Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Vezi rezultatele sondajului: Doresc ca:
neo-protestantii/musulmanii sa fie exclusi de pe forum! 6 8,82%
neo-protestantii/musulmanii sa ramina! 28 41,18%
doresc un forum pur ortodox! 34 50,00%
Votători: 68. Nu poti vota in acest sondaj

 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.09.2010, 17:14:05
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Daca nu sintem ecumenisti ce rost are sa discutam cu sectantii?

Sincer de citiva ani de cind sint pe aici n-am vazut niciodata un sectant care s-a luminat, care s-a lepadat de satana si s-a indreptat spre scaunul de spovedanie. Nici nu cred ca se v-a intimpla vreodata.
Oamenii acestia nu pot intelege, au ochi si nu vad, au urechi si nu aud...sint efectiv teleghidati si noi care nu sintem sfinti nu-i putem scapa de Tangalache.
Atunci ce rost are sa se umple forumul de spurcaciunile lor? Ne este noua de folos sa auzim toate ineptiile? Nu cred. Se creaza o atmosfera de vrajba care se intinde peste toate topicele. Asa-i cind te joci cu focul, incepi sa mirosi a fum, a pucioasa!
Cred ca ar fi intelept sa fie exclusi toti neoprotestantii si musulmanii de pe forum. De ce nu si catolicii si protestantii? Pai dupa cum spunea unul dintre pocaiti: din astia se mai intorc la ortodoxie dar dintre ei niciodata! Ei sint "vinduti" definitiv!
Propun un chestionar cine este pentru excluderea lor si cine nu.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ignorati sectantii Lucian008 Secte si culte 1845 04.03.2024 12:36:50
Ce rost are sa postim ? gheorghe roger Intrebari utilizatori 8 18.08.2012 18:56:14
Daca tot vorbim de arta sa discutam si despre ACTORI alinaR Arta bisericeasca in general 13 28.10.2010 13:06:23
Un mesaj crestin ortodox catre ecumenisti! ortodox4life Generalitati 0 17.10.2008 09:02:44
Ce rost are o strada care nu duce la Biserica? Ioan_Ciobota Generalitati 8 25.07.2008 08:14:39