Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #891  
Vechi 12.11.2015, 14:19:50
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mi-e scarba. Doar pentru ca aglutinarea asta sub ordin a provocat-o blestematul de "mare licurici", Justitia e instrumentata politic. Exact ca pe vremea...tuturor dinainte. Subiectivism jegos.
Pe vremea detracatului sexual si dezastruos politic Carol al II-lea, bunicul meu, care era un avocat de succes, a pierdut o bursa in afara (se instaurase deja "dictatura regala"), doar fiindca a fost obiectiv la o anume parte mai politica din testul respectiv si, intrebat fiind care este mai buna ca forma de guvernamant, a spus cinstit ca si monarhia si republica au avantaje si dezavantaje. Deh, nu s-a aglutinat.
Acum, ca si intotdeauna e la fel. Trebuie sa spui parola ceruta, ce se cere, ce se asteapta de la tine. Ca intr-un idiot de joc sau un blestemat de ritual religios/ocult de initiere. Cum vad pe net o groaza de postaci prooccidentali si proamericani nevoie mare, ca de, vor sa aiba dosar electronic favorabil si ei si ai lor sa o duca bine- impuls de animal. Sau au vezi Doamne traume in familia lor din partea unui sistem impotriva caruia cica lupta (Lenin a r crapa de invidie, nu mai zic de Stalin, sa vada ce perfect, aproape automatizat, aproape autocatalitic e sistemul neomarxist actual), si gata! nu pot trece peste asta. Tot cum am zis, animale proaste si ranchiunoase. (Mai sunt unii din astia si pe aproape).
"Tovarasi, e indicatie de sus ca Buharin a deviat grav de la linia Parrtidului, si el si toti asociati cu el trebuie nimiciti de mana de fier a NKVD. Prin umrare, toate colectivele de oameni ai muncii ii vor infiera aspru. S-a inteles? - Da, sa traiti!"
"Domnilor, ambasada vrea vinovati. Nu ii veti elibera pe cei care trebuie sa fie acarii oficiali. E clar? - Da' sefu'!".

Animale subiective, aglutinate si worm-like. Asta e istoria "cetatii". Omul e specie sentienta. Mda.

Last edited by The Willful One; 12.11.2015 at 14:23:27.
  #892  
Vechi 12.11.2015, 14:32:03
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Mi-e scarba. Doar pentru ca aglutinarea asta sub ordin a provocat-o blestematul de "mare licurici", Justitia e instrumentata politic. Exact ca pe vremea...tuturor dinainte. Subiectivism jegos.
Pe vremea detracatului sexual si dezastruos politic Carol al II-lea, bunicul meu, care era un avocat de succes, a pierdut o bursa in afara (se instaurase deja "dictatura regala"), doar fiindca a fost obiectiv la o anume parte mai politica din testul respectiv si, intrebat fiind care este mai buna ca forma de guvernamant, a spus cinstit ca si monarhia si republica au avantaje si dezavantaje. Deh, nu s-a aglutinat.
Acum, ca si intotdeauna e la fel. Trebuie sa spui parola ceruta, ce se cere, ce se asteapta de la tine. Ca intr-un idiot de joc sau un blestemat de ritual religios/ocult de initiere. Cum vad pe net o groaza de postaci prooccidentali si proamericani nevoie mare, ca de, vor sa aiba dosar electronic favorabil si ei si ai lor sa o duca bine- impuls de animal. Sau au vezi Doamne traume in familia lor din partea unui sistem impotriva caruia cica lupta (Lenin a r crapa de invidie, nu mai zic de Stalin, sa vada ce perfect, aproape automatizat, aproape autocatalitic e sistemul neomarxist actual), si gata! nu pot trece peste asta. Tot cum am zis, animale proaste si ranchiunoase. (Mai sunt unii din astia si pe aproape).
"Tovarasi, e indicatie de sus ca Buharin a deviat grav de la linia Parrtidului, si el si toti asociati cu el trebuie nimiciti de mana de fier a NKVD. Prin umrare, toate colectivele de oameni ai muncii ii vor infiera aspru. S-a inteles? - Da, sa traiti!"
"Domnilor, ambasada vrea vinovati. Nu ii veti elibera pe cei care trebuie sa fie acarii oficiali. E clar? - Da' sefu'!".

