Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.11.2014, 11:11:50
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit -----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

Last edited by Ion Pop; 24.07.2015 at 11:37:45.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.11.2014, 11:29:02
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
In ziarul focus.online a aparut un articol care arata poze din satelit prezentate de televiziunea rus. Pozele sunt luate probabil de un satelit american sau englez. Ele arata cum avionul MH17 a fost doborat de o racheta trasa de un avion ucrainian Mig 29. Pozele au fost verificate si, spune televiziunea rusa, nu s-au gasit urme de falsificare. Poate asa se explica de ce armata ucrainiana bombardeaza locul prabusirii de mai multe luni fara incetare, inregistrarile intre turnul de control de la Kiew si avion MH17 au disparut fara urma, etc... http://www.focus.de/politik/ausland/...d_4276006.html

PS fara legatura cu subiectul, cred ca fiecare roman care a mers la lucru prin strainatate a avut parte sa fie mintit pentru a fi exploatat, sau au alti colegi pe forum alte pareri si experiente?
Propaganda ruseasca ieftina si falsa:

http://www.bbc.com/news/world-europe-30064374
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.11.2014, 12:54:04
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
In ziarul focus.online a aparut un articol care arata poze din satelit prezentate de televiziunea rus. Pozele sunt luate probabil de un satelit american sau englez. Ele arata cum avionul MH17 a fost doborat de o racheta trasa de un avion ucrainian Mig 29. Pozele au fost verificate si, spune televiziunea rusa, nu s-au gasit urme de falsificare. Poate asa se explica de ce armata ucrainiana bombardeaza locul prabusirii de mai multe luni fara incetare, inregistrarile intre turnul de control de la Kiew si avion MH17 au disparut fara urma, etc... http://www.focus.de/politik/ausland/...d_4276006.html
M-am uitat la fotografiile prezentate (de fapt, una singura) si tot ce vad este ca un avion mai mic trage cu ceva ce nu pot preciza intr-un avion mai mare.

Nu imi dau seama nici de tipul celor doua avioane, nici, cu atat mai putin, de provenienta lor (carei armate sau companii civile apartin).

Seriozitatea unor astfel de "dovezi" e dubioasa.

Citat:
PS fara legatura cu subiectul, cred ca fiecare roman care a mers la lucru prin strainatate a avut parte sa fie mintit pentru a fi exploatat, sau au alti colegi pe forum alte pareri si experiente?
Eu am fost mintit pentru a fi exploatat in Romania. De cand sunt la lucru in strainatate, am avut mult mai putine experiente neplacute de acest gen.

Dar dv, daca sunteti tratat astfel, de ce nu va intoarceti in Romania, unde, nu-i asa, oamenii nu sunt mintiti pentru a fi exploatati ?
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.11.2014, 20:39:16
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
M-am uitat la fotografiile prezentate (de fapt, una singura) si tot ce vad este ca un avion mai mic trage cu ceva ce nu pot preciza intr-un avion mai mare.

Nu imi dau seama nici de tipul celor doua avioane, nici, cu atat mai putin, de provenienta lor (carei armate sau companii civile apartin).

Seriozitatea unor astfel de "dovezi" e dubioasa.
Daca sunt trucate, atunci aici au folosit Photoshopul, spre deosebire de
razboiul din Irak, unde pozele cu asa zisele arme chimice erau lucrate in Paint.
De la Paint la Photoshop, insemna "evolutie" nu ?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.11.2014, 14:13:59
Ion Pop Ion Pop is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.02.2011
Locație: Tinuturile Rinului, Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 617
Implicit

------------------------------------------------------------------------------

Last edited by Ion Pop; 24.07.2015 at 11:36:20.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.11.2014, 17:21:54
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ion Pop Vezi mesajul
In ziarul focus.online a aparut un articol care arata poze din satelit prezentate de televiziunea rus. Pozele sunt luate probabil de un satelit american sau englez. Ele arata cum avionul MH17 a fost doborat de o racheta trasa de un avion ucrainian Mig 29. Pozele au fost verificate si, spune televiziunea rusa, nu s-au gasit urme de falsificare. Poate asa se explica de ce armata ucrainiana bombardeaza locul prabusirii de mai multe luni fara incetare, inregistrarile intre turnul de control de la Kiew si avion MH17 au disparut fara urma, etc... http://www.focus.de/politik/ausland/...d_4276006.html
siguuur ca da.
E doar o mica problema.
Avioanele de lupta nu trag de la distanta aia.
Uite cum arata o focalizare de la mica distanta:

Si asta e de la MICA distanta(de la care nu tragi cand vrei sa musamalizezi... orice).
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
Răspunde