Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.11.2009, 09:52:06
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit Rugaminte

Doamne ajuta!
Vreau sa va rog, daca nu va e cu suparare, sa ma pomeniti in rugaciunile voastre si pe mine, pacatoasa, impreuna cu sotul meu Marian. Nu v-as fi cerut acest lucru, dar simt ca singura nu mai pot lupta cu necazurile care au venit asupra mea. Cu cat ma rog mai mult pentru liniste si bunaintelegere in familie, cu atat se intetesc certurile. Va rog sa ma iertati ca am indraznit, dar nu prea am cui sa cer ajutorul. Stiu ca rugaciunea de grup face mult, de aceea v-am rugat.
Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va trimita multe binecuvantari.
Cristina
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.11.2009, 10:08:36
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tia Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Vreau sa va rog, daca nu va e cu suparare, sa ma pomeniti in rugaciunile voastre si pe mine, pacatoasa, impreuna cu sotul meu Marian. Nu v-as fi cerut acest lucru, dar simt ca singura nu mai pot lupta cu necazurile care au venit asupra mea. Cu cat ma rog mai mult pentru liniste si bunaintelegere in familie, cu atat se intetesc certurile. Va rog sa ma iertati ca am indraznit, dar nu prea am cui sa cer ajutorul. Stiu ca rugaciunea de grup face mult, de aceea v-am rugat.
Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va trimita multe binecuvantari.
Cristina
Bine, draga, o sa fiti pe pomelnic in cel mai scurt timp. Curaj, de necazuri avem toti parte, trebuie sa trecem insa peste ele si sa nu deznadajduim!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.11.2009, 13:03:27
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

Multumesc din suflet. stiu, nu e prima oara cand am parte de asa ceva, dar niciodata nu au fost de o asa amploare. Oricum, voia Domnului in toate, ca de la El ne vin si bucurii, si necazuri, ori ca pedeapsa, ori pentru mantuire. Stiu ca nu ma lasa sa indur mai mult decat pot duce, dar simt ca nu mai pot
Dumnezeu sa va binecuvinteze
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.11.2009, 13:29:07
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tia Vezi mesajul
Multumesc din suflet. stiu, nu e prima oara cand am parte de asa ceva, dar niciodata nu au fost de o asa amploare. Oricum, voia Domnului in toate, ca de la El ne vin si bucurii, si necazuri, ori ca pedeapsa, ori pentru mantuire. Stiu ca nu ma lasa sa indur mai mult decat pot duce, dar simt ca nu mai pot
Dumnezeu sa va binecuvinteze
De-asta sa fii sigura, spune-i Maicii Domnului toate problemele voastre, cu incredere de fiica...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.12.2009, 01:01:10
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit ACATISTUL PENTRU IMPACAREA CELOR INVRAJBITI- Icoana 7 sageti

[,,,]

Icosul 12:

Cantand milostivirea Ta, Iubitorule de oameni, ne inchinam bogatiei milelor Tale, stapane, " Faptura Ta vrand sa o mantuiesti, moarte ai primit"-graia Preacurata, ci prin Invierea Ta, Mantuitorule, miluieste-ne pe noi toti, care cu umilinta ii strigam Maicii Tale Preacurate:

Bucura-Te, ca pe Domnul Cel Preabun fara de suflare l-ai zarit;
Bucura-Te, ceea ce ai sarutat trupul Fiului tau preaiubit;
Bucura-Te, ca ai primit la lumina ta cum era strapus de moarte si dezbracat;
Bucura-Te, ceea ce apoi mormantului l-ai incredintat;
Bucura-Te, ca trupul Sau in giulgiu nou l-ai infasurat;
Bucura-Te, ceea ce l-ai vazut inviat;
Bucura-Te, Maica a lui Dumnezeu mult-patimitoare, care prefaci in bucurie intristarea noastra!

[....]

Dupa aceea zicem aceasta rugaciune:

RUGACIUNE:


O, Maica a lui Dumnezeu mult-patimitoare, ceea ce pentru curatia ta si pentru nenumaratele suferinte indurate de tine pe pamant, esti mai presus decat toate fiicele pamantului, primeste suspinele noastre multindurerate si ne pazeste sub acoperamatul milostivirii tale, caci alt adapost si solire calda in afara de tine nu avem, ci tu, indraznire avand catre Cel nascut din tine, ajuta-ne si ne mantuieste cu rugaciunile tale ca fara de oprelisti sa ajungem in imparatia cerurilor, unde impreuna cu toti sfintii vom canta lui Dumnezeu Celui in Treime, acum si pururea si in vecii vecilor, Amin!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.12.2009, 11:06:49
iubireimpartasita's Avatar
iubireimpartasita iubireimpartasita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2009
Locație: Intr-o casa pustie
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru iubireimpartasita
Implicit

Ati incercat sa mergeti la maslu?dar sa faceti sfestanie?
face-ti si asta?

O sa va pomenesc si eu in ruga mea zilnica.
Doamne ajuta.
__________________
Ma tem de mine insami
Reply With Quote
  #7  
Vechi 04.12.2009, 10:27:11
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tia Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Vreau sa va rog, daca nu va e cu suparare, sa ma pomeniti in rugaciunile voastre si pe mine, pacatoasa, impreuna cu sotul meu Marian. Nu v-as fi cerut acest lucru, dar simt ca singura nu mai pot lupta cu necazurile care au venit asupra mea. Cu cat ma rog mai mult pentru liniste si bunaintelegere in familie, cu atat se intetesc certurile. Va rog sa ma iertati ca am indraznit, dar nu prea am cui sa cer ajutorul. Stiu ca rugaciunea de grup face mult, de aceea v-am rugat.
Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va trimita multe binecuvantari.
Cristina
V-am trecut azi dimineata pe amandoi la Sf.Liturghie si la Sf.Maslu. Ai incredere si roaga-te! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 04.12.2009, 13:15:42
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

Va multumesc tututor ca imi sunteti alaturi ne-ati pomenit in rugaciune. Dumnezeu sa reverse asupra voastra Mila Sa cea nemarginita
Vreau sa va intreb: daca trimit prin posta pmelnice la mansastiri, se pomenesc "din oficiu" 40 zile sau trebuie sa specific eu?
Doamne ajuta
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote
  #9  
Vechi 04.12.2009, 13:18:17
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tia Vezi mesajul
Va multumesc tututor ca imi sunteti alaturi ne-ati pomenit in rugaciune. Dumnezeu sa reverse asupra voastra Mila Sa cea nemarginita
Vreau sa va intreb: daca trimit prin posta pmelnice la mansastiri, se pomenesc "din oficiu" 40 zile sau trebuie sa specific eu?
Doamne ajuta
Cred ca e mai bine sa mentionezi pe foaie pentru cate zile ceri sa fiti pomeniti, nu e nici o rusine...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 04.12.2009, 15:53:49
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iertati-ma !!

Ar trebui in aceste vremuri sa ne rugam toti unii pentru altii mantuitorului nostru Iisus Hristos. Chiar acum acum am spus si eu o mica rugaciune pentru d-voastra si sotul d-voastra. Domnul sa va lumineze calea si sa va ajute sa treceti cu bine peste toate greutatile. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 14:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 16:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 22:06:52
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 23:52:03