Animale subiective, aglutinate si worm-like. Asta e istoria "cetatii". Omul e specie sentienta. Mda.
Cam asa e. Si te doare capul cand vezi cate colective de pionieri aplauda si ei lupta de clasa. Oameni tineri care cred ca ne trebuiesc mai multi procurori, nu macar o mana de procurori independenti.
Nu mai e unul care sa le explice bezmeticilor ca daca le dai alora prea multa putere, o sa aiba putere si asupra deciziilor politice. Si ca e posibil ( eu cred ca deja se intampla ) ca puterea judecatoreasca si procuratura sa fie controlate de o putere straina ( cum s-a intamplat si in anii 50 ) si atunci automat aia sa controleze si deciziile politice. Ca de aia exista in toate tarile imunitatea, numai la noi tipa bezmeticii ca s-o eliminam. Lasa ca fac americanii ordine.
  #893  
Vechi 12.11.2015, 14:59:23
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cam asa e. Si te doare capul cand vezi cate colective de pionieri aplauda si ei lupta de clasa. Oameni tineri care cred ca ne trebuiesc mai multi procurori, nu macar o mana de procurori independenti.
Nu mai e unul care sa le explice bezmeticilor ca daca le dai alora prea multa putere, o sa aiba putere si asupra deciziilor politice. Si ca e posibil ( eu cred ca deja se intampla ) ca puterea judecatoreasca si procuratura sa fie controlate de o putere straina ( cum s-a intamplat si in anii 50 ) si atunci automat aia sa controleze si deciziile politice. Ca de aia exista in toate tarile imunitatea, numai la noi tipa bezmeticii ca s-o eliminam. Lasa ca fac americanii ordine.
Doamne, dar cand se va alege praful si de "licurici"? Ca, iata, de la Asiria pana la URSS, toate imperiile sunt povesti. Cand vine si randul infamei rase spalacite si tuturor occidentalilor, cu americanii in frunte?
  #894  
Vechi 12.11.2015, 15:20:40
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Doamne, dar cand se va alege praful si de "licurici"? Ca, iata, de la Asiria pana la URSS, toate imperiile sunt povesti. Cand vine si randul infamei rase spalacite si tuturor occidentalilor, cu americanii in frunte?

https://share.america.gov/trolls-eve...anted-to-know/

Tu cat iei ?
  #895  
Vechi 12.11.2015, 15:29:10
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Ete na. :)))))))))))))
Amuzant, totusi.
Nu, eu nu sunt aglutinat nici cu unii nici cu altii. Pur si simplu, Occidentul seamana tot mai mult cu o intrupare (supra)statal-institutionala a Raului.
  #896  
Vechi 12.11.2015, 15:37:00
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Ete na. :)))))))))))))
Amuzant, totusi.
Nu, eu nu sunt aglutinat nici cu unii nici cu altii. Pur si simplu, Occidentul seamana tot mai mult cu o intrupare (supra)statal-institutionala a Raului.
Pai poti crede ca asta-i pozitia oficiala a SUA ? Adica uite ce rai sunt rusii, au detasamente de postaci. :)
Toti au. Imi aduc aminte ca am citit despre unii care faceau treaba asta prin WoW. Si nu erau rusi, erau englezi sau americani. :)

http://edition.cnn.com/2013/12/09/te...g-video-games/
  #897  
Vechi 12.11.2015, 16:51:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai poti crede ca asta-i pozitia oficiala a SUA ? Adica uite ce rai sunt rusii, au detasamente de postaci. :)
Toti au. Imi aduc aminte ca am citit despre unii care faceau treaba asta prin WoW. Si nu erau rusi, erau englezi sau americani. :)

http://edition.cnn.com/2013/12/09/te...g-video-games/

€žDOI BLOGGERI COSTĂ 1.200 DE EURO, TVA INCLUS€
Noi emailuri din Gala Bute: Elena Udrea era implicată direct în cenzură, în manipulări cu bloggeri s™i s™tia exact cît costă postacii

http://www.tolo.ro/2015/11/10/doi-bl...ro-tva-inclus/

Tot de acolo trimiteri la cum se lucrau manipularile in presa..

Dar na, ,curva occidentala inca se da drept mireasa virgina, stiti, noi, democratia, independenta presei, bla bla, rusii - guvern, influenta, postaci, etc.

Trebuie sa apreciem ca totusi nu se face evaziune in jobu' ista, tva inclus.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 12.11.2015 at 17:04:58.
  #898  
Vechi 12.11.2015, 17:15:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
On Friday, Microsoft announced it was strengthening encryption across many of its services in an effort to push back against "government snooping."

Ahaha, adica "push back against FREE "government snooping.""
Adica, tradus: " vreti informatiile astea gratuit? trebuie sa platiti pentru ele!!"

Hacked emails show what Microsoft charges the FBI for user data

The documents consist of what appear to be invoices and emails between Microsoft's Global Criminal Compliance team and the FBI's Digital Intercept Technology Unit (DITU), and purport to show exactly how much money Microsoft charges DITU, in terms of compliance costs, when DITU provides warrants and court orders for customers' data.

In December 2012, for instance, Microsoft emailed DITU a PDF invoice for $145,100, broken down to $100 per request for information, the documents appear to show. In August 2013, Microsoft allegedly emailed a similar invoice, this time for $352,200, at a rate of $200 per request. The latest invoice provided, from November 2013, is for $281,000.

http://www.dailydot.com/news/microso...ails-fbi-ditu/
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #899  
Vechi 12.11.2015, 17:30:22
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Saracul Iohannis vad ca e victima coruptilor care l-au pacalit sa cumpere o casa cu acte false.
Sa va fie rusine ca ati incercat sa corupeti un neampt cinstit !
  #900  
Vechi 12.11.2015, 17:40:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Din banii greu munciti, din meditatii!!
Cu cate case a ramas pana acum?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 12.11.2015 at 17:44:47.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare