Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.01.2013, 19:48:17
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit ISLAMUL - esența răului

Doamne ajută.

Iubitori de Dumnezeu, VOI NU CUNOAȘTEȚI ISLAMUL.
Abea puțin îl cunosc și eu, dar îndeajuns de mult să vă spun și mărturisesc, cu dovezi vii și palpabile că -islamul- este cu adevărat -esența întruchipată a răului-. Nu pentru creștini, pentru întreaga omenire.
A doua mare atracție pe care am vrut să o studiez (înafara Ortodoxiei), după romano-catolicism, a fost islamul. Când eram nehotărât ce să aleg, când căutam pe Dumnezeu. Și am început să citesc din Coran, câteva săptămâni la rând, am fost adâncit în islam.

Am să vă spun lucruri pe care nimeni nu vi le spune în nici o școală, căci nu se vorbește despre asta, fiind discriminare (se evită adevărul din simplul motiv: ce poți să faci? sunt peste 1 miliard jumate, doar să ai grijă în preajma lor). Îmi păreau că sunt atât de solemni, integri și statornici în credița lor, îi admiram pentru devotament și loialitate. Până am început să citesc masiv despre învățătura Coranică. Am luat un Coran în limba română, cu explicații și trimiteri ale versetelor și am citit aproape jumate. M-am oripilat! Apoi am început să caut mărturii pe net despre cei ce s-au convertit de la islamism la creștinism sau altceva, sau chiar au devenit atei. cu adevărat esența răului. ACESTA ESTE ADEVĂRUL DESPRE ISLAM:

Islamul este singura religie din lume căruia i se permite să învețe adepții să ucidă. Islamiștii sunt învățați, că pământul pe care calcă un musulman devine pământ sfânt și la un moment dat în istorie, trebuie revendicat pentru musulmani.
Musulmanii consideră toată oamenirea ca fiind inferiori lor, o rasă inferioară, care trebuie stăpânită, dominată, eventual islamizată, și dacă refuză, ucisă. În teritoriile musulmane, nu ai voie să ridici biserici creștine mai mari ca moscheile islame, dacă pui o slujbă creștină la boxe sau difuzoare ca să se audă afară din biserică, în câteva zile acea biserică este ruine, doar ei, musulmanii au voie să pună boxe și difuzoare. Nu ai voie, tu ca om, să împarți pliante creștine pe stradă, să vorbești despre creștinism altor musulmani, să umbli cu o cruce scoasă afară din haine, la gât, sau în reverendă, dacă ești preot sau diacon, riști chiar în următoarea noapte să fi ucis. Creștinii sunt îngăduiți între ei, doar pentru a arăta tuturor musulmanilor cum -nu- trebuie să fie un om, să arate inferioritatea. A, și dacă ești evreu, de îndată ce află că ești evreu, ești ucis noaptea în somn, în casa ta, pușcat sau asasinat cumva. Ura prin excelență între oameni, se poate vedea la musulmani, față de evrei, în teritoriile musulmane (nu în anglia, unde sunt obligați să trăiască împreună, dar tot stau în cartiere separate fiecare și nu se vizitează niciodată, în cazul ăsta nimeni nu poate face nimic -mă refer la autorități-). Revin. Nici un creștin nu este îngăduit să fie creștin pe teritoriile musulmane mai mult de câțiva ani. Se consideră că a avut timp suficient să vadă că islamul este adevărata credință și să adere la ea, altfel, primește ultimatum sa plece, sau va fi ucis. Simplu.

