Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 18.11.2014, 20:30:41
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Dar de ce trebuie sa ne preocupe pe noi aceste maruntisuri, de parca am fi epuizat toate problemele importante?
I-o fii frica de dinozauri si vrea sa stie daca se intorc sau nu.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 18.11.2014, 20:31:23
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
De ce sa nu fie posibila ?
Nu are rost sa incepeti iar o discutie despre evolutionism, ca abia s-a incheiat una care a durat cateva luni. Am discutat cu abaa, nu vrea sa inteleaga altceva, a luat evolutionismul in brate si nu mai accepta altceva, orice i-ai spune.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 18.11.2014, 20:38:38
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Nu are rost sa incepeti iar o discutie despre evolutionism, ca abia s-a incheiat una care a durat cateva luni. Am discutat cu abaa, nu vrea sa inteleaga altceva, a luat evolutionismul in brate si nu mai accepta altceva, orice i-ai spune.
Am inteles.
Abaa, imi rau ca te consideri ca te tragi din maimutza.De aici rezulta o chestie foarte interesanta.Pentru tine si taximetristi, maimutza e foarte importanta. =))
Reply With Quote
  #44  
Vechi 18.11.2014, 21:02:47
hasoj1 hasoj1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.11.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Dar de ce trebuie sa ne preocupe pe noi aceste maruntisuri, de parca am fi epuizat toate problemele importante?
Chiar si oamenii de stiinta stiu ca o multime de specii au disparut. Probabil animalele mari au disparut pentru ca dupa potop s-a schimbat atmosfera si conditiile. Nu stim daca au fost salvate in arca.
In cazul in care s-ar fi modificat atmosfera va asigur ca tot mediul biotic ar fi fost afectat, nu numai animalele mari. Asta e realitatea, nu stim daca au fost salvate in arca, nu stim cum au murit, multi sustin ca a fost interventia lui Dumnezeu, pentru ca am fi fost in pericol, si atunci, de ce le-ar mai fi creat atunci? Sunt atat de multe intrebari care tintesc verosimilitatea si validitatea relatarilor ca n-ai cum sa nu te intrebi. Nu pot sa cred ca n-ati avut ticneli asupra textului biblic si ca nu v-ati tot lovit de niste interpretari proprii peste care nu puteati sa treceti... Nu mi-a venit in mod special lucrul acesta in minte, ci printre alte ganduri s-a strecurat si aceasta incertitudine, legata de dinozauri, care apare evaziv in biblie.

Last edited by hasoj1; 18.11.2014 at 21:06:59.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 18.11.2014, 21:17:56
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Am inteles.
Abaa, imi rau ca te consideri ca te tragi din maimutza.De aici rezulta o chestie foarte interesanta.Pentru tine si taximetristi, maimutza e foarte importanta. =))
Nu stiam eu de ce imi plac asa de mult bananele, si sa conduc :)))
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare