Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.10.2010, 11:19:46
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Voi scrie câte zece nume pe fiecare pomelnic.
Nu voi uita nici pe cei de la Umanitate care au nevoie de mila și ajutorul lui Dumnezeu și a Cuvioasei Maice Paraschiva pe acei care au rupt din puținul lor pentru a ajuta un om în suferință și în nevoie,și nici pe prietenele mele de departe.

Last edited by dorinastoica14; 12.10.2010 at 11:22:42.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.10.2010, 12:11:26
talida talida is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit

Multumim,asa este nu toti avem bucuria sa putem ajunge la Cuvioasa Parascheva.Cu voia lui Dumnezeu pomenestene si pe noi:Costinel,Mirela,Talida-Liliana.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.10.2010, 12:35:52
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Doamne....ce ideie aducatoare de bucurii duhovnicesti,ai avut draga mea...o sa-ti urmez exemplu si o sa pun pomelnice la Sfanta nostra Episcopie,la slujba de vecernie pe 13.10.2010.Episcopia noastra are hramul "Sfanta Parascheva"...si avem o parte din vesmintele EI,la noi spre inchinare.Am sa te rog,sa-mi trimiti si numele membrilor familiei tale,sa va pomenesc aici la noi,iar pe ceilalti ii voi lua de aici de pe forum.Doamne Ajuta!!Sfanta Cuvioasa,ajuta-ne si ne miluieste pe noi toti pacatosii!!!!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.10.2010, 12:39:05
cerberus cerberus is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2009
Mesaje: 10
Thumbs up Sa va dea Dumnezeu sanatate!

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Multumim din suflet,ne faceti un mare bine,sunt convins ca o sa ne simtim ca si cand am fi prezenti acolo,mare bucurie!
Cristian,Rodica,Marco-Ionut.
Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 12.10.2010, 12:45:56
dorneanul dorneanul is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2009
Mesaje: 1
Implicit "Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul"

"Doamne Iisuse Hristoase,ajuta-ma ca astazi toata ziua sa ma lepad de mine insumi,ca cine stie din ce nimicuri mare vrajba am sa fac si astfel,tinand la mine,sa Te pierd pe Tine"!(sfantul Arsenie Boca)Fericiti sunteti cei care ajungeti la Sfanta Cuvioasa Parascheva,Dumnezeu sa va rasplateasca efortul si dragostea!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 12.10.2010, 13:31:27
anca_1979 anca_1979 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2010
Mesaje: 2
Implicit sa iti ajute Dumneze

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Sa iti ajute Dumnezeu, pentru ideea pe care ai avut-o, anul trecut am fost la Preacuvioasa Paraschiva, la Iasi si m-am rugat pentru ceva anume, cand am ajuns acasa la mine in oras mi s-a implinit ce am cerut, dar eu ca o pacatoasa am gresit. Anul asta nu am putut ajunge din cauza problemelor finanicare, inca o data sa iti dea Bunul Dumnezeu sanatate si multa lumina in suflet si astept sa ne scri cand te intorci.
pentru pomelnic. Anca-Raluca si Daniel
Reply With Quote
  #17  
Vechi 12.10.2010, 14:22:40
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit multumiri pentru initiativa

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Va multumesc din suflet pentru initiativa,Sfanta Parascheva ma ajutat de foarte multe ori sperand ca nu va deranjeaza liSTA ENUMEREZ,ROBERT-STEFAN,EMILIAN,ION,CRISTINA,PETRUTA,MARIA,SIMONA,I ULIANA,OANA,CAMELIA,RAFAELE,GEORGIANA,NICULAE,NICO LETA,PETRE,JESSICA.DOAMNE AJUTA,SI INCA O DATA MULTUMIRI DIN SUFLET.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 12.10.2010, 14:29:21
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Multumiri din suflet

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la sfânta moldovei - cuvioasa paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la iași și nădăjduiesc să mă ajute dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele sfintei și ale sf.maxim mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
dorina
in speranta ca nu este foarte mare lista indraznesc sa enumerez cateva nume:robert-stefan,emilian,ion,cristina,petruta,maria,iuliana, carmen,constantin,georgiana,niculae,simona,oana,je ssica,camelia,rafaele.soamne ajuta.pe mine sfanta paraschiva ma ajutat de multe ori.sa va ajute si dumneavoastra sa ajungeti cu bine!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 12.10.2010, 14:50:38
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Din cate am inteles, cei ce nu pot ajunge la moaste au acces la Sf. Parascheva si prin intermediul Facebook, la http://www.facebook.com/pages/Saint-...1088478?v=wall
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 12.10.2010, 15:33:32
inna-inna inna-inna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit MARIA pacatoasa are mare nevoie de ajutor...

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Pot sa va rog si eu pentru un singur nume? MARIA pacatoasa are mare nevoie de ajutorul lui Dumnezeu, cu rugaciunile Sfintei Parascheva, ale Sf.Maxim Marturisitorul si cu ajutorul dumneavoastra, pentru care Domnul Dumnezeu sa va rasplateasca inmiit. Mi-au dat lacrimile cand am citit postarea dumneavoastra...Domnul Dumnezeu sa tina cont de tot...Doamne - ajuta tuturor! Amin...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sf.Cuvioasa Parascheva cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 4 12.10.2010 04:35:28
De Sfanta Cuvioasa Paraschiva sufletul iubitei mele mamici va pleca la ceruri.... eduandra Preotul 16 12.12.2009 03:56:47
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37
Ce se obisnuieste de ziua Sfintei Paraschiva? simona Stiri, actualitati, anunturi 3 14.10.2009 00:06:18
Cuvioasa Paraschiva mara2008 Generalitati 7 16.10.2008 08:35:02