În teritoriile unde musulmanii devin la un moment dat majoritari, se începe războiul civil, împotriva celorlalți, oricare ar fi ei, ce nu sunt musulmani. Exemplu este Egipt, care timp de peste 1500 de ani a fost 100% pământ creștin. Când au început să vină musulmanii, a început să tot scadă procentul. Până azi, când populația Egiptului mai are sub 20% creștini, care în teriitoriile special destinate lor, sunt păziți de forțele de ordine. Dar tot odată la o lună, două, mai ard musulmanii câte o biserică creștină, căci conform coranului, le-a expirat timpul de a vedea că islamul este religia adevărată, și deci ori pleacă ori sunt uciși.
Revenim. Atunci când musulmanii intră întro țară, sunt cei mai printre cei mai excelenți diplomați de pe pământ. Imamii lor îi învață să fie mai sfinți și mai curați ca și creștinii, în cum se comportă în societate, cum vorbesc între ei, cum vorbesc cu alții. Sunt cei mai prefăcuți oameni de pe pământ. Cei mai vicleni și mai șireți. Văd în anglia. Anglia nu le dă voie să pună boxe afară și-atunci absolut în fiecare zi, în fiecare cartier londonez, sunt grupați câte 2-3 musulmani, la câte 2-3 tarabe cu pliante, cu cărți, cu Corane gratuite, unși cu toate alifiile când se oprește câte un om să stea de vorbă cu ei, par că ei sunt cei mai civilizați și mai educați oameni în viață. Vorbesc despre islam ca nimeni de pe pământ. Și arată exclusiv și doar părțile bune și frumoase ale islamului, cât de mare și milostiv este allah și cât de uniți sunt ei și etc. Asta timp de ani sau zeci de ani de zile, depinde cât de puternic e dușmanul (țara respectivă). Și adună cât mai mulți adepți. Apoi, când au reușit să intre mulțime de ei în armata țării și în toate ramurile societății și la un moment dat devin ajoritari, începe să se vadă ce este cu adevărat islamul, care poate fi văzut doar în țările musulmane.
Am stat întro zi de vorbă cu un coleg de servici musulman, și din vorbă în vorbă îmi zice: știi? noi o să ardem întro zi toată londra, să o purificăm prin foc, să o pregătim pentru allah. Și când orașul va fi ruine, îl vom reconstrui așa cum îi place la allah și va fi pe veci pământ musulman, căci e al nostru acum, că noi am intrat aici. Nu am mai avut cuvinte. Am zâmbit politicos și am schimbat subiectul.
  #2  
Vechi 07.01.2013, 19:48:53
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit

Femeia în societatea musulmană nu există. Femeia musulmancă este inferioară bărbatului, ea are doar rolul de a naște copii, de ai crește, spre a deveni războinici neînfricați ai islamului, de a-și îngriji și satisface soțul în toate privințele. Ea este marfă de schimb. Nu are nici o valoare umană, decât cele menționate. un musulman are voie să-și ia oricâte soții dorește, în funcție de un singur criteriu: monetar. Trebuie să cumperi femeia respectivă de la părinții ei (doar tatăl negociază, vorbește și decide normal) sau de la soțul ei. Iar atunci când îți devine soție, ești obligat să îi asiguri un viitor, întro cameră doar a ei curată, îngrijită. Trebuie să i se ofere condițiile necesare unui trai decent în casa soțului ei. Dacă o femeie este prinsă că își înșeală soțul cu alt bărbat, (dacă este musulman, va plăti soțului o sumă de bani, dacă nu e musulman poate fi ucis pe loc, sau vânat în orașul respectiv) pedeapsa pentru femeia-soție ce a înșelat este după placul soțului, care poate alege, conform legii musulmane, chiar și să o ucidă în public. Când un soț își vinde una din soții, poate alege să o vândă cu copii ce i-a născut pentru el, sau fără copii (dacă vrea să păstreze el copii). Înainte să devină pentru prima oară soție, dacă este frumoasă și virgină, va avea un preț foarte mare, iar dacă nu va mai fi virgină, când se căsătorește pentru prima dată, prețul nu doar că îi scade drastic, poate la 10-20% din cât valora inițial, dar va fi o rușine pentru părinții ei. Dacă este violată, cel ce a violat-o este obligat prin legea islamică să o cumpere de la părinții ei, dar ca și o fată ce numai e virgină. O fată musulmancă poate fi dată spre căsătorie de la primul ciclu menstrual, între 7 și 12 ani. Dar în general părinții mai așteaptă, căci cu cât crește (nu mai mult de 18 ani) cu atât se face mai frumoasă și valorează mai mult.

