Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.06.2009, 19:19:02
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit Ajutati-ne, avem un caz disperat !

Ma numesc Cobzarencu Georgeta si sunt din Tulcea.
Nu am crezut niciodata ca am sa ajung sa povestesc drama prin care trec dar neavand alta solutie incerc sa fac acest lucru cu speranta ca cei care vor citi aceste randuri ma vor putea ajuta.
Necazul meu a inceput din anul 2000 cand baiatul de 20 de ani mi-a decedat dintr-o eroare medicala diagnosticat de medici cu hepatita b.
De atunci eu si sotul meu am suferit foarte mult .
Anul trecut am fost depistata cu cancer la ovarul stang si endometru.
Anul acesta sotul meu a fost diagnosticat cu cancer la ficat ,hepatita B si ascita.
O interventie chirurgicala nu se mai poate face ci doar citostatice pentru ai prelungi viata.
Doctorul i-a dat sanse de viata doar 6 luni.
Eu am luat legatura cu doamna doctor Mirela Wagner din Los Angeles care i-a precris o reteta cu 5 madicamente pe care trebuie sa o urmeze timp de 6 luni avand sanse foarte mari de vindecare.
Problema este ca acest tratament costa 1600 RON pe luna, intrucat noi traim dintr-un salariu de 640 RON/luna(salariu de vanzator)si din concediul medical al sotului meu , nu avem posibilitatea de a cumpara aceste medicamente.
Suma de care avem nevoie pentru cele sase luni este de 9600 RON .
Va rugam din tot sufletul sa ne ajutati cu cat puteti pentru a salva viata sotului meu
Adresa COBZARENCU GEORGETA
STR PLEVNEI NR 45 ,BLD7, SC A, AP 14
LOC TULCEA
NR TELEFON 0752699279
NR FIX 0240/533168
NR CONT LEI RO91 RNCB 0258 1019 3628 0001
CONT VALUTA SWIFT:RNCB RO BU
In speranta ca ne veti putea ajuta va multumim din toata inima si dumnezeu sa va dea sanatate.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.06.2009, 01:00:22
Lumi-giu Lumi-giu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit medicamentele!

am luat legatura cu o doamna din statele unite ca sa va cumpere medicamentele direct de acolo- ne revine mai ieftin asa; vom incepe cu doza pe 2luni; nu stim cum va fi cu trimisul, uneori se desfac pachetele; din cauza valorii mari trebuie declarata suma si s-ar putea sa se uite in pachet dar nu cred ca va fi vreo problema daca va duceti si cu vreun bilet de iesire din spital sa aratati pt ce sunt medicamentele.
am dori doua lucruri: 1. verificati adresa de livrare, cu numele complet si cu adresa sa din buletin al persoanei care va ridica pachetul pt dnul cobzarencu
2. daca se poate sa scanati o hartie de la spital cu diagnosticul dnului cobzarencu

presupunem ca veti avea pachetul in cca 2 sapt maxim 3 daca imi raspundeti repede
Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.06.2009, 07:57:13
andruza andruza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2009
Locație: tulcea
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

Buna dimineata,
Eu sunt prietena ei care a scris despre aceasta drama.
Aceasta familie batuta de soarta nu are calculator si am dorit sa/i ajut in acest sens.
Va multumim din suflet pentru ajutor nici nu stiu cum sa va multumesc,noi am reusit sa strangem bani pentru prima luna ,am comandat,am inceput deja tratamentul si ca o minune domnul cu probleme are 3 zile de cand se simte bine,noi stim ca pericolul exista dar avem incredere in acest tratament pentru ca deja este un inceput pozitiv si avem mare incredere in dumnezeu .
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.06.2009, 08:33:21
andruza andruza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2009
Locație: tulcea
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

adresa este urmatoarea:
Cobzarencu Georgeta(sotia)
Str Plevnei nr 45,Bl D7,Sc A,Ap 14,Etj 3,
Loc Tulcea
Jud Tulcea
Eu am scanat biletele de iesire din spital dar nu pot sa le atasez,cum sa fac?
O adresa de e-mail?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.06.2009, 09:28:22
Cobzarencu Cobzarencu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit

Aici sunt actele medicale....
Attached Images
File Type: jpg scan0002.jpg (98,7 KB, 12 views)
File Type: jpg scan0004.jpg (93,1 KB, 8 views)
File Type: jpg scan0006.jpg (89,5 KB, 8 views)
File Type: jpg scan0007.jpg (89,7 KB, 7 views)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 26.06.2009, 11:38:28
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Asha cum sf Vasile cel Mare se simtzea lepros impreuna cu leproshii, asha incerc shi eu, urmandu-i pilda, sa-mi vad zilele ramase de viatza (ale mele precis multe dar sigur fara de folos duhovnicesc) asha ca un canceros... care nu este sigur ca va apuca seara sau v-a trebui Astazi sa treaca prin fatza scaunului de judecata a lui Dumnezeu... spre odihna din ashteptarea judecatzii tuturor judecatzilor de la sfarshitul timpului... al veacului acestuia... dar orice suferintza este un dar spre mantuire... caci bunastarea shi banii n-aduc fericirea ci atrag hotzii... iar eu ca shi unul dintre hotzi... nu shtiu sa va ajut altfel decat incercand sa va fur pana shi ultimele clipe shi ultimele sperantze... desharte... aducandu-va aminte de dreptul Iov, care asha zicea celor care il indemnau la revolta impotriva Cerului, atingandu-se de sufletul sau smerit in fel shi chip, asha spunea mereu:

"Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat, fie Numele Domnului binecuvantat!"
Reply With Quote
  #7  
Vechi 26.06.2009, 11:42:54
andruza andruza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2009
Locație: tulcea
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

eu va multumesc pentru timpul acordat acestui mesaj dar sa stiti ca nu ne-ati incurajat in nici un fel.
Poate o vorba buna ar fi insemnat mai mult.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 26.06.2009, 12:03:51
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andruza Vezi mesajul
eu va multumesc pentru timpul acordat acestui mesaj dar sa stiti ca nu ne-ati incurajat in nici un fel.
Poate o vorba buna ar fi insemnat mai mult.
poi asta ziceam shi eu... nu shtiu decat sa fur... shi iata ca v-am mahnit... caci sunt nechibzuit... dar Domnul sigur are sa se milostiveasca... daruind din maremila Sa... celor ce cer... deci ma iarta daca n-am reushit sa va daruiesc decat un pic de timp pe care l-atzi pierdut citind ce am scris...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 26.06.2009, 23:55:18
Lumi-giu Lumi-giu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Smile s-a lansat comanda de medicamente

Citat:
În prealabil postat de Cobzarencu Vezi mesajul
Aici sunt actele medicale....
multumesc, intelegeti ca la asa o suma am vrut sa vedem totusi o hartie cu un diagnostic...
am lansat comanda, suntem obligate sa cumparam pe 6luni ca sa obtinem o reducere la o mica parte din medicamente( transportul peste ocean va costa f mult; daca gasiti pe cineva care vine din statele unite in romania avem timp sa luam legatura, sapt viitoare doamna folescu va avea comanda apoi trebuie sa ne descurcam cu trimisul in tara
DOAMNE-AJUTA!
Maria
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.06.2009, 00:03:34
Lumi-giu Lumi-giu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 7
Implicit adresa personala

Citat:
În prealabil postat de Cobzarencu Vezi mesajul
Aici sunt actele medicale....
Citat:
În prealabil postat de andruza Vezi mesajul
adresa este urmatoarea:
Cobzarencu Georgeta(sotia)
Str Plevnei nr 45,Bl D7,Sc A,Ap 14,Etj 3,
Loc Tulcea
Jud Tulcea
Eu am scanat biletele de iesire din spital dar nu pot sa le atasez,cum sa fac?
O adresa de e-mail?
lumigiu@yahoo.fr
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 19:51:45
Ce sa mai fac? sunt disperat. Vickuo Generalitati 154 18.08.2009 23:32:07
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 7 18.06.2009 15:59:07