Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Botezul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.09.2010, 23:56:08
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Maria Ioana,
ultimul lucru de care trebuie sa te nelinistesti este soarta copilului. Dumnezeu l-a luat la El fara sa il mai lase sa treaca prin lumea asta. Soarta copiilor nenascuti este un mister, insa unul luminos, dupa parerea mea.
Daca te intereseaza, sfantul Grigore de Nissa are o scriere despre copiii morti prematur. Este foarte frumoasa. Isi pune mai mult intrebarea de ce Dumnezeu accepta asta, pentru el este de la sine inteles ca acei copii ajung mult mai simplu si mai repede la Dumnezeu.
Faptul ca te simti trista si intoarsa pe dos si plangi este normal, este de fapt datorat si hormonilor care dupa ce pregatisera corpul pentru o sarcina acum isi 'schimba directia'. Dar sa stii ca trece repede.
Si eu am patit asta odata si mi-a trecut dupa o saptamana starea asta. Iar in cursul aceluiasi ciclu am ramas iar insarcinata (medicii recomanda sa astepti ciclul urmator pana se reface mucoasa uterina.. din fericire nu s-a intamplat nimic).
Doamne ajuta, si inima sus!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pierdut intr-o lume mare .... Sniper Intamplari adevarate 12 24.08.2016 15:56:50
Rugaciune pt sarcina alt_inceput Rugaciuni 6 14.01.2012 09:02:39
Bucuria omului pierdut delia babaru Intrebari utilizatori 4 16.04.2010 12:47:31
Despre sarcina DavidM Teologie si Stiinta 12 24.02.2010 12:40:48
parerea BOR fata de o sarcina oprita in evolutie felixmorariu Biserica Ortodoxa Romana 36 11.09.2009 08:48:34