Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 24.10.2009, 14:51:14
editroman editroman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2009
Locație: Sighisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Multumesc Didina pt.aceasta informatie.Chiar sunt foarte interesata.Nu am participat niciodata la asa ceva si imi doresc nespus sa particip.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 26.10.2009, 07:49:30
georgedar georgedar is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 34
Implicit

Dumnezeu sa fie cu voi si sa va dea reusita!
__________________
Cititi mai multe despre Maica Domnului a Patimii
Reply With Quote
  #43  
Vechi 28.11.2009, 21:12:49
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

am scris intr-un mesaj la acest subiect deschis...ca fetita mea nu sa simtit bine in ultimul timp, ca a avut agitatii negative plangea si era speriata,nu pot sa va descriu in cuvinte starea ei...apoi in ultimul mesaj care l-am scris aici am spus ca se simtea mai bine...dar starea sa reintors...si chinul a fost cam o luna, aproape zi de zi...pana cand am hotarat sa ajung la tara cu gandul ca acolo se va simti mai bine...dar nu era bine de loc, nici acolo...si in ultima zi de stat acolo era ziua Sf Nectarie (nu puteam intra in biserica caci nu eram curata)am stat seara dupa Vecernie si l-am asteptat pe preot la usa,nu aveam curaj de a vorbi cu preotul cu toate ca imi este duhovnic...si i-am spus sa ii citeasca elenei o rugaciune caci eu cred ca exista ucenici ai lui Iisus care mai vindeca...nu vroiam o minune enorma imi doream sa se linisteasca sa nu mai simtim atat de mult durerea chinului...si vreau sa spun, ca o marturisire... socotiti si voi cate zile au tecut de atunci si fetita mea nu sa mai reintors la acea stare negativa incepand din seara aceea...autista este in continuare...dar e mai bine...nu mai plange speriata...Parintele i-a dat sa sarute si moastele Sf .Necarie avea la dansul...si l-ea sarutat fetita mea ...si parintele mi-a zis ca ea nu are pe cel rau, ca asa spun Sfintii Parinti ca daca accepta toate cele Sfinte inseamna ca e doar bolnava...caci boala ei e ca orice boala, care trebuie infruntata cu rabdare ...acum ca e mai bine am reusit sa va scriu....eu totusi ma gandesc, ca daca starea s-ar reintoarce sa gasesc mereu curaj de a ruga parintele sa ne ajute cu rugaciunea...



















Last edited by speranta; 29.11.2009 at 20:27:43.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 31.01.2010, 13:00:04
editroman editroman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2009
Locație: Sighisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit Reportaj Protv

http://adrianroman.webs.com/apps/vid...ire-adrian-avi
Reply With Quote
  #45  
Vechi 11.02.2010, 20:46:08
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

m-am uitat la fimultele cu adrian...http://adrianroman.webs.com/apps/videos/

edit eu mai corespondez si cu alte mamici in aceeasi situatie si am aratat si lor...si chiar le-a prins bine ceea ce au vazut...
Reply With Quote
  #46  
Vechi 12.02.2010, 16:29:50
editroman editroman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2009
Locație: Sighisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Draga mea,da-mi o adresa de mail sa-ti trimit niste lucruri utile.Ma bucur ca filmuletele cu puiul meu au fost de folos cuiva.Si pe mine m-au ajutat mult ale altora.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 23.02.2010, 03:55:20
dan. h. dan. h. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit poate va foloseste...

http://www.neamt-autism.ro/index.php
Reply With Quote
  #48  
Vechi 19.08.2010, 18:45:57
editroman editroman is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2009
Locație: Sighisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit Emisiune Antena1

http://adrianroman.webs.com/apps/vid...puns-2-avi-wmv
http://adrianroman.webs.com/apps/vid...puns-1-avi-wmv
Reply With Quote
  #49  
Vechi 04.09.2010, 00:04:55
valentine-c valentine-c is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2007
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta Vezi mesajul
fetita mea vorbeste propozitii scurte,are o memorie foarte buna...intelege aproape tot.
contactul vizual e mai bun...dar are si o lume a ei care ii distrage atentia de la cele reale....
acum se straduie sa citeasca si sa scrie cu litere de tipar singura ma intreaba:"ce schie?"
vorbeste atunci cand are interes mai mult...are multe replici din reclame de la televizor si din tot ce o fascineaza...stie sa le foloseasca cu sens
de exemplu zilele astea la culcare imi spune:"vrei sa fii prietena mea?"e o reclama la televizor cu sensul acesta.
starile emotionale rasul sau plansul excesiv inca nu stie sa le diminueze in public..
se descurca foarte bine la calculator...deseneaza in fiecare zi pe un sait...am sa iti arat desenele ei...sa caut adresa.
am scris aici caci poate e de folos si la alti parinti.
nu am facut terapia ABA...
nu poate sta mult intr-un loc...se foieste cateodata "ca un leu intr-o cusca"...trebuie sa ii gasesc ceva care sa o opreasca,ceva ce stiu ca ii place.
am pus o poza cand avea 6 luni...era atat de atenta...dar apoi au aparut regresele...la un an nu mai raspundea la nume...etc...ca sa vezi poza mai bine treb sa dai clik pe poza.

Doamne ajuta!
daca doriti incercati www.am-fost-autist.eu
Reply With Quote
  #50  
Vechi 04.09.2010, 00:06:08
valentine-c valentine-c is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2007
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentine-c Vezi mesajul
daca doriti incercati www.am-fost-autist.eu
am o fetita care a depasit foarte mult.....in 2 ani cu ce scrie acolo si cu marele ajutor de la Dumnezeu, astept sa vorbim
Reply With Quote
Răspunde

Tags
www.adrianroman.webs.com



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Aspecte ale consilierii familiei copilului cu autism nicoletalaura Intrebari utilizatori 4 25.06.2012 23:59:29
ajutati cu un click copiii cu autism! Andreea321 Umanitare 1 30.04.2012 10:35:50
Studiu:Legatura AUTISM-ATEISM bin000 Teologie si Stiinta 15 26.03.2012 13:35:17
Nu inteleg alinnasser2010 Generalitati 71 26.05.2010 22:07:25
ajutati-ma sa inteleg catalinabalhui Sectiune dedicata profesorilor de religie 1 23.09.2009 12:32:00