Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 01.04.2007, 08:02:37
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

da, din pacate pe-aici se cam face un gen de dialog surd : unii care vor sa se afirme si sa "dea lectii", altii care nu cred in Dumnezeu - sau au impresia ca ei cred in "ceva" intr-un mod cu totul particular - si postarile lor sunt in consecinta, altii care mai deschid si ei gura din cand in cand, care uneori le e repede astupata de cei din categoriile mai inainte amintite... :(
Reply With Quote
  #22  
Vechi 01.04.2007, 11:36:02
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56

Jeny, vad ca ai tradat acest forum, din pacate, alegind un alt forum creat de "separatistii " revoltati care au plecat de pe acest forum, creindu-si propriul lor forum.
Nimeni nu a tradat nimic domnule C. Eu am gasit de cuvinta sa ofer celor care doresc o alternativa unde mesajele blasfemeitoare nu stau cu saptamina pe forum si unde se pleaca de la constiinta ca nu sintem nimic, nu stim mai nimic si din putinul care-l stim facem parte celorlalti. Incercam sa ne sporim unul pe altul, sa ne ajutam. Nu-i un forum cu teologie inalta, nici cu disectii teologice. E un forum in care un grup de ortodocsi povestesc despre ce nu pot sau stiu nu despre ce sint sau pot sau stiu ca in majoritatea discutiilor de aici.
De la inceput pe dumneata te-a deranjat ca cineva nu mai doreste sa se certe sa argumenteze in continuare, te-a deranjat linkul forumului nou de parca ti-am fi dusmani. Nu sintem dusmanii nimanui si incercam sa va iubim chiar si pe voi cei care ne dispretuiti. De ce? Pai asta stiti...dar ati uitat sa o mai si aplicati din cind in cind. Cei activi acolo mai trec ca si mine si pe aici, eu tot mai rar pentru ca de fiecare data mai gasesc un fel de mesaj ca al dumneavoastra si din astea m-am cam saturat.
Unii dintre noi au invitat pe cei care au crezut ca se pot "cobori" la smerenia de a recunoaste ca nu sint inca ce ar trebuii sa fie. Unii au venit altii nu, altii nu le-a placut. Nici o suparare.Iubire cu forta nu se poate. Eu ramin oricum la parerea ca mai bine 10 fara fumuri decit 1000 de atot-stiutori.
Am sa ma rog si pentru dumneavoastra astazi sa va mai topeasca Dumnezeu din dusmania pentru cei care nu sint ca dumneavoastra.
Iertati-ma daca v-am iritat cu sinceritatea mea cit de putin.....dar si sinceritatea e o obligatie.:)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 01.04.2007, 13:07:05
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

cristi nu am tradat pe nimeni, pt ca nu am nimic de daruit..sunt un simplu gunoi care incearca sa mai invete cate ceva...si apoi consider ca mai mare folos avem rugandu-ne unii pt altii daca eu nu mai scriu aici asta nu inseamna ca nu intru pe forum, cat despre celalat forum..ce te deranjeaza cel mai tare faptul ca nu ai fost invitat acoo sau ca nu am plecat eu sau x sau y??? te rog iarta-ma dar eu foarte rar citesc cine a scris ci ce anume a scris!! nu ma interseaza persoana ci daca am cev ade inavat de la ea. si crede-ma daca nu voi mai scrie un cuvnat pe acest forum va fac tuturor un mare serviciu pt ca de mandrii egositi lasi impietriti ca mie este plina lumea...
Reply With Quote
  #24  
Vechi 10.04.2007, 16:35:12
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Si fiindca e vorba de pelerinaj te invit domnule cristian pe dumneata si pe toti ceilalti care doresc sa intre pe forumul meu si sa citeasca despre tot pelerinajul si sa vada niste imagini de pe Sfinul Munte. Sper sa fie de folos cit de mic fiecaruia.
Copiati adresa urmatoare si intrati direct in forum direct http://fecioara-maria.myforum.ro/pelerinaj-la-athos-vt70.html
Eu am sa fac posibila citirea topicului Pelerinaje fara inregistrare....ca sa nu se simta nimeni "dezertor" ca a intrat pe forumul meu.:)Cum spuneam nu dorim de loc un forum de succes cu multe bannere si publicitate si cum cistigul nu este material nu conteaza citi membrii activi avem. Dar incercaind sa devin crestin (PENTRU CA INCA NU MA SIMT A FI UNUL)am invatat sa impart bucuria ca si felia de piine cu celalalt.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 10.04.2007, 23:25:34
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dmb
Si fiindca e vorba de pelerinaj te invit domnule cristian pe dumneata si pe toti ceilalti care doresc sa intre pe forumul meu si sa citeasca despre tot pelerinajul si sa vada niste imagini de pe Sfinul Munte. Sper sa fie de folos cit de mic fiecaruia.
Copiati adresa urmatoare si intrati direct in forum direct http://fecioara-maria.myforum.ro/pelerinaj-la-athos-vt70.html
Eu am sa fac posibila citirea topicului Pelerinaje fara inregistrare....ca sa nu se simta nimeni "dezertor" ca a intrat pe forumul meu.:)Cum spuneam nu dorim de loc un forum de succes cu multe bannere si publicitate si cum cistigul nu este material nu conteaza citi membrii activi avem. Dar incercaind sa devin crestin (PENTRU CA INCA NU MA SIMT A FI UNUL)am invatat sa impart bucuria ca si felia de piine cu celalalt.
multumim marius!!!! aceasta este dragostea catre aproapele....maicuta Domnului sa ne bucure pe toti cu dragsote jenica:)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 02.08.2007, 07:49:16
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne ajuta! Cei care ati fost in pelerinaj la Athos, poate scrieti si aici mai multe si pentru noi cei care nu putem ajunge...
Reply With Quote
  #27  
Vechi 24.10.2007, 10:48:16
cod_gabriel cod_gabriel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.04.2007
Mesaje: 346
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Doamne ajuta! Cei care ati fost in pelerinaj la Athos, poate scrieti si aici mai multe si pentru noi cei care nu putem ajunge...
Eu nu am fost in pelerinaj. Dar am fost in croaziera si am vazut tarmul vestic. E un loc de o frumusete ireala, de basm. Marea e limpede ca apa de izvor, Athosul e un munte spectaculos. E bine ca e inchis turistilor, si sa dea Dumnezeu sa ramana inchis pentru totdeauna. Altfel se va intampla ca la Meteore, care nu sunt nici manastiri nici muzee. Calugarii si calugaritele care au ramas acolo incearca fara succes sa fie muzeografi, manastirile se devasteaza cu timpul. Turistii care vin cu milioanele sunt nesupravegheati, obiectele de valoare dispar, nu sunt cordoane care sa realizeze culoare de acces (cum e la Peles, unde acestea si ghizii impiedica accesul turistului la obiectele de valoare). Grecii vor trebui sa inteleaga ca au de ales intre a transforma Meteorele in muzee si a inchide accesul turistilor. Asta daca vor sa le mai aiba pe viitor.
La Athos inca nu s-a ajuns aici, si s-a optat pentru a doua varianta.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum sa ajung la Athos? cornelpr Pelerinaje la locuri Sfinte 39 11.08.2013 00:57:13
Muntele athos ionitamihaela Generalitati 3 18.09.2012 16:50:00
Filmari in Mt Athos Hartford Generalitati 2 23.06.2011 10:55:44
Muntele Athos sunsray Generalitati 15 22.03.2010 00:40:54