Femeia musulmancă trebuie să-și venereze soțul, să execute orice îi spune acesta fără nici un reproș sau dezaprobare, mai ales dacă acesta îi oferă toate condițiile de trai, sau îi mai dă și bijuterii. Ea nu are voie să vorbească în societate, nu are voie să voteze, nu are voie să ocupe funcții publice, sau funcții în politică sau de conducere. În general femeia, nu este angajată niciunde, ci are grijă doar de copii. Femeia care nu poate face copii, este vândută cu un preț mic. În semn de foarte înalt respect, un musulman poate mulțumi pentru o faptă foarte bună ce i-a făcut-o un alt bărbat, prin bani sau lăsându-te să te cunoști intim pentru o noapte cu una sau mai multe dintre soțiile sale. Dacă va rămâne sau vor rămâne însărcinată-însărcinate, copilul-copii îl-îi poate lua bărbatul străin, ce a făcut fapta bună, sau va fi ucis-uciși. Femeia musulmancă, dacă soțul ei îi cere, ea trebuie să își acopere toate părțile corpului, chiar și mâinile, cu material negru, să nu se poată vedea prin el nimic, ca să nu stârnească pofta pentru ea unui alt bărbat și ea să își înșele soțul, căci el poate nu vrea să o ucidă. Ea nu are voie nici să vorbească cu altă femei, dacă soțul ei îi cere, conform legii musulmane, când e în preajma soților lor, sau a altor bărbați musulmani. De fiecare dată când o femeie refuză să îndeplinească ce îi cere soțul, acesta are dreptul, conform legii musulmane să o pedepsească, aplicându-i chiar și zbice pe corpul gol, între 10 până la 100, la fiecare pedeapsă.

Întreg coranul de fiecare dată când se referă la cei ce nu sunt musulmani, îi numește infideli. În special creștinii și evreii. Iar despre infideli au câteva sute de versete. Majoritatea versetelor despre infideli, sunt chemări ale lui allah către musulmanilor, pentru a ucide infidelii. Jihadul sau războiul musulman "sfânt", este chemarea de a ucide infidelii, când musulmanii au devenit majoritari pe un teritoriu, sau când vor să se răzbune pe o anumită țară pentru ceea ce consideră ei că a fost o nedreptate. Așa apare terorismul musulman. Întrun final, toți musulmanii sunt chemați la Marele Jihad, ca tot pământul să devină musulman, să se închine lui allah.

DRAGI CREȘTINI, allah este un demon, un diavol al sângelui, al răzbunării, al urii și morții. Nici unde în coran nu spune că allah este iubire. Ci spune că este răzbunător, este invidios, este nemilostiv cu infidelii, allah cheamă la război, la a ucide pe oricine, femei și copii, oricine nu acceptă islamul. allah în coran spune că cu cât ucizi mai mulți infideli, cu atât răsplata îți va fi mai mare, dar este de ajuns unu dacă ucizi și dacă rămâi musulman toată viața, el, allah, îți va dărui în viața de apoi 70 (!) de fete virgine și un castel de aur, de diamante, rubine, smaralde, cu porți din chihlimbar și fildeș, cu porfiră și mătasea cea mai fină, cu haine din fir de aur, cu veselă de argint, în fiecare cameră a fiecăreia dintre cele 70 de fete virgine, soțiile tale și sute de servitori. Acesta va fi iadul infidelilor, să fie servitori pentru musulmani, să vadă frumusețile ce le dăruiește allah celui ce l-a slujit și bogațiile și să nu se poată bucura de ele.

Ferească Dumnezeu Savaot Treime Iubire...

Iertați pentru sminteală.
  #3  
Vechi 07.01.2013, 20:00:57
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel_Ortodox Vezi mesajul
Doamne ajută.
Iubitori de Dumnezeu, VOI NU CUNOAȘTEȚI ISLAMUL.
Abea puțin îl cunosc și eu, dar îndeajuns de mult să vă spun și mărturisesc, cu dovezi vii și palpabile că -islamul- este cu adevărat -esența întruchipată a răului-..
Multumim ca ne-ati impartasit parerea d-voastra personala despre Islam, cu toate ca-l cunoasteti atat de putin.
Astept si parerile altor ortodocsi, cum privesc ei Islamul, (raportat la alte religii heterodoxe) indiferent daca-l cunosc mai mult sau mai putin.

Last edited by ioanna; 07.01.2013 at 20:05:14.
  #4  
Vechi 07.01.2013, 20:10:04
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

O grămadă de minciuni ordinare.

