Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.01.2012, 02:47:05
Ana Steluta Ana Steluta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2012
Mesaje: 3
Post neintelegeri cu mama

Buna,(nu stiu daca aici ar trebui sa scriu intrebarea mea)
As vrea sa primesc si eu cateva sfaturi in legatura cu o problema care o am de cateva saptamani. Am intalnit un baiat de cateva luni intamplator care nu are un anturaj de invidiat iar inainte de sarbatori am vorbit foarte mult la telefon si ne-am decis ca ar fi bine sa incercam sa fim impreuna. Zis si facut, ne-am intalnit dupa Craciun, el a venit la mine fiindca mama voia sa il cunoasca si de revelion am fost cu o parte din familia lui. Problema este ca in prima zi a anului mama m-a sunat speriata si mi-a zis ca atunci trebuie sa plec acasa doar ca singura, iar acasa am avut cateva discutii nu tocmai amiabile in sensul ca mi-a spus ca ar fi bine sa renunt la el daca mai vreau ca ea sa imi fie mama. Atunci nu am spus nimic dar bineinteles ca si acum vorbesc cu el la telefon si ne intelegem foarte bine(specific ca el s-a schimbat foarte mult in sensul ca a renunta la cercelul din ureche, nu mai bea absolut deloc, desi nici inainte nu bea decat asa ocazional si de atunci nu a iesit in oras preferand sa isi petreaca timpul cu mine la telefon sau uitandu-se la cate un film). Este dispus sa astepte oricat e nevoie pentru ca eu sa pot sa imi rezolv problemele cu mama dar eu zic ca totul are o limita si nu e corect sa il fac sa astepte atat de mult. Problema este ca ma simt oarecum vinovata ca nu ii vorbesc mamei despre asta dar atunci a vrut sa dramatizeze zic eu spunand ca o sa ia pastile ca sa scape de viata asta. Ce ziceti ca ar trebui sa fac????
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mama Ivanacristescu Intrebari utilizatori 3 29.08.2012 21:55:46
Tu, mama! Rodica50 Generalitati 20 08.03.2012 23:41:14
Mama Carmen FUNIERU Calugarul 7 01.02.2011 21:01:08
o mama ... cristiana21 Generalitati 23 01.11.2010 11:38:43