica a Noului Testament, veche de peste 1600 de ani nu diferă de Biblia Ortodoxă.
Și nici Vechiul Testament nu s-a schimbat, care e mai vechi de 3000 de ani. Doar vezi Manuscrisele de la Marea Moartă, confirmă totul și autenticitatea lor a și fost dovedită științific.

Mai sunt și oamenii care vor să rătăcească.... sectanți, eretici.
Nu umbla după mininu și miracole! Sunt cel mai ușor de falsificat de către satana. Dacă ai știi câte „miracole” au radiesteziștii, sectele, păgânii hinduși etc... oameni care plutesc, materializare de obiecte, să trăieși fără să mănânci nimic timp de 10 ani... sunt toate încercări ale dracului de a te abate de la calea cea bună.

Și omul slab renunță gândindu-se „Uite frate la ăia plutesc oamenii și la noi în biserică nu se întâmplă nimic”. Grijă mare la rătăciri!
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 04.07.2010, 13:17:02
claudiuremus claudiuremus is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit raspuns

Darkanian du-te draga si te spovedeste la duhovnic ,si vezi ce parere are si el .Nu mai crea polemici pe site indemnandu-ne sa dezbatem toate prostiile.
Doamne-ajuta.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 04.07.2010, 13:46:23
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Imi pare rau pentru deranj.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #16  
Vechi 04.07.2010, 14:29:43
hanico's Avatar
hanico hanico is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Locație: Moldova lui Stefan
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Trimite un mesaj prin AIM pentru hanico
Post

Fireste ca e un mare bine sa ridici o biserica sau sa o dregi, dar nu cred ca Dumnezeu a rasplatit-o asa pe loc. La cite biserici si manastiri a ctitorit Stefan cel Mare nu ar fi trebuit sa piarda nici un razboi cu turcii si totusi s-a intamplat din voia Domnului, spre a lui smerenie si mintuire. Daca e adevarat ce spune ea, nu ar fi trebuit sa faca public aceste minuni, ci trebuiau spovedite la un duhovnic calugar mai incercat si in proportie de 90% garantez ca nu o lasau sa deschida gura, dar-mite sa-si mai faca si site unde sa le posteze.
Noi trebuie sa veghem la mintuirea noastra dupa indemnul Mintuitorului, si sa o lasam in mila si grija Lui pe aceasta tanti indiferent cine ar fi ea! Doamne ajuta!
__________________
Iisus e Lumina lumii, noi trebuie sa fim sarea pamantului!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 04.07.2010, 15:07:55
trifiacob
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation pt.darcanian

acea femeie s-a scris ratacirile ei, presarate cu mici adevaruri, spre a fi credibile, si spre asi vinde cartile, asa precum fac toti cei ce o fac, fara a avea binecuvintarea nicicui.nu ai nici o garantie citind-ui cartile, decit o ratacire binemeritata,dute si te spovedeste sa vezi ce vei auzi sa-r putea sa nu iti placa.deja incepi, poate fara sa vrei sa ii faci reclama cui nu trebuie,ar fi cazul sa te cam opresti cu reclamele despre acele aberatii despre zodii,etc,ce nu au nimic cu credinta cea adevarata.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 04.07.2010, 16:14:36
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Și mulți prooroci mincinoși se vor scula și vor amăgi pe mulți. (Matei 24, 11)
Cam asta ar fi de zis...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #19  
Vechi 04.07.2010, 19:50:17
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Multumesc ca ma luati in gluma, dar aceasta femei spune ca a vorbit cu ingerul iar ingerul ia cerut sa ridice o Troita la casa ei ca asa vine porunca de la Dumnezeu. Va arat si imagini cu aceasta Troita ca am fost ieri la ea cand a sfintito. Alta faza este ca spune intr-o carte asa: Ca a murit timp de 4 zile si 3 nopti si in acest timp a fost judecata si sa readus in trupul ei inapoi pentru a da mesaje la lume, invataturi, rugaciuni noi. Si ea spune ca noi avem legatura cu zodiile care sunt acum ca fiecare ne influenteaza cumva, de exemplu mie mia spus ca sunt defapt in zodia sagetator nu scorpion dar eu stiu ca in scropion si imi spunea ca protectia divina este doua treimi , ca am lumina in palme si mia mai spus ca eu o sa am doua casatorii. Eu de la inceput nu am crezut nimic. Mantuitorul a spus ca se vor ridica prooroci mincinosi dupa el si din cate vad aceasta prevesteste anumite lucruri. Spune ca va veni vremea cocosatelor ca toate fetele care sau imbracat in asa fel sa se vada buricul si mijlocul vor avea de suferit in aceea vreme si ca iadul se va inchide pe 900 de ani si apoi iar se va deschide. Dar intr-o carte spunea altceva ca a vazut apocalipsa. Din toata cauza asta mam certat cu tata si cu fratele meu caci ei spun ca sunt ateu. Nu sunt ateu dar pur si simplu nu pot sa inteleg. Tot aceasta femeie spunea de energie negativa si energie pozitiva, ca acolo unde a ridicat Troita este pamant sfant si ca in timpul constructiei odata a inceput sa ploua si ploua numai pe margini iar unde se construia Troita nu ploua. Deci nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac. Multa lume spune ca sau facut minuni cand sa construit Troita deci pur si simplu nu stiu ce sa cred. Care este adevarul ceea ce spune ea in carti sau ce nea invatat Biserica.
Intresant ce spui,ceva asemanator a fost in urma cu vreo 15 ani la Ioanicesti?, Arges.Recent am aflat ca vizionarul,Nea Ion,ar fi internat la psihiatrie.Revenind la subiect,chestia cu fetele si buricul cred ca va fi adevarat,vor raci la sale deci se vor pune la 90 de grade, cu timpul.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 04.07.2010, 23:14:35
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

A fost judecata ?! Eu stiam ca judecata particulara se intampla dupa moarte.

In al doilea rand, daca ingerii aia sunt reali, ar putea cel putin sa-i fereasca site-ul de virusi.

In rest... Daca intr-adevar si-a donat intreaga avere unei biserici, s-ar putea sa nu fie o persoana rea, doar ratacita.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca puteti sa ma ajutati! rusumadena Umanitare 2 06.11.2012 01:06:15
Ma puteti ajuta? mirela1990 Generalitati 10 12.09.2010 23:40:20
Ma puteti ajuta? truthtostone Generalitati 1 26.10.2009 07:39:34
spune nu homosexualitatii sososoreeena Homosexualitatea 36 13.05.2009 11:29:02
Ma puteti ajuta ioanhodean Preotia (Hirotonia) 3 27.03.2008 00:14:44