O să plec de la premisa că nu îți aparțin ție, ci le-ai preluat de altundeva, fără să verifici sursa, și deci nu ești chiar atât de vinovat.

Să dăm exemple: ai spus că un musulman are voie să-și ia oricâte soții dorește, în funcție de un singur criteriu: monetar. Asta este o minciună și o prostie.

Alt exemplu: În semn de foarte înalt respect, un musulman poate mulțumi pentru o faptă foarte bună ce i-a făcut-o un alt bărbat, prin bani sau lăsându-te să te cunoști intim pentru o noapte cu una sau mai multe dintre soțiile sale. O nouă minciună de proporții.

Alt exemplu: allah cheamă la război, la a ucide pe oricine, femei și copii, oricine nu acceptă islamul. - o nouă minciună ordinară - arată versetul din Coran unde scrie așa ceva, sau cere-ți scuze.
  #5  
Vechi 07.01.2013, 20:11:31
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Multumim ca ne-ati impartasit parerea d-voastra personala despre Islam, cu toate ca-l cunoasteti atat de putin.
Astept si parerile altor ortodocsi, cum privesc ei Islamul, (raportat la alte religii heterodoxe) indiferent daca-l cunosc mai mult sau mai putin.
Doamnă, între o opinie dezaprobatoare la adresa unei religii, și instigarea la ură asezonată cu minciuni ordinare pe care o face aici Daniel, este o diferență ca de la cer la pământ.

De asemenea mostre de propagandă și ațâțare la ură nu avem nevoie, mulțumim frumos.
  #6  
Vechi 07.01.2013, 20:12:55
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
O grămadă de minciuni ordinare.
Are o scuza, a spus ca el cunoaste doar putin Islamul, deci aceea e parerea sa personala,supusa greselii.
Sunt multe erori in ce a spus, dar nu le-am comentat. Pe langa cele subliniate de tine, a mai spus una: femeia infertila este vanduta. Unde se intampla asta? Musulmanul constantean isi vinde nevasta? Hai sa fim seriosi. Infertilitatea sotiei nu e motiv valid de divort, insa poate constitui un motiv legitim ca el sa-si ia o a doua sotie in tarile islamice. Cred ca se confunda Islamul (teoretic) cu sincretismul islamic din diferite tari, unde cutumele culturale domina pe cele religioase.

Last edited by ioanna; 07.01.2013 at 20:19:54.
  #7  
Vechi 07.01.2013, 20:15:38
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Are o scuza, a spus ca el cunoaste doar putin Islamul, deci aceea e parerea sa personala.
Doamnă. Dacă eu am să spun că vă cunosc puțin, sau chiar deloc, și după aia voi afirma că sunteți o desfrânată, am o scuză ? E o circumstanță atenuantă sau una agravantă să ponegresc ceea ce nu cunosc ?
  #8  
Vechi 07.01.2013, 20:22:44
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
E o circumstanță atenuantă sau una agravantă să ponegresc ceea ce nu cunosc ?
Una agravanta, dar daca il corectam si prezentam invatatura corecta islamica s-ar putea sa fim considerati islamofili :) Instinctul imi spune ca acel coleg de munca din Londra cu care a discutat Daniel e din Pakistan. Poate ca unul din Afghanistan isi vinde nevasta, se stie ca statul femii acolo este tragic, dar asta nu inseamna ca religia sa ii permite sa faca asta.

Citat:
MihaiG:Să dăm exemple: ai spus că un musulman are voie să-și ia oricâte soții dorește, în funcție de un singur criteriu: monetar. Asta este o minciună și o prostie.
E intr-un fel adevarat ce a spus. Conteaza situatia materiala daca doreste sa aiba mai multe sotii, insa nu oricate doreste, ci maxim 4 odata. Daca-i om instarit si cu influenta, divorteaza usor si-si ia altele, dar nu mai mult de 4 odata. Teoretic, invatatura islamica promoveaza monogamia, poligamia fiind privita ca o exceptie, ce se accepta in unele cazuri (cum ar fi sotia infertila, casatoria cu vaduva fratelui ramasa fara sprijin- mai ales in trecut etc.), insa practic nu se respecta, tot banul conteaza.

