Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Din Noul Testament
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 04.01.2013, 13:15:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de leonte Vezi mesajul
Raspunde-mi punctual la urmatoarea intrebare si-ti voi raspunde si eu punctual la orice intrebare pertineta vei pune. Daca raspunsul meu iti pica "original" si greu de digerat te rog sa ma ierti, dar nu pot afirma altceva decat ceea ce gandesc.
Orice raspuns este bun?
Sau trebuie musai sa se potriveasca cu cel pe care il ai tu in cap?

Citat:
Si mai spune-mi o data ca nu mi-am luat lecitina azi si nu tin minte! Ce functii aveau cei ce L-au rastignit pe Dumnezeu si din ce fel de institutie faceau parte? Cumva erau niste oameni nebuni cu viziuni "originale" asupra Legii lui Moise, iar Hristos le predica sa se tina "Sfanta Traditie"?... Sau era invers?...
Nu functia l-a rastignit pe Hristos ci ingustimea mintii si a sufletului acelor oameni.
Iar daca tu crezi ca exista neaparat o legatura cauza intre una si alta, esti fara doar si poate intr-o mare confuzie - vezi lecitina sau mai bine adu-ti aminte de unul ca Sf. Ioan Gura de Aur (functia, viata).
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebare legata de botez George R. Botezul 41 24.04.2013 11:50:10
Genealogia lui Iisus diferita la Matei / Luca odin Din Noul Testament 19 01.08.2011 04:23:14
Genealogia Domnului nostru Iisus Hristos si vechimea lumii mihailt Generalitati 6 22.05.2011 17:58:03
Intrebare legata de biserica Panda701 Generalitati 12 24.03.2010 17:17:28
Intrebare legata de alcatuirea acatistelor sophia Rugaciuni 3 05.06.2009 19:27:51