Last edited by ioanna; 07.01.2013 at 20:47:15.
  #9  
Vechi 07.01.2013, 20:42:35
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit

Doamne ajută.
Am trăit în casă cu musulmani din Somalia și din Pakistan.
Am fost martor ocular la cum își bate un musulman soția și cum acesteia îi tremurau buzele, plângea fără sunete și se apăra cu mâinile și el numai o lovea cu mâinile și cu picioarele. Când a terminat să o bată, ea era plină de sânge și vânătăi și el i-a zis: mâine îți acoperi fața și trupul, că dacă nu te omor, iar acuma te duci și-mi prăjești cartofi. Ea a executat în secunda imediat următoare, deși mergea șchiopătând. Iar voi veniți să-mi dați peste nas? Să vă mai spun să vă fie rușine? Nu cred că mai aveți așa ceva. Să arunce cu pietre știe oricine. Cei ce-l ucideau pe Sfântul Arhidiacon Ștefan, nu știau nimic despre creștinism, și nici nu vroiau să afle nimic. Știau una și bună: fără Hristos și gata. Așa și voi, una și bună: islamul e bun și gata. Ei bine, nu e bun deloc. Absolut deloc, ci e esența răului.

Am stat de vorbă cu doi (până acum) musulmani, născuți musulmani, care s-au convertit la creștinism, amândoi au devenit ortodocși și ce mi-au putut spune oamenii aceia, am rămas stupefiat. Asta e doar scoarța de deasupra societății musulmane, scrisă în câteva minute.
Am vorbit cu un imam care mi-a spus că crede că va abandona islamul, aici (în anglia) poate, dar dacă era acasă în Afganistan, ar fi fost ucis numai dacă spunea aceste cuvinte.
Dacă vrei să devii creștin, întro țară musulmană, chiar dacă ești născut musulman, sau chiar dacă te-ai convertit la islam, nu mai poți pleca. Dacă vrei să ieși, te ucid "frații", ca nu cumva să faci ceva greșit și să fie prea târziu, te trimit mai repede la allah, ca să îți dea cerurile, să nu apuci să-ți schimbi credința și să mergi în iad. Oripilant !

Să-mi fie spre smerenie, cunosc islamul, mai bine decât mulți, mulți din întreg acest forum.
Pentru că am trăit și trăiesc printre ei, am vorbit și vorbesc cu ei, am colegi musulmani, iar unul din ei, a spus că ei vor arde întreaga londră. Ați citit tot ce am scris anterior?
Nu fiți fățarnici și prefăcuți. Nu vă mai ridicați cu nerușinare împotriva Adevărului, pentru că vreau să ajut. Uite cu ce putem începe, ca surse:
http://en.wikipedia.org/wiki/Apostasy_in_Islam
Nimic din ce am spus nu este minciună, totul este adevărat. Dar voi, în aroganța voastră, vă distrați, când alții sunt uciși, pentru că doar au spus că se gândesc să devină creștini, nu pentru că au și înfăptuit.

Să vă ferească Dumnezeu Savaot Treime de religia satanei, islamul.

Last edited by Daniel_Ortodox; 07.01.2013 at 20:49:48.
  #10  
Vechi 07.01.2013, 20:42:38
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Romano-catolicii au denumit religia islamică la Sinodul de la Basel, în sec. XV, drept secta abominabilă a lui Mahomed. Asta este denumirea dată de romano-catolici acestei religii a ignoranței și a neadevărului, a tribalismului pretins universalism, în actele Sinodului de la Basel; chiar dacă acest sinod nu a fost recunoscut ca unul ecumenic. exprimă totuși care a fost și este adevărata poziție a catolicismului față de secta lui Mahomed.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dumnezeu nu este autor al raului alyna26 Intrebari utilizatori 71 29.01.2011 23:22:55
COPACUL CUNOSTINTEI binelui si raului. gavriil Din Vechiul Testament 135 03.06.2010 14:23:58
Dumnezeu nu este cauza raului Paisie Aghioritul Teologie si Stiinta 2 05.03.2010 08:10:28
cunoasterea binelui si al raului Anna Despre Sfanta Scriptura 14 27.05.2009 03:45:16
islamul silviu.pintilie Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 1 14.05.2008 